Wieża Słońca

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wiezaglowna.jpg

[Muzyczka]

Tajemnicza organizacja handlowa o zasięgu obejmującym Kalimdor, Wschodnie Królestwa, Northrend i niektóre obszary Outland. Rozpoznawalnym symbolem jest złote słońce na szkarłatnym tle. Organizacja zajmuje się głównie sprzedażą thorium i komponentów magicznych wszelkiego sortu. Struktura i szczegóły funkcjonowania nie są znane, ale powszechnie rozpoznawalne figury to Nefretari Serpente i Agapios Zenn, przedstawiciele w, kolejno, Hordzie i Przymierzu. Sama Wieża nie jest związana z żadną z frakcji. Na czele organizacji stoi "szefostwo". Nie wiadomo ilu jest szefów, ale wiadomo, że Venn Landavala pełni taką funkcję.

To co czyni Wieżę Słońca ciekawym tematem plotek to ich tendencja do organizowania szalonych i ekstremalnie niebezpiecznych wypraw, których celem są głównie dawno zapomniane miejsca, potężne artefakty czy pradawne istoty. Na te misje zaciągnąć się może każdy. Płaca jest wysoka, podobnie jak ryzyko śmierci.


Placówki

[Biuro Wieży Słońca w Żelaznej Kuźni] - znajdujące się w Dzielnicy Odkrywców

[Biuro Wieży Słońca w Lasach Wiecznej Pieśni] - ulokowane na wschód od głównej bramy Silvermoon. Dalej na wschód znajdują się platformy magiczne, które Wieża wynajmuje by przeprowadzać na nich testy magiczne swoich rozwiązań logistycznych.

Nieliczni odwiedzający Kwaterę Główną nie mają za bardzo pojęcia gdzie się znajduje. Miejsce złożone jest z wielkich hal o bogatych zdobieniach, które nie mówią zbyt wiele poza tym, że są stylizowane na antyczny styl Wysoko Urodzonych z domieszką architektury o bliżej nieokreślonych korzeniach. Transport do Kwatery odbywa się magicznie, powrót również, a widoczny brak okien nie pomaga w próbach zorientowania się gdzie tak właściwie się jest.

Wiezapasek.jpg

Członkowie

Wieża Słońca od czasu do czasu przeprowadza otwartą rekrutację, przyjmując kandydaturę każdego, kto chciałby dla niej pracować. Po zweryfikowaniu przydatności nowych agentów, zostają oni przyjęci w szeregi organizacji. Zdecydowana większość pracowników to zwyczajni handlarze lub rzemieślnicy, którzy raczej nie należą, a jedynie współpracują z organizacją. Rzeczywiści członkowie, tzw. agenci, są rzadko spotykani.

Lista osób o których można się dowiedzieć, że mają coś wspólnego z Wieżą Słońca

 • Marris Bargeburg - dawniej agent Wieży Słońca na terenie Lasu Zmierzchu. Po zlikwidowaniu jego placówki oddelegowany w nieokreślone do końca miejsce.
 • Agapios Zenn - przedstawiciel handlowy, zajmuje się ogólem interesów Wieży na terenach kontrolowanych przez Przymierze.
 • Nefretari Serpente - przedstawicielka handlowa na terenach pod kontrolowanych przez Hordę.
 • Attan - dawniej aktywny członek Wieży Słońca. Obecnie ciężko stwierdzić.
 • Arget - jedna z nielicznych agentów na terenie dawnego Draenoru.
 • Venn Landavala - jedyny potwierdzony Szef Wieży Słońca.

Interesy

Wieża Słońca jest w posiadaniu kopalń thorium i handluje tym metalem na terenie Kalimdoru i Wschodnich Królestw. Jest to jedno z głównych źródeł dochodu.

Drugi filar Wieży Słońca to kupno i sprzedaż komponentów magicznych. Potrzebujesz grzybów, które rosną w Lesie Zmierzchu a przebywasz w Gadgetzan? Żaden problem. Szyszki z Ashenvale w Podmieście? Już się robi. Neutralność Wieży Słońca, zatrudnianie lokalnych zbieraczy i świetna logistyka transportu powoduje, że wszędzie w Azeroth można kupić towary z drugiego końca świata... za odpowiednią ilość złota.

Oprócz wyżej wspomnianych agenci Wieży Słońca handlują też innymi towarami, tak długo jak przynosi to zysk. Zatrudniają najemników do ubijania potworów, których organy są dużo warte czy też polują na artefakty.

Informacje niepotwierdzone

 • organizacja jest przykrywką dla czarnej magii Venn
 • zatrudniają skunksy
 • organizacja miała spięcia ze Srebrzystą Krucjatą, jako, że ich szefowa była przez nich poszukiwana za domniemane naruszenie ich terytorium
 • Wieża Słońca rywalizuje z Kartelem Bilgewater i Bractwem Thorium, podobno dochodzi do sabotaży i aktów agresji między Wieżą a wspomnianymi frakcjami
 • podobno uganiają się za jakimiś anomaliami