Theramore

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Widok na stolice z lotu ptaka

Informacje Ogólne

Theramore nocą widziane z bagien

Theramore to założone dość niedawno, albowiem dopiero w 20 roku obecnej ery, królestwo. Na czele którego od tamtej chwili stoi nieodzownie Lady Jaina Proudmoore. Nie ma się więc co dziwić iż ocenia się, że jego populacja sięga zaledwie około 13.000 obywateli. Z czego większość z nich, bo aż 9500, zamieszkuje samą stolice. Warto też zauważyć, że jak na typowe ludzkie królestwo przystało, największą część jego mieszkańców stanowi nie kto inny, jak członkowie ludzkiej rasy. Dość oryginalnym i niespotykanym aspektem tej nacji jest jednak z kolei spory procent, nocnych elfów, które jako mniejszość rasowa przewyższają swoją liczebnością wszystkie inne grupy tego typu, jak krasnoludzi, gnomy oraz wysokie elfy. Wzięte razem do kupy.

Władze w królestwie sprawuje jeden monarcha wraz z rządem w formie rady elekcyjnej. Polityka królestwa natomiast głównie za sprawą obecnej monarchini, stawia przede wszystkim na zapewnienie dobrobytu obywatelom, jak i neutralność względem reszty nacji świata w tym Hordy z którą królestwo ma podpisany pakt pokojowy oraz kilka paktów handlowych. Co wcale nie zmienia jednak faktu iż napięcia po między członkami obu Frakcji są wciąż dość mocne i nie raz miały już okazje zagrozić otwartym konfliktem. Ponadto nie można też zarzucić owej nacji izolacji względem Przymierza do którego oficjalnie należy i które aktywnie wspiera mimo sporej i niekrytej przychylności jego władczyni względem Hordy, obecnie choćby podczas kampanii wojennej skierowanej przeciw zdrajcy Arthasowi i pladze nieumarłych na Northrend.

Historia

Todo

Geografia

Usytuowanie oraz Tereny Przynależne

Ziemie królestwa leżą na terenie tzw "Środkowego Kalimdoru" i w ich skład wchodzi niemalże cały teren bagien Dustwallow, okoliczne wyspy oraz część Pustkowi na której znajduje się twierdza Northwatch. Jak można się domyśleć w większości jest to dość nieprzyjazny osadnikom teren, albowiem znaczna część królestwa to nic innego jak setki mokradeł, hektolitry błota oraz tony torfu. Do czego warto dodać jeszcze hektary nierównej i ciężkiej do ujarzmienia ziemi oraz nieprzyjazną Faunę chętnie żywiącą się okolicznymi mieszkańcami. Co w końcowym podsumowaniu daje nam nic innego jak istne osadnicze piekło.

Jednak nie do końca, wbrew pozorom bagna Dustwallow to także prawdziwy skarbiec pełen surowców naturalnych, obfity przede wszystkim w drewno, zwierzynę łowną, jak i złoża żelaza oraz złota. Zalewające natomiast prowincje od wschodu morze dostarcza idealnego terenu do rozwoju przemysłu rybackiego oraz handlu daleko morskiego.

Ważniejsze Przybytki

Stolica

Miasto-twierdza, będące zarazem centrum całego królestwa. To tutaj, za bezpiecznymi murami, żyje sobie w miarę błogim żywotem większość obywateli Theramore, oddając niesnaską dnia codziennego. Jej populacja jest oceniana aż na około 10 tysięcy osób! I bezsprzecznie, sama w sobie jest jednym z najpiękniejszych i najbogatszych miast ludzkich na świecie. Do ważniejszych miejsc na jej terenie z kolei należą:

