Zakon Czarnego Ognia

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
ZCO3.png
Istnieje moc zdolna gasić i rozpalać życie.

To jej oddajemy nasz los i w jej wir rzucamy nasze przeznaczenie.

Zwiastując koniec i przynosząc nową nadzieję.


Music theme: http://www.youtube.com/watch?v=qtN4_fFgUVc&feature=related


Organizacja

ZCO5.jpg
Zakon Czarnego Płomienia to wyznawcy nowej religii. Religii bezwzględnej i nieustępliwej. Fanatycznie oddani sprawie zabójcy, wojownicy i paladyni zjednoczeni pod wspólnym symbolem.

Nie jesteśmy zakonem wyznawców Cienia, ani też radykalnym zakon Światłości.

Gildia zorganizowana jest na zasadzie mentoratu. Ranga adepta jest najniższa. Każdy z adeptów posiada swojego własnego mentora w wybranej przez siebie dziedzinie. Mistrzowie Pustki, Wiary i Śmierci to mentorzy dla adeptów, podzieleni kolejno na: zabójców i temu podobnych, wszelakich paladynowatych oraz wojowników. System na celu ma umożliwienie treningów indywidualnych i luźnego wdrażania przez mentorów swych podopiecznych. Wyższa od Mistrza danej dziedziny ranga to Członek Wewnętrznego Kręgu - na tą pozycję zdecydowanie trzeba zapracować. To wyróżnienie, którego dostąpić mogą tylko najbardziej oddani 'zakonnicy'.

Członkowie Wewnętrznego Kręgu to inicjatorzy wszelkich grupowych zajęć, choć nie jest wykluczone, że i Mistrzowie mogą takie organizować. Ich zadaniem jest koordynacja w walce oraz rozstrzyganie ewentualnych wewnętrznych sporów.
ZCO4.jpg

Nad nimi znajduje się już tylko jedna osoba i to ona posiada absolutne prawo decyzyjne.

Informacje oficjalne i dostępne dla ogółu

Zakon Czarnego Ognia nie funkcjonuje pod tą nazwą. Częściej usłyszeć można o wolnym stowarzyszeniu dbającym o równowagę i ład na Azeroth w zgodzie z obowiązującymi prawami, niż faktycznie o religijnych popaprańcach. Nie jest zbyt trudne pozyskanie informacji na temat tego, iż Adrien Var'thiel zbiera osoby skłonne szkolić swe umiejętności bojowe pod jej okiem, by wykorzystać je później w walce z tymi, którzy występują przeciw porządkowi i przechylają szalę równowagi na jedną ze stron. Bywa, że mówi się o bractwie, ale prawdziwa natura organizacji nie jest jawna i choć zdarza się, że osoba postronna usłyszy słowo, czy dwa na temat przekonań religijnych ex-generał Trybunału to są to raczej informacje szczątkowe.

Siedziby

3c17318c12e12e125f8bd551d947a678-d4qi27c.jpg
Siedziba mieści się w Deadwind Pass, to tam miejsce mają wszelkie spotkania.

Kompleks podziemi, pozostałość po czasach świetności Karazhanu teraz ponownie zatętnił życiem i zagrzmiał muzyką zderzających się mieczy. W półmroku tego ponurego miejsca rozkwita tajemna organizacja, której cele pozostają niewiadomą dla szarych mas. Jak widma korytarzami snują się żywe istoty, gnane pragnieniem poznania nowego i chęcią samodoskonalenia. Krew zrosi te korytarze, krew tych, którzy zdolni są poświęcić więcej niż własne życie.

Historia

Ex-generał Szarego Trybunału Adrien Var'thiel przybyła do stolicy ludzkiego królestwa w czasach, gdy Szary Trybunał stacjonował nieopodal cytadeli Króla Licza. Nie jest do końca wiadomym, co sprawiło, że kobieta porzuciła stanowisko i wojnę, której wydawała się być bezgranicznie oddana, faktem pozostaje, że po przybyciu do miasta jej wiara w Światłość drastycznie podupadła, zaś jej miejsce zastąpiły nowe idee. Czy stało za nimi szaleństwo, czy może faktyczne podszepty jakiejś wyższej siły, nie wiadomo.

c.d.n.

Inne organizacje i prawa

  • Jako wolne stowarzyszenie, działające dla dobra Azerothu, Zakon stara się unikać zatargów z lokalnym prawem.
  • Przebywając na terenie dowolnie wybranego królestwa Azeroth członkowie Zakonu są w stu procentach podlegli obowiązującemu tam prawu.
  • Członkowie Zakonu nie posiadają żadnych specjalnych uprawnień, ani też statusu.

Przysięga

"..."


Gracze

Niosąca Płomień

Wewnętrzny Krąg

Mistrz Pustki

Mistrz Śmierci

Mistrz Wiary

Adept