Tradycje wojenne Kal'dorei

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nocne elfy przewyższają innych w skradaniu się, kryciu i wyróżniają się doskonale jako zwiadowcy. Ich wrodzone zdolności i rozległa wiedza na temat Kalimdoru czyni z nich specjalistów w zwiadach na terytoria swoje i wroga. Bystry wzrok i zwinność to atrybuty dające im również przewagę w finezyjnej szermierce jak i łucznictwie. Sokole oczy i pewna ręka czynią z łuku w ręku elfa precyzyjne i groźne narzędzie.

Jak ich odlegli kuzyni - wysokie elfy, nocne rzadko wybierają pozycje w przedniej linii bitwy, jako iż preferują bardziej zdystansowane lub magiczne ataki. Czują urazę i gniew, jakkolwiek gdyż muszą pilnować magów arkany i z nimi współpracować podczas gdy sami walczą. Jeżeli nocne elfy znajdują się na linii frontu to niemalże zawsze dosiadają swych wierzchowców, chyba że jest druidem mogącym przybrać odpowiednia zwierzęca formę i związać przeciwnika w walce wręcz. Jeźdźcy hipogryfów dosiadają tych skrzydlatych bestii, atakując wroga z powietrza, zarówno strzałami jak i szponami czy dziobem wierzchowca siać spustoszenie. Druidzi elfów to potężne siły, nowe dla przymierza i obce. Ich zdolności lecznicze są łaską, lecz służą również jako odległe wsparcie dla zwiadowców i silnych wojowników w pierwszych liniach szyku bitewnego.

Elfy mogą w bitwie uzyskać wsparcie ze strony dzieci Cenariusa, zwinnych i walecznych driad jak i drzewców czy wzgórzowych gigantów. Każde stworzenie służące naturze będzie w stanie udzielić pomocy, jednakże tyczy się to przede wszystkim sytuacji prawdziwego, śmiertelnego zagrożenia. Siły przyrody, zbudzone i gotowe wykazać się niepowstrzymaną furią, muszą mieć poważny powód by wspomóc Dzieci Gwiazd we wspólnej walce. Technologia to obce dziwactwo dla elfów...nie ufają jej, nawet jeśli sprzymierzeńcy jej używają.

Sztuka Wojenna

Elfy zamiast wykorzystywać chaotyczne i ciemne strony magii wolą kontrolować energię zawartą w samej istocie Azerothu. Kamienie, korzenie, fauna i flora we wszelakiej postaci jakiej mogą natknąć się po drodze. Druidzi są zdolni do przemian samych siebie w bestie, często zmieniając własną skórę w korę lub wykorzystując korzenie jako sojuszników do chwytania uciekających w przestrachu przeciwników.

Wojownicy nie ustępują innym za to pola. Elfy znane są z wrodzonej zwinności, stosują kombinację zabójczych wachlarzy umiejętności (głównie łuku i znikania w cieniu w nocy) połączonych z szybkością i precyzją. Zdarza się, że niektórzy używają bardziej podobnych do mieczy broni, jak sławne glewie. Wojenne pantery, hipogryfy czy nawet tajemnicze chimery i wzgórzowe giganty są także dobrze znane wszystkim z pomocy elfom podczas kryzysu.

Przez 10 tysięcy lat, wszystkie wojny elfów i „zagraniczna polityka” miały za cel zabezpieczenie puszczy Ashenvale i samej góry Hyjal od najazdu obcych. Wartowniczki skryte pośród liściastych drzew Ashenvale doskonale zabezpieczają region przed niechcianymi gośćmi i intruzami od całych mileniów. Takie metody odstraszania sprawdzały się aż do czasu inwazji Legionu podczas Trzeciej Wojny, kiedy to elfy zostały zmuszone do wybudzenia druidów z ich snu i zaakceptowania pomocy ze strony Przymierza i Hordy (zdaniem elfów sytuacja wymusiła na nich coś, czego normalnie raczej by nie przedsięwzięli)

Nocne elfy wyróżniają się umiejętnościami w skradaniu się, dzięki czemu sprawdzają się doskonale jako zwiadowcy. Ich wrodzone zdolności do skrywania się oraz szeroka wiedza o Kalimdorze czyni z nich naturalnych strażników doskonale strzegących penetrujących tereny zarówno swoje jak i nieprzyjaciół.

Technologia jest elfom niemalże tak obca, jak ich nieufność względem innych ras, nawet jeśli jest używana przez sprzymierzeńców. Elficcy druidzi to nowa potężna siła, zupełnie nieznana innym rasom przymierza, stąd jedni postrzegają ich z przerażeniem inni z szacunkiem i obawą…..