Stan wyjątkowy w Stormwind

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Stan wyjątkowy został wprowadzony w Stormwind w połowie roku 28-go, przez Lorda Bolvara Fordragona, ówczesnego regenta Stormwind, z powodu inwazji demonów na Dzielnicę Magiczną stolicy, która doprowadziła do śmierci wielu spośród jej mieszkańców.


Wszyscy nie-ludzie otrzymali dwa dni na opuszczenie terenów Królestwa, ograniczono wejścia i wyjścia do Dzielnicy Magicznej oraz portu (możliwe tylko za posiadaniem specjalnej, trudnej do uzyskania przepustki) i prowadzono ścisłą kontrolę wszelkich wejść i wyjść z miasta. Wprowadzono także obowiązkową rejestrację magów u Inkwizycji oraz zakaz używania magii w mieście.


Inkwizycja otrzymała wówczas specjalne uprawnienia, umożliwiające jej aresztowanie dowolnej osoby bez nakazu sądowego, pozbawienie jej prawa do obrony, a także wydawania dowolnych wyroków (łącznie z karą śmierci) bez jawnego procesu.


W pamięci mieszkańców stolicy, okres ten jest wspominany jako czas strachu i terroru - obawy zarówno przed demonologami i perspektywą kolejnych zniszczeń, jak i przed Inkwizycją, stanowiącą wówczas jedną z najbardziej wpływowych organizacji w Królestwie. Dość często na rynku Stormwind płonęły stosy, a mieszkańcy niejednokrotnie mieli wątpliwości, czy szybkie osądy komisji inkwizycyjnych są słuszne i sprawiedliwe.


Stan wyjątkowy w Stormwind został zniesiony kilka miesięcy później, pod koniec roku 28-go, po zakończonym sukcesem schwytaniu i osądzeniu większości magów Akademii Magicznej Stormwind i pokonaniu tajemniczej organizacji, która była odpowiedzialna za wiele zaginięć i morderstw w tamtym czasie, a której siedziba znajdowała się w jednym z korytarzy traktu kolejowego pomiędzy Żelazną Kuźnią a Stormwind. Patrz: Przytułek Mgieł.