Wolne Stowarzyszenie Magiczne

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Spoileralert.jpg

Poniższy fragment tekstu zawiera informacje niedostępne dla większości postaci - do ich fabularnego wykorzystywania potrzebna jest udokumentowana droga informacji do postaci która ma zamiar ich używać.


Organizacja

Organizacja

Wolne Stowarzyszenie Magiczne to tajne ugrupowanie magów, pod przewodnictwem Cathrilli Silverine.

W skład organizacji wchodziła znaczna grupa magów-renegatów, poszukiwanych przez różne państwa, lecz również wielu zwyczajnych czarodziejów lub adeptów magii, którzy opuścili Stormwind z innych przyczyn, np. z powodu obawy przed działaniami Inkwizycji.

Ugrupowanie posiadało wewnętrzny system zasad oraz hierarchię. Mistrzowi organizacji podlegała trójka arcymagów - tzw. triumwirat, który miał najwyższą moc decyzyjną. Poniżej była grupa magów oraz adeptów.

Organizacja nigdy nie została oficjalnie uznana przez żadne z królestw, jako tajna nigdy też się o podobne uznanie nie starała.


Historia

Wolne Stowarzyszenie Magiczne powstało w połowie roku 29, po opuszczeniu przez arcyczarodziejkę Cathrillę Silverine terenów Dalaranu. Początkowo prowadziło rekrutację na ziemiach Przymierza, by następnie udać się na Draenor. W tamtym czasie organizacja współpracowała z Gwardią Argus i miastem Shattrath, gdzie często widywano jej magów w tawernie Na Końcu Świata.

Magowie Stowarzyszenia oddają się pod zwierzchnictwo Rady Kirin Tor.

Magowie łączeni z organizacją widywani byli jednak kilkukrotnie także na Azeroth. Część z nich wzięła udział w Ofensywie Roztrzaskanego Słońca, stanowili również tajemniczą grupę magów, która stała za zdemaskowaniem i pojmaniem Garonda Naethona.

Mimo, że fakt istnienia organizacji nigdy nie wyszedł na jaw, część z jej magów stała się w połowie roku 30tego ścigana przez Przymierze, jako przyjaciele Cathrilli Silverine, wkrótce po tym jak porwała księcia Anduina Wrynna.

Magowie Stowarzyszenia tuż po pojawieniu się w Dalaranie.

Za namową Cathrilli, pojmanej przez Dalaran i obciążonej wyrokiem Rady Kirin Tor, niemal całe ugrupowanie przybyło do Dalaranu, przyjmując jego obywatelstwo i zwierzchnictwo Rady, a także udzielając pomocy w sprawie porwanego księcia. Ci spośród magów, którzy byli poszukiwani przez inne królestwa, rozliczyli się wkrótce ze swą przeszłością. Automatycznie wszelkie posiadłości organizacji także trafiły pod pieczę Dalaranu. Tym samym Wolne Stowarzyszenie Magiczne zakończyło działalność pod koniec roku 30-tego. Niemniej, wielu spośród jego członków do dziś działa pod sztandarem Dalaranu.

Pod koniec 33 roku, Nyion, niegdyś triumwir Stowarzyszenia, rozpoczął formowanie organizacji na nowo. Rozpoczął budowę siedziby i zebrał wokół siebie potężnych sojuszników. Pod pretekstem wyprawy na północ, jego towarzysze mieli zostać poddani sprawdzianowi, którego celem było wyłonienie przyszłych członków. Nyion zrezygnował z nazwy „Wolne Stowarzyszenie Magiczne” na rzecz skróconej wersji. Celem takiego działania było nieograniczanie się jedynie do magów. Organizacja po raz pierwszy miała posiadać swoje zbrojne ramię. Wspaniała wizja Nyiona jednak szybko zderzyła się z rzeczywistością. Jego złe decyzje i zbyt osobiste podejście do tematu sprawiły, że wyprawa szybko zakończyła się niepowodzeniem. Wrócił on do niewykończonej siedziby i pozostał tam zamknięty w sobie i w swoich myślach. A wszystko w okół kurzyło się i niszczało. Po kilku latach życia w odosobnieniu uspokoił się i postanowił odbudować pamięć o Stowarzyszeniu. Tak zaczęło się poszukiwanie nowych osób godnych włączenia w szeregi gildii.

Cele

Cele organizacji nigdy nie były znane publicznie. Wiadomo, że przede wszystkim Stowarzyszenie dbało o ochronę tożsamości swych magów oraz opierało się na nieustannym rozwoju wiedzy i umiejętności magicznych. Magowie prowadzili badania oraz szkolenia nowych adeptów.

Prócz tego można było napotkać dwie sprzeczne informacje - tolerancję dla demonologii i nekromancji (głównie ze względu na incydenty związane z osobą Cathrilli Silverine, choć wielu magów Stowarzyszenia przynajmniej twierdziło, że brzydzą się dziedzinami czarnej magii), oraz zainteresowanie losami świata, w aspekcie przeciwdziałania zagrożeniom związanym z działaniem demonicznych kultów, Plagi, itd. Prawdę znają prawdopodobnie tylko dawni wtajemniczeni członkowie organizacji.


Siedziby

 • Latająca wyspa w Nagrand, na Draenorze - zagospodarowana wspólnymi wysiłkami Inrego i Cathrilli Silverine, ustabilizowana i posiadająca rozległą sieć magicznych zabezpieczeń.
 • Opuszczona wieża w górach nieopodal wyżyny Arathi - zajęta i przystosowana na magiczne laboratorium, w późniejszym już czasie.

Obecnie obydwa miejsca są placówkami Dalaranu.

 • Zabudowania w górach Redrige - wybudowane z inicjatywy Nyiona w 33 roku. Zburzone i spalone.


Gracze

Skład Stowarzyszenia do końca roku 30

Postacie graczy, którzy w pewnym okresie swej historii należeli do ugrupowania:

Mistrzyni organizacji:


Triumwirowie:


Magowie:

 • Adorandrel (Asmotheus)
 • Aercalima Firewrath
 • Aisth
 • Arche Sha'Reth
 • Azaer Ad'Aran
 • Drakhanis
 • Earethul
 • Inre
 • Lontor Erdic
 • Qualbena
 • Ravairies Winterstorm
 • Xarris Dallow


Adepci: