Wilki

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wilkia.jpg


Historia

Były czasy, gdy proporzec z głowa Wilka dumnie powiewał nad Wilczym Wzgórzem, a Warownia tam stojąca była domem dla rodu Silverwolf. Ród nie należał może do potężnych i wpływowych, ale wyróżniającą go cechą zawsze były więzi rodzinne. Każdy członek rodu miał bardzo silne poczucie braterstwa i lojalności. „Krew nie woda, najważniejsza jest rodzina” jak zwykł mawiać jeden z założycieli rodu Uthar. Ród nie posiadał wielkich włości. Położona na północ od Southshore, w jednym z najwspanialszych zakątków Królestwa Lordaeron stanica i otaczająca ją wioska. Z okiennic, stojącej na Wilczym Wzgórzu, stanicy rozciągał się wspaniały widok na rzekę, młyn i pola, oraz otaczające wzgórze winnice i sady.

Ognisko w Jaskini Wilków

Ród Silverwolf znany był z wyrobu wina. Ze specjalnego szczepu rosnącego tam wina i jabłek robiono najlepszy w okolicy winiak o nazwie "Srebrzanka". Jabłka były sekretem niezwykłego smaku wina. Owoce zdawały się niezwykłe, czyste, doskonałe, miało się wrażenie, iż są prawie przeźroczyste, że wystarczy wyciągnąć dłoń ze złotym jabłkiem ku słońcu, a policzy się wszystkie grzechoczące weń pestki. One właśnie nadawały niezapomniany smak winu. Właśnie to zapewniało zyski rodowi Silverwolf. Czasy te minęły już bezpowrotnie. Wojna nie ominęła również Wilczego Wzgórza. Sady spłonęły, z chałup ostały się jeno zgliszcza. Dziś Wilcze Wzgórze ozdabia ruina niegdysiejszej warowni okolona resztkami domowych palenisk. Obrazu zniszczenia dopełniają smutne rzędy spalanych, wyciągających powyginane gałęzie w niemej skardze, drzew. Jednak ród Silverwolf nie zginął, mimo iż zmuszony został do opuszczenia gościnnej siedziby i rozproszenia się po całym kontynencie i czasy prosperity się skończyły. Ród nadal posiada pewne, zgromadzone przez lata, zasoby. Członkowie rodu zaś zdają się, mimo rozproszenia, jeszcze bardziej ze sobą związani.

Część z ocalałych z pożogi sług i dobytku zebrał Caridan udając się na przymusowe wygnanie spowodowane wojenną zawiruchą. Osiadł w położonej w lesie Elwynn z dala od szlaku opuszczonej jaskini. Grupa pod wodza Caridana, nazwala się Wilkami, Działała głównie w lesie, zasadzki, podchody, szybkie rajdy. Wilki zżyły się jak rodzina, w trudnych czasach każdy na każdego musiał liczyć i tak było. Kolega stawał się bratem, koleżanka Siostrą. W tych trudnych czasach Wilki współpracowały ściśle z Wojskiem Przymierzonym, często pomagając im jako przewodnicy w trudnym terenie i zwiadowcy. Z zaciętością walcząc przeciwko Pladze jak i Bractwu i Syndykatowi, które były przyczyną opuszczenia dawnych ziem. Wroga ścigając z zaciętością godna Sfory wilczej osączającej jelenia.

Gorące źródła w Jaskini Wilków

Organizacja

Wilki są jak RODZINA, nie zrzeszeniem, klanem, zakonem czy inna formą organizacji. Wstępując w jej szeregi wyraziliśmy chęć wspólnego życia, szanowania siebie nawzajem, dzielenia się radością oraz smutkami, wspierania się oraz realizacji wspólnych celów. Rodzina jak wiadomo jest specyficzna grupą mająca funkcje ale rządząca się pewnymi prawami... Funkcjami rodziny m.in. są: wskazanie miejsca w społeczeństwie, zabezpieczenie podstawowych potrzeb oraz socjalizacja.. to oczywiście teoria i odnosi się do klasycznej rodziny, jednak w przypadku Wilków te funkcje tez mają swoje odbicie. Na czele rodziny stoją rodzice, władze maja oboje lub jedno z nich w zależności od kultury. Dzieci zobowiązane są do przestrzegania zasad panujących w rodzinie, których autorami są rodzice. Rodzice ponoszą odpowiedzialność ze zachowanie dzieci i są zobowiązani wspomagać je ale i należy im się szacunek i pomoc w trudnych chwilach. Te zasady panują również w Wilkach.

Wstępując w szeregi Wilków każdy wyraża dobrowolna wole szanowania tych ideałów i realizowania ich w życiu codziennym. Chcemy by wytworzyła się miedzy nami więź zbliżona do tej, która panuje w rodzinie. Zrozumienie powyższych idei jest kluczem do ich realizacji. Pragniemy żyć w pokoju, z poszanowaniem takich zasad jak godność, pomoc innym, szacunek dla starszych, kultura osobista, tolerancja oraz wyrozumiałość. Szanowanie tych zasad obowiązuje nie tylko wewnątrz Wików ale i poza nią. Wilki nie dążą do potęgi ani bogactwa, gdyż największym skarbem jest dla niej to co tworzy swoim istnieniem.

Biblioteka w Jaskini Wilków


Tereny działania

Terenem działania Wilków jest okolica miasta Stormwind - las Elwynn i ewentualnie przylegające do niego części Wschodnich Królestw. Tam też znajduje się ich siedziba - Jaskinia Wilków. Jedynie członkowie i wtajemniczeni mają pojęcie, gdzie ona się znajduje. Schowana głęboko pod ziemią, strzeżona przez zaklęte drzewca dzień i noc, jest schronieniem jak i bazą wypadową Wilków.


Gildia

Wilki to z założenia zgrana i ufająca sobie grupa ludzi. Bez nadmiernego dzielenia się tytułami. Podstawą jest zaufanie do siebie nawzajem, pomiędzy poszczególnymi członkami Wilków. To właśnie zaufanie, poczucie wspólnoty łączy ze sobą Wilki. Wspierają się i pomagają sobie niczym Rodzina. Temu tez nie ma zbytniego rozgraniczenia pomiędzy członkami bractwa. Jest się po prostu Wilkiem.

Walka ze wszelakimi formami niegodziwości i wynaturzeń, nie dla własnych korzyści a dla dobra ogółu.

Pozyskanie pozycji i praw wśród władz i mieszkańców miasta Stormwind.

Gracze

Głową Wilków jest Wódz:

Obecni członkowie:

  • ???
  • ???
  • ???
  • ???

Byli członkowie:


Obecnie aktywność Wilków jest zawieszona. Niedługo tylko ;D
Drugie ognisko w Jaskini Wilków