Port Theramore

Dzielnica Portowa

To jedna z największych i najważniejszych części, całego miasta. Albowiem to tu, dochodzi do przynoszącego największy zysk królestwu handlu dalekomorskiego. Tutaj także, stacjonuje niemal cała flota wojenna, Theramore. Flota rybacka oraz flota handlowa. Tutaj też znajdziesz okręty kupieckie pod banderami wszystkich królestw Przymierza, jak i całą gamę okrętów wojennych pod patronatem których tu przypłynęły. Stąd także, nowo dostarczone towary są transportowane na teren leżącej u wejścia do portu, dzielnicy handlowej, jak i prywatnych przybytków w głębi miasta. Sam port, jak na miejsce o charakterze militarno-handlowym, jest dość dobrze ufortyfikowany i przygotowany na każde zagrożenie jakie może zjawić się w jego zasięgu. Stacjonujące tu siły marynarki, często wypływają w głąb wód terytorialnych, patrolując zarówno szlaki handlowe, jak i tropiąc bezprawnie przedostające się na ich obszar okręty.

Plac Targowy

To także jedna z najważniejszych części miasta. Albowiem to tu dochodzi przede wszystkim do handlu nowo dostarczonymi towarami oraz towarami należącymi do okolicznych kupców. W jej skład wchodzą rzecz jasna liczne stragany oraz stoiska, należące do okolicznych oraz zagranicznych właścicieli. Targi trwają tu natomiast zwykle od samego rana, aż do samego zmierzchu.

Główna Siedziba Marynarki Wojennej

Główna Siedziba Marynarki Wojennej - Widok z Przodu

Jak sama nazwa wskazuje, jest niczym innym jak centrum dowodzenia, sił zbrojnych królestwa. To tu stacjonuje największy garnizon zbrojny i to tu spotykają się na naradach najwyżsi rangą dowódcy wojskowi. Tutaj także znajduje się Akademia Marynarki Wojennej Theramore, miejsce w którym szkoli się nowych żołnierzy oraz podziemny kompleks lochów dla zwykłych i nietypowych przestępców. Wedle plotek, urzęduje tu także Wywiad królestwa, ale wyraźnego potwierdzenia ich nie można znaleźć u żadnej ważniejszej persony mogącej to uczynić.

Wieża Pałacowa

To zarazem centrum i najważniejsze miejsce jakie leży na obszarze stolicy. To tu, oficjalnie rezyduje i urzęduje Lady Jaina Proudmoore wraz ze swym rządem. Tutaj także podejmowani są jej goście oraz wedle plotek, znajduje się najlepiej wyposażone laboratorium magiczne na obszarze królestwa. Sam budynek składa się z kilku pięter. Parteru stanowiącego poczekalnie wraz z biblioteką oraz kręgiem teleportacji prowadzącym na inne piętra. Pięter z pokojami dla gości, prywatnymi komnatami władczyni, pokojem obrad dla Rady Elekcyjnej oraz prywatnym laboratorium i biurem monarchini, które znajdują się na samym szczycie wieży. Nie trzeba też chyba dodawać, że to najlepiej zabezpieczony i strzeżony budynek na terenie całego królestwa i że wtargnięcie tutaj, może skończyć się bardzo źle dla nieproszonych gości.

Rezydencja Lady Proudmoore i siedziba rządu Theramore

Główny Tartak

Wręcz największy w królestwie i najlepiej wyposażony tartak, by wyróżnić to miejsce spośród innych tego typu. Aktywnie przetwarzający regularnie dostarczane do niego surowce, czy to w dzień czy w nocy na rzecz królestwa. Zarządcą tego miejsca, jest Foreman Tionn.

Kuźnia Westona

Przybytek należący do niejakiego Westona, najwybitniejszego reprezentanta kowalskiej profesji w królestwie. Zajmujący się realizacją zarówno zamówień na rzecz Marynarki, osób prywatnych oraz specjalnych zamówień samej władczyni.

Zakład Alchemiczny Jasperbloom'a i Narreta

Przybytek należący do niejakiego Narreta, Brant'a Jasperbloom'a oraz Umy Bartulm. Będący w sumie jedynym takim miejscem w królestwie, gdzie można nabyć zioła, składniki alchemiczne i gotowe produkty z tej dziedziny z naprawdę szerokiej gamy jaką oferują właściciele. Zaopatrujący dość często nawet laboratorium samej Lady Proudmoore.

