Wulfgar Ironhammer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj


Wulfgar Ironhammer
Wulfgarstary.png
Rasa

Krasnolud

Płeć

Mężczyzna

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Warrior

Wiek

315

Tytuł

Generał wojsk Khaz'Modan

Status

Żyje

Skala Wyzwania

20

Poziom Walki Wręcz

20

Przynależność

Armia Khaz'Modan

Znana Rodzina

brak

Wulfgar Ironhammer to stary krasnolud, bohater wielu wojen, który jakiś czas temu osunął się w cień emerytury, aby, jak to określił - "dać trochę zaznać sławy porywczym młodzikom".

Młody Wulfgar w trakcie jakiejś bitwy

Wygląd

Na twarzy, a zapewne i na całym, jeszcze mocnym ciele starego krasnoluda znajduje się masa blizn - pamiątek po przeżytych przez niego bitwach. Nie tylko on jednak znalazły sobie miejsce na jego szlachetnym fizysie. Ma tyle zmarszczek, że te co większe można pewnie pomylić właśnie z bliznami. Ma jednak postawę dumnego przedstawiciela swojej rasy, szczególnie w pełnej zbroi krasnoludzkiego obrońcy, wraz z toporem i potężną, nabijaną kolcami, czarną pawężą. Od których to, należy nadmienić, zdążył się nieco odzwyczaić.

Charakter

Wulfgar jest do bólu żołnierzem. A raczej do bólu krasnoludzkim typem żołnierza. Odpowiednia doza upartości i patriotyzmu słusznego jego rasie, a poza tym bezmiar doświadczenia życiowego ukształtowały tego staruszka.

Jednocześnie, może również ze względu na wiek, jest bardziej rozważny, stonowany i skory do korzystania z dyplomacji, niż jego młodsi współbracia.

Przeszłość

Z całą pewnością krasnolud ten miałby wiele ciekawostek z długiego życia, którymi mógłby się podzielić. Tyle potyczek, bitew, wojen i śmierci odbija się w umyśle wszystkich weteranów, z nim nie mogło być inaczej. Ale albo nie wpłynęło to na niego negatywnie, albo udało mu się przez lata zwalczyć zgryzoty związane z pamięcią o zmarłych towarzyszach broni. Może też był w stanie przekuć to w lepszą służbę - wszak nie każdy pierwszy lepszy prostak wzięty z ulicy zostaje generałem.

CDN.