Zatoka Łupów

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wieża obronna u wejścia do portu
Zatoka Łupów jest dużym miastem znajdującym się na południu Stranglethorn, liczy sobie około 1000 mieszkańców. Miasto skupia się woku olbrzymiego portu okalanego zatoką. Ukształtowanie i baszty obronne sprawiają że jest to trudna do zdobycia twierdza. U wejścia do zatoki znajduje się wyspa "Punkt Janeria" na której stoi olbrzymi posąg Barona Revilgaz. Zatoka jest otwarta na Południowe Morze. Jej położenie pozwala jednak na dość szybkie przepłynięcie nad Groźnie Morze lub Wielkie Morze co czyni zatokę. Jednym z najlepiej położonych portów Azeroth.
Pomnik Barona na wyspie
(nazwa wyspy, oraz pomnik nawiązują do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro).

Miasto jest dużym ośrodkiem handlowym. Można tu nabyć najprzeróżniejsze towary począwszy od zwierząt domowych skończywszy na biżuterii. Jest również sporym przystankiem dla towarów i osób podróżujących pomiędzy Kalmindorem, a Krainami Wschodniego Królestwa. Poza towarami miasto słynie na cały świat z "Tawerny pod Słonym Żaglem". The Salty Sailor Tavern.jpg

Historia Zatoki

Nieznana jest dokładnie data założenia osady. Wiadomo, że pierwotnie zbudowali ją ludzie z królestwa Azeroth, jednak przez trudny teren i plemiona trolli szybko utracili ludzie utracili tam panowanie, opuszczone miasto stało się łatwym łupem dla Goblińskiego kartelu Steamwheedle. To niebezpieczne miasteczko było kryjówką piratów, którzy dotarli do południowo-zachodniej części Azeroth. Zamieszkany głównie przez gobliny i rządzony był przez, Barona Revilgaza (Do 20 marca 35 roku).Zatoka łupów była domem dla Łupieżców Czarnej Wody- grupy piratów należącej do Kartelu Steamwheedle. Aktualnie w trakcie odbudowy pod nowymi rządami Halmana Avangera

rok 30

Konflikt barona z Piratami Krwawego Żagla. Doprowadza do bitwy, zwanej później Bitwą Krwawego Żagla. W wyniku owych działań. Baron uciekł ranny z zatoki.

rok 31

Z początkiem roku zagnieżdżają się tu piraci Parszywego Psa. Jednak znikają oni po około trzech miesiącach.

rok 32

Zaraz na początku roku wracają i piraci Parszywego Psa. Ponownie w siejąc zamęt w zatoce.

Piątego dnia drugiego miesiąca organizują oni w Zatoce Turniej Parszywej Pięści, który zwycięża członek ich załogi Asem Śnieżnobrody.

Piraci Parszywego Psa Znów znikają po około trzech miesiącach, by ich niedobitki powróciły do zatoki dołączając do Łupieżców Czarnych Wód.

Pod koniec roku ma miejsce kolejny dzień pirata. Jednak chyba najmniej huczny. Zwycięzcą turnieju parszywej pięści zostaje Halman Avanger, zaś złoty kufel za najmocniejszą głowę dostaję Horazlek troll.

35

Trwający od dawna konflikt Goblińskiego Barona Revilgaza z Krwawymi Żaglami Skutkuje kolejną inwazją tych drugich na zatokowe miasto. Tym razem druzgocący w skutkach atak niszczy niemal doszczętnie miasto. Wiele goblinów ginie, a wszystkie statki kartelu będące w porcie zostają zatopione, bądź unieruchomione. Sam Baron wpada w pułapkę swego byłego kapitana Trafia w niewolę Bukanierów Krwawego Żagla, o skutkach bitwy świat długo się nie dowiedział gdyż jedyny żywy świadek wydażeń długo błąkał się po dżungli nim dotarł do cywilizacji. Zniszczone miasto dostało nowego przywódce samozwańca- popieranego wśród Bukanierów Krwawego Żagla- Avangera. Miasto wymaga kompleksowego remontu oraz oczyszczenia z bestii jakie przyciągneły zgliszcza i zwłoki.

Słynniejsze jednostki dokujące w zatoce

Statek odbywający regularne kursy z Zatoki do Rathet zwie się "Chętka Dziewicy". Zatoka ze względów neutralności jest bardzo popularna wśród piratów, niektórzy używają jej jako swej bazy wypadowej. Z bardziej znanych należy wymienić "Czarnego Księcia" okręt piracki który przyczynił się do upadku władzy barona w zatoce. Jako bazy wypadowej używali tego miasta również piraci z Parszywego Psa. Dokował tu również taki okręty jak Oko Krakena. Widok z molo.jpg