Twierdza Cienistego Kła

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zamczysko .jpg

Historia Przybytku

Od wieków twierdza należała do Gilneas i pełniła funkcję siedziby rodu Silverlaine. A przynajmniej było tak aż do czasu wybuchu 3 wojny i erupcji plagi nieumarłych na obszarze północnym wschodnich królestw. Wówczas to, ufortyfikowany wraz ze swoimi poddanymi za jej murami Baron Silverlaine napotkał na swej drodze coś o wiele gorszego od plagi, jaka targała jego ziemie. Tym czymś były "dzieci" arcymaga Arugala oraz on sam we własnej osobie.

Po kilku dniowym oblężeniu, załoga zamku została doszczętnie wybita i przeklęta wraz ze swym panem. Przez kolejne lata nawiedzając podupadający przybytek w formie zaślepionych żądzą zemsty duchów. Co także dobiegło końca, gdy siły Podmiasta, kilka lat temu zdobyły twierdzę i przywróciły im spokój. Przy okazji anihilując twory dawnego arcymaga Kirin Tor i jego samego.

Obecnie po czasie poświęconym na renowacje zdewastowanego zamczyska, to stało się jedną z głównych placówek sił zbrojnych Podmiasta na jego południowej granicy i nowym zagrożeniem dla otaczających je przybytków ludzkich. Czas pokaże jak wielkim.

Stan Obecny

Obecnie twierdza pełni funkcję bazy wojskowej dla sił zbrojnych Podmiasta, mającej oficjalnie za zadanie trzymać pieczę nad południowymi granicami królestwa nieumarłych. Z woli jej zarządcy, Księcia Darthemara Sunreavera stacjonuje tu większość sił nieumarłej armii pozostałej na starym kontynencie. W tym dowodzony przez niego, elitarny oddział Dłoni Zemsty. Sam kompleks mimo renowacji wciąż wydaje się rozrastać, choćby o port, jaki powstaje sprawnie u jego podnóża, wzdłuż linii brzegowych Wielkiego Morza. Z ciekawszych faktów warto przytoczyć również politykę przybytku względem leżącej nieopodal osady Pyrewood, która na mocy Krwawego Paktu zawartego pomiędzy księciem i jej władzami, zyskała swobodę egzystowania bez ingerencji nieumarłych.

Ważniejsze Części Przybytku

Główny Plac Twierdzy

Miejsce zebrań garnizonu zamczyska, gdzie zlokalizowana jest zarówno książęca kuźnia, jak i stajnia. Ponadto można tu znaleźć dwa następujące symbole pamięci po dawnych przywódcach Dłoni Zemsty. Posąg Kapitan Aetkins, wznoszący się nad osadzoną w centrum rynku fontanną, który przedstawia mroczną łowczynię z naciągniętym do wystrzału łukiem, skierowanym ku murowi wychodzącemu na osadę Pyrewood oraz łuk architektoniczny nad drzwiami prowadzącymi do biblioteki. Wykuty na wzór Wielkiego Egzekutora, Krametha Blackroota, który ukazuje opuszczonego jako postać o rozpostartych ramionach ze wzniesioną ku niebiosom głową, zatkniętą w hełmie jaki ten zwykł nosić przed zaginięciem. By tego było mało na terenie głównego placu w jednym z zaułków można odnaleźć zakątek pana twierdzy na który składa się ogród rodem z Silvermoon oraz gigantyczny posąg, przedstawiający jego osobę.

Biblioteka Zamkowa

O dziwo mogące się poszczycić naprawdę sporym asortymentem ksiąg, miejsce. Co zawdzięcza panu twierdzy, który nakazał zgromadzić w nim kopie ważniejszych dzieł z królewskiej biblioteki Podmiasta. W praktyce podzielona na dwie części, ogólno-dostępną i strzeżoną (nikt nie wie jednak oficjalnie czemu). Zarządza nią zamkowy bibliotekarz Ekkehard Seline.

Zbrojowania oraz Magazyn

Co by tu wiele mówić, miejsce gdzie składowane jest uzbrojenie niezbędne każdemu żołnierzowi oraz wiele przeróżnych surowców, potrzebnych do wytwarzania go. Jego zarządcą jest sierżant Rutger, pełniący także funkcję kwatermistrza zamkowego.

Lochy

Oficjalnie przybytek nie wyróżniający się niczym szczególnym spośród miejsc tego typu. Po prawdzie jednak będący jednym z najlepiej wyposażonych i zabezpieczonych więzień na terenie królestwa nieumarłych. Ponadto przystosowanym nie tylko do przesłuchiwania, a także eksperymentowania na więźniach. O czym jednak niewiele się mówi...jeszcze.

Laboratoria

Nawet oficjalnie to miejsce uchodzi za tajny kompleks do którego mało kto ma wstęp bez odpowiednich uprawnień. Z przecieków można się dowiedzieć, że wytwarza się tam na masową skalę konstrukty z ciał i pracuje nad ich udoskonalaniem. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana i przerażająca.

Sala Audiencyjna Księcia

Miejsce gdzie zarządca twierdzy przyjmuje swoich gości w trybie oficjalnym. Znajdujące się w największej z wież zamczyska.

Port

Będący w połowie budowy kompleks rozciągający się od brzegu wzgórza na którym znajduje się zamczysko aż do rejonów stykających się z zamieszkałą przez Gilneajczyków, osadą Pyrewood. Sądząc po rozmachu przedsięwzięcia, mający w przyszłości stać się jednym z głównych portów królestwa nieumarłych.