Najpopularniejsza karczma w stolicy

Karczma Janene

Niezaprzeczalnie najbardziej oblegane miejsce w królestwie, jeśli chodzi o tego typu lokale. Zadbana i spora, a to wystarczy by każdy strudzony służbą, żołnierz, strażnik, kupiec, marynarz czy inny miłośnik dobrej rozrywki oraz alkoholu, zawitał w jej progi. Z tak dobrą renomą iż odbyła się tu już nie jedna oficjalna impreza na rzecz uhonorowania ważnych dla królestwa osiągnięć. Właścicielką owego przybytku jest wspomniana już wcześniej, Janene.

Karczma "Zguba Demona"

To jedna z najpopularniejszych karczm, leżących na terenie stolicy królestwa, otwarta na oścież na wszelki rodzaj klienteli. Jej właścicielem jest niejaki Erik. A nazwa pochodzi od czaszki demona, która wisi na jednej ze ścian przybytku. Wedle opowieści karczmarza i krążących legend. Czaszkę ową zdobył jego brat, niejaki Olaf, który należał do Ekspedycji Ludzi pod przywództwem Lady Proudmoore podczas konfliktu z Płonącym Legionem. Nikt nie może potwierdzić co prawda iż ów mężczyzna, faktycznie sam zabił właściciela tegoż eksponatu. Ale pewnym jest iż ten wraz z całym majątkiem Olafa, trafił po jego śmierci w ręce Erika, który z kolei utrzymuje, że pragnąc zrealizować marzenie brata o własnej karczmie. Założył właśnie ku jego pamięci, "Zgubę Demona".

Ciekawostki: Niewielu o tym wie, ale był czas gdy "Zguba Demona" była dość popularnym miejscem spotkań dla kultystów "Płonącego Ostrza", którzy rekrutowali tu nowych członków do swojej sprawy.

Twierdza Northwatch widziana z przodu.

Twierdza Northwatch

Na obecną chwilę jest największą i najbardziej strategicznie usytuowaną placówką militarną, sił zbrojnych Theramore. Co zawdzięcza przede wszystkim temu iż leży na południowym obszarze Pustkowi tuż u podnóża linii brzegowej ich wschodniego krańca, która ciągnie się aż do samych bagien Dustwallow. Główną rolą jaką pełni, owa placówka jest nic innego jak stanie na straży północnej granicy Theramore, gdzie stanowi pewną linię obrony dla stolicy i reszty królestwa w razie inwazji Hordy. Ponadto jej garnizon zajmuje się także wychwytywaniem i zatapianiem "nieproszonych" okrętów, które bez prawnej zgody poruszają się po wodach terytorialnych oraz zwalczaniem nielicznego odsetku piratów, którzy ośmielają się pojawić w okolicy. Kompleks ten, jest rzecz jasna niebywale dobrze ufortyfikowany i posiada naprawdę liczny garnizon. W skład jego wyposażenia z kolei wchodzi między innymi pokaźny port marynarki wraz z okrętami. Wieże strażnicze, wyposażone w dalekosiężne działa, skierowane zarówno ku morzu, jak i lądowi. Własna kuźnia, stajnie, koszary oraz liczne budynki gospodarcze wraz z magazynami. Dowodzi nim z kolei pani Kapitan Fairmount.

