Wyprawa na pola przed Aldur'Thar

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

1. Organizacje:


2. Uczestnicy (gracze):


3. Wydarzenie:

Oddział żołnierzy Szarego Trybunału udał się na pole za obalonym mostem prowadzącym do Mord'Rethar. Wedle raportów zwiadu znajdowały się tam zgrupowane siły Plagi, a także wytwarzana była nieznanego rodzaju substancja zarażająca.

Oddział bez przeszkód dotarł do wąwozu, ponad którym na dźwigu zawieszona była wielka klatka z więźniem - vrykulem. Ponad wąwozem krążyło magiczne oko, obserwujące okolice. Ustalono powiązanie oka z nieumarłym magiem - obserwatorem, który został ..dość szybko unieszkodliwiony.

Do kadzi z substancją zostały wlane neutralizatory, pobrano również próbkę bo późniejszych badań.

W samym wąwozie odkryto ołtarz wraz z systemem zasilającym, opierającym się o energię czerpaną z krwi. Wedle informacji pozyskanych od vrykula - więźnia, nieumarli kultyści Plagi regularnie dostarczali energii, wylewając wiadra krwi do odpowiednio przygotowanych rynien. Nie jest jasne, do czego owa energia była wykorzystywana.

Przy próbach zbadania ołtarza oraz pobrania próbki kryształu, cała konstrukcja eksplodowała. Większości oddziału udało się jednak ujść z życiem i powrócić do obozu Argent Vanguard.