Ciekawostki: Mimo iż Theramore posiada oficjalnie zawarty pakt pokojowy z Hordą, Northwatch wciąż zdaje się stanowić główny powód dla licznych nieporozumień oraz konfliktów pomiędzy obiema frakcjami. Przez co z rozkazu Lady Proudmoore, garnizon twierdzy stara się unikać poważniejszych działań na obszarze Pustkowi. Aktów znacznej modernizacji fortyfikacji, doboru zbyt dużych sił posiłkowych oraz wszelkich innych czynności, mogących rzucić na Theramore podejrzenia o przygotowywaniu się do otwartego konfliktu. Do czasu 31 roku, pod murami twierdzy doszło już do jednego konfliktu zbrojnego, który zainicjował jeden z wrogich Thrallowi podżegaczy Hordy, który nim zginął z jego własnych rąk sprawił, że armie obu królestw złączyły się na krótko w zabójczym uścisku u podnóża jej murów.

Twierdza Van'thel

Twierdza Van'thel widziana z lotu ptaka

To trzeci co do wielkości garnizon zbrojny, po stolicy oraz Northwatch, który w odróżnieniu do nich leży w samym sercu bagien Dustwallow. Sam kompleks wojskowy mimo będącego wciąż w trakcie renowacji muru, zdaje się być niebywale imponujący. Zawierając w sobie pokaźne koszary, stajnie oraz kilka budynków gospodarczych. Po za jego murami leżą natomiast dostarczające mu zaopatrzenia, gospodarstwa rolne wraz z także wciąż działającym tartakiem i kopalnią srebra. Stacjonujący tu 5 batalion ciężkiej piechoty, pod przywództwem samego Wysokiego Lorda, zajmuje się z kolei na co dzień patrolowaniem obszaru bagien. W razie wybuchu konfliktu zbrojnego, stając się pierwszą deską ratunku dla rozrzuconej po obszarze Dustwallow ludności oraz niezaprzeczalną linią oporu dla sił wroga.

Ciekawostki: Do niedawna jeszcze twierdza była niczym innym jak zrujnowaną własnością ziemską wiernego Jainie, rodu Van'thel. Z woli Wysokiego Lorda, stała się jednak oficjalnym kompleksem działającym wyłącznie na rzecz królestwa. Sama placówka stoi mechanicznie w grze i można się do niej fabularnie dostać.

Strażnice na terenie bagien

Jedna ze strażnic na bagnach

To nic innego, jak kompleksy pełniące role posterunków dla patrolującego teren bagien wojska. na całych bagnach znajduje się ich 11 sztuk. Większość z nich, to pozostałość po działalności sił Wielkiego Admirała Daelina Proudmoore'a, który nakazał stawianie ich w celu zabezpieczenia swojej pozycji w prowincji na wypadek najazdu sił Hordy z którą był w konflikcie. Obecnie wszystkie należą do królestwa Theramore i są zarządzane zwykle przez jednego oficera wyższej rangi pokroju kapitana, który dowodzi na ich terenie garnizonem w formie jednej kompanii. Prócz tego charakteryzuje je także dość oryginalny system transportowy, zaaplikowany swego czasu z rozkazu samej Lady Proudmoore. Na mocy którego każda strażnica, posiada łatwy do aktywacji krąg teleportacji, dzięki któremu siły królestwa mogą łatwo poruszać się po obszarze niemal całych bagien. Do ważniejszych posterunków tego typu należą:

Sentry Point

Pierwsza strażnica, jaką można napotkać na swej drodze, leżąca zaledwie około dwieście metrów od głównej bramy stolicy. Stanowi kompleks złożony z jednej wieży strażniczej, stajni oraz kilku namiotów gospodarczych, otoczony palisadą z drewna. Posterunkiem dowodzi, Kapitan Wymor i tak jak w pozostałych placówkach tego typu. Stacjonuje tu jedna kompania, ciężkiej piechoty mająca za zadanie patrolować okoliczne drogi oraz bezdroża.

North Point Tower

Kolejna ważniejsza strażnica, znajdująca się niemalże w centrum bagien, przez co zyskuje sporo na strategicznym usytuowaniu. Sama z kolei stanowi zwykły kompleks tego typu złożony z jednej strażnicy, stajni oraz kilku namiotów z zapasami. Posterunkiem dowodzi, Kapitan Darill wraz z Sierżantem Lukasem i tak jak w pozostałych placówkach tego typu. Stacjonuje tu jedna kompania, ciężkiej piechoty mająca za zadanie patrolować okoliczne bezdroża.

Lost Point

To jedna ze strażnic przejętych z rąk wiernych Wielkiemu Admirałowi, niedobitków. Podczas rewolucji jaką wprawili w ruch ich przywódcy. W obecnej chwili jest poddawana odbudowie i składa się jedynie z odrestaurowywanej strażnicy wraz z dziesiątkami namiotów dla stacjonujących tu wojsk w liczbie jednej kompani.

Wyspa Alcaz

Wyspa Alcaz widziana z oddali

Ogromna Wyspa leżąca na północnym wschodzie od linii brzegowej bagien Dustwallow. Tonąca w tropikalnej faunie oraz florze. Obecnie zajęta przez królestwo Theramore, które zabrało się za przekształcenie zrujnowanej przystani na jej brzegu w niewielki port handlowy. Odnawiając także placówkę karną po jej środku oraz liczne posterunki strażnicze, rozrzucone po jej obszarze. By w przyszłości tenże skrawek ziemi, mógł pełnić funkcję punktu celnego i małej bazy wypadowej dla Marynarki Wojennej, patrolującej terytorialne wody.

Ciekawostki: Do niedawna jeszcze, wyspę zamieszkiwała spora liczebnie nacja Nag, nazywająca się sama Strashaz, pod przywództwem niejakiego Tidelorda Rrurgaz'a. Niestety (dla nich) po bohaterskiej ofensywie sił Marynarki Wojennej Theramore na teren wyspy, po owej nacji na Alcaz nie pozostał już ani cień śladu. Gdyż obecny Wysoki Lord Theramore, a ówczesny głównodowodzący siłami ofensywnymi, nakazał wybić owe stworzenia do ostatniego. Zagarniając cały ich dobytek i przekazując go Lady Proudmoore. Nikt jednak tak do końca nie ma pojęcia, cóż wchodziło w skład zagarniętych dóbr, jakie Theramore zastało na wyspie w siedliskach tych istot.

Wzgórze Wiedźmy

Wzgórze Wiedźmy nocą.

Wbrew pozorom oraz nazwie, dość spokojne miejsce składające się z licznych polan oraz mokradeł. Leżące nieopodal miasta na obszarze znajdującym się pomiędzy strażnicą Sentry Point oraz North Point Tower. Obecnie w posiadaniu wraz z znajdująca się na jego terenie posiadłością o jakże uroczej nazwie "Światło wśród bagien" niejakiego Mordant'a Grimsby.

Ciekawostki: Wedle krążących legend. Miejsce to niegdyś zamieszkiwała pewna wiedźma, o której mianie już każdy zdołał zapomnień. Kobieta o niezwykłych ambicjach oraz złowieszczej wizji, która w swym szaleńczym dążeniu do jej realizacji zawezwała na wzgórze tajemniczego demona. Jak to z demonami w legendach i nie tylko bywa. Ten prędko pozbył się swej pani, zamykając jej duszę w kryształowym więzieniu, po czym sam przejął Wzgórze Wiedźmy na własność. Co dzień i co noc, polując na okoliczną ludność oraz podróżnych, których uśmierciwszy zmuszał do błąkania się i zawodzenia po rejonie swych włości w formie rozjuszonych zjaw. Jak w każdej legendzie jednak bywa, znalazła się grupka śmiałków która udała się na teren wzgórza i pokonała złego demona, wyzwalając tamtejsze ciemiężone dusze, by przywrócić tym samym spokój zarówno im, jak i temu miejscu. Jeśli ktoś jednak raczył by poszperać w kronikach królestwa, mógłby natrafić na dość ciekawą wzmiankę na temat tego miejsca, faktycznie mówiącą o grasującym tam demonie i setkach rozjuszonych zjaw. Kroniki mówią także o grupie wysłanej tam przez obecnego Kanclerza Tervosha w 31 roku tejże ery w celu zażegania tych zagrożeń, co też się wedle nich udało. Podają także miano samego demona brzmiące Zelfrax oraz imiona tych którym Theramore zawdzięcza pozbycie się go do których należą kolejno: Lady Tamila Sliver, Fenvara, Menolly Pride, Sophie Ravenoak, Shando Narlimar Ravenoak, Valathnar oraz tajemniczy "11".

Kopalnia Darkmist

To od lat, niebywale ważne ekonomicznie dla królestwa miejsce. Co głównie zawdzięcza sporym pokladom złota, jakie mimo intensywnego wydobycia, wciąż zdaje się nie mieć tu końca. Przynosząc tym samym królestwu nielada zyski. Obecnie zabezpieczone przez mały garnizon, strzegący nowo powstałej górniczej osady i znów aktywnie dostarczające stolicy, jakże cennego kruszcu.

Ciekawostki: W przeszłości kopalnia została porzucona przez Theramore wraz z wieloma innymi przybytkami, gdy siły Wielkiego Admirała, poniosły klęskę. Padając ofiarą gigantycznych, bagiennych pająków które urządziły sobie na jej obszarze siedlisko. I pozostając w tej formie przez kilka lat, aż do chwili ponownego przejęcia w 31 roku obecnej ery.

Ludzie oraz Kultura

Większość obywateli królestwa wiedzie swoje żywoty za bezpiecznymi murami stolicy. Są to zwykle dość optymistycznie nastawieni do życia, przedstawiciele ras Przymierza, którzy mimo iż pamiętają o mającym dość niedawno miejsce konflikcie pomiędzy lojalistami Daelina Proudmoore, a Hordą oraz wielu bolesnych strat jakie ten za sobą przyniósł, starają się jak mogą żyć normalnie każdym powszednim dniem.

Ci którzy postanowili się osiedlić poza murami miasta-twierdzy z kolei, a nie jest ich wielu, wiodą z goła niebezpieczniejsze żywoty. Mimo rozwiązania problemu niedobitków sił Wielkiego Admirała, które nękały ich niemiłosiernie jeszcze do niedawna w 31 roku tejże ery. Wciąż musząc się borykać z niebezpieczeństwami okolicznej fauny oraz flory, która nawet nie myśli o koegzystencji z ich osobami. Mimo wszystko nie narzekając jednak na swój los i będąc niezmiernie dumnymi z tego kim są oraz komu służą.

Na RH

Samo centrum miasta - wieża magów i garnizon

Podział Władzy w Królestwie

Władczyni - Jedyna osoba w królestwie która posiada pełnię władzy. Jest nią nieodzownie od samego początku istnienia Theramore, Jaina Proudmoore (Odgrywa: Ael).

Wysoki Lord - Pierwszy spośród zaufanych rycerzy Lady. Wybierany osobiście przez jej osobę. Do jego zadań należy wprowadzanie w życie woli władczyni, reprezentowanie jej na arenie międzynarodowej, stanie na czele Rady Elekcyjnej oraz pełnienie funkcji głównodowodzącego wojsk królestwa jak i jego Namiestnika pod nieobecność, królowej. Obecnie jest nim Vincent Van'thel (Odgrywa: Ael).

Rada Elekcyjna - Uprzywilejowana grupa Lordów, złożona z wasali Lady Proudmoore, pełniących ważne funkcje na rzecz królestwa. Jej członkowie są wybierani co kilka lat, podczas głosowania przeprowadzanego przez ludność Theramore spośród szlachetnie urodzonych i zasłużonych królestwu, obywateli. I mają realny wpływ, jako doradcy Lady na sprawy związane z działaniem królestwa. W skład Rady, wchodzi zwykle jeden kanclerz, kilku ministrów oraz wysokiej rangi dowódcy pokroju generałów oraz admirałów. Na jej czele z kolei stoi Wysoki Lord. Ważniejsi członkowie:

Rada Lordów - Uprzywilejowana grupa Lordów, złożona z wszystkich wasali Lady Proudmoore, pełniących funkcję na rzecz królestwa. W odróżnieniu do Rady Elekcyjnej, jej członkowie nie są wybierani przez lud. Jednakże gdy już dochodzi do takiego wyboru, wybiera się ich właśnie z ich szeregów. Ponadto sama rada pełni podobną funkcję do Rady Elekcyjnej z tym wyróżnieniem iż ta pierwsza może za wetować jej ustalenia. Ważniejsi członkowie:

Ważniejsze Organizacje

Gwardia Honorowa - Elitarna grupa w skład której wchodzą zasłużeni i zaufani żołnierze oraz rycerze, Lady. Do ich zadań należy zarówno pilnowanie bezpieczeństwa samej władczyni, jak i jej "pałacowej" wieży. Czasami także można ich zobaczyć w terenie, gdy wypełniają prywatne zadania powierzone im przez samą Jaine.

Marynarka Theramore - Nic innego, jak siły zbrojne królestwa. W odróżnieniu jednak od standardowych wojsk, będące zarówno połączeniem armii morskiej, jak i lądowej. Przez co operują na każdym rodzaju terenu. Do ich głównych zadań, prócz brania udziału w konfliktach zbrojnych, będących rzadkością przy polityce Lady Proudmoore. Jest także patrolowanie ziem oraz wód terytorialnych królestwa, przede wszystkim po za murami jego stolicy.

Straż Theramore - Organizacja zajmująca się niczym innym, jak egzekwowaniem prawa królestwa na jego terenie. W odróżnieniu jednak do Marynarki Theramore, działa głównie na terenie stolicy i rzadko zagłębia się w odmęty wciąż niespokojnych bagien, gdzie prym wiedzie nadal wojsko.

Stowarzyszenie Magów Theramore – Organizacja nie posiadająca żadnych szczególnych praw oraz przywilejów. Zrzeszająca arkanistów, działających aktywnie na różne sposoby na rzecz królestwa i będąca pod patronatem samej Lady Proudmoore.

Obecna Polityka Królestwa

Królestwo, zgodnie ze staraniami swojej władczyni, pozostaje w neutralnych stosunkach zarówno z Hordą jak i z Przymierzem. Wciąż egzekwując zawarty z tą pierwszą pakt pokojowy oraz traktaty handlowe. Przy okazji starając się nie prowokować z jej udziałem żadnych konfliktów. Przez co choćby trzyma ograniczone siły zbrojne na terenie leżącej na obszarze Pustkowi, twierdzy Northwatch i nie prowadzi dalszej ekspansji poza teren prowincji Dustwallow.

Theramore nie zamyka się też na wszelkie formy współpracy z resztą Przymierza do którego oficjalnie przynależy, mimo iż jego wladczyni wyznaje dość specyficzną polityke. Wspierając choćby przez to obecnie dość aktywnie siły Ekspedycji Przymierza podczas kampanii wojennej, mającej miejsce na mroźnych pustkowiach północnego kontynentu, Northrend.

Jeśli chodzi z kolei o inne ważniejsze frakcje oraz nacje, obecnego świata. Jeśli to tylko możliwe, Jaina Proudmoore, jest gotowa na naprawdę wiele, by utrzymywać z nimi jak najlepsze stosunki. Wierząc iż poprzez sprawne użytkowanie dobrodziejstw dyplomacji oraz polityczną otwartość, zdoła zyskać jak najwięcej korzyści zarówno dla ich, jak i swojego ludu.

Stan Fabularny na Obecną Chwilę

Todo

Obywatele Honorowi

Spis postaci, które swoimi czynami w znacznym stopniu zaskarbiły sobie wdzięczność królestwa i zostały w zamian za nie nagrodzone Honorwym Obywatelstwem.

Widok na miasto od strony portu