Sacred Exorcist

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Divine
s. 56
Egzorcysta w czasie pracy

Tło

Egzorcyści to prawdziwi eksperci w walce z pomiotami zła, które specjalizują się w rzucaniu uroków, odbieraniu wolnej woli oraz kontrolowaniu innych istot. I mimo iż w praktyce wykonywanie przez nich swojej powinności wygląda dość kontrowersyjnie dla osób trzecich. Albowiem uświęcone rytuały jakim się oddają by ratować ofiary zła, często pełne są dziwnych ruchów oraz gestów przywodzących na myśl wręcz taniec. Grania na bębnach oraz grzechotkach. Czy też czasem wręcz przemocy względem osób ofiar, które muszą obezwładniać oraz różnych innych zabiegów religijnych pokroju użytkowania kropideł ze święconą wodą czy też kadzideł. To ich metody są jak najbardziej skuteczne i o wiele bardziej wyspecjalizowane w walce z ich adwersarzami od sposobów zwykłych kapłanów.

Gdzie ich spotkać? Najczęściej nie spotyka się ich wcale, gdyż Egzorcystów charakteryzuje nie tyle samotność. Co ciągła tułaczka od miasta do miasta na terenie danego królestwa w poszukiwaniu nowych monstrów, które igrają ze śmiertelnymi, by uwolnić świat raz na zawsze od ich plugawej obecności. W imię wiary i kościoła któremu ci są oddani.

Klasa dostępna: Paladynom oraz Kapłanom.

Biegłość w broni i pancerzach

Egzorcysta nie otrzymuje żadnych nowych biegłości w broni bądź pancerzu.

Zdolności Klasowe

Exorcism / Egzorcyzm (1 Poziom Egzorcysty)

Dzięki tej zdolności, Egzorcysta może zmusić istotę bądź ducha, który posiadł ciało innego stworzenia do opuszczenia go. Jeśli to mu się uda, takowy intruz, nie może opętać tego samego ciała przez następne 24 godziny. Sam Egzorcysta może korzystać z tej zdolności bez żadnych ograniczeń.

Turn Undead / Odpędzanie Nieumarłych (1 Poziom Egzorcysty)

Z tej zdolności Uświęcony Egzorcysta może korzystać na zasadach określonych przez jego klasę podstawową (Paladyna bądź Kapłana).

Resist Possesion / Opieranie się Opętaniu (2 Poziom Egzorcysty)

Egzorcyści to zwykle osoby niezłomnej wiary. W pełni oddane swojej powinności. Dzięki temu oraz swemu rosnącemu z czasem doświadczeniu w walce ze złem, zyskują w pewnej chwili coraz większą wprawę w przeciwstawianiu się urokom oraz zaklęciom wpływającym na ich dusze.

Chosen Foe / Wybrany Wróg (3 Poziom Egzorcysty)

Egzorcysta to prawdziwy ekspert w walce z nieumarłymi oraz demonami. I jak na każdego profesjonała przystało, skupia się nie tylko na praktycznym, ale także i teoretycznym pogłębianiu swej wiedzy na temat swoich przeciwników. Dzięki czemu jest wstanie jeszcze sprawniej się z nimi zmagać.

Dispel Evil / Rozproszenie Zła (4 Poziom Egzorcysty)

Dzięki temu zaklęciu, Uświęcony Egzorcysta może spróbować odesłać istotę z innego planu o złym charakterze z powrotem na jej rodzimy plan. Za jego pomocą może także rozproszyć efekt jej zaklęć bądź wszelkie efekty zaklęć uznawanych jako złe (Na zasadzie działania zaklęcia Dispel Magic / Rozproszenie Magii). Z tego zaklęcia Egzorcysta może skorzystać raz na tydzień na poziomie 4. Dwa razy na tydzień na poziomie 7 i aż trzy na 10.

Consecrated Presence / Uświęcona Obecność (5 Poziom Egzorcysty)

W pewnej chwili, niezłomność w wierze Egzorcysty, wydaje zadziwiający owoc. Jakim jest tzw "Uświęcająca Aura", którą ten roztacza od tej pory stale w okół siebie. Sprawiając, że ziemia w okół niego zostaje poświęcona. A każde użycie Turn Undead / Odpędzenia Nieumarłych, staje się znacznie silniejsze. Dość ważną właściwością tejże aury jest też fakt, że ta automatycznie się neguje jeśli Egzorcysta "zaszczyci" swą obecnością obszar uznawany za przeklęty (negując także efekt na nim panujący) na czas jego obecności na nim. Co daje mu niebywale skuteczne narzędzie do wykrywania takowym terenów.

Holy Aura / Święta Aura (8 Poziom Egzorcysty)

Prawdziwie oddani swojej misji Egzorcyści w pewnej chwili zyskują nawet bardziej "przeraźliwą" broń do walki ze swoimi nieumarłymi oraz demonicznymi adwersarzami. Mogąc w każdej dogodnej dla siebie chwili, roztoczyć w okół siebie Holy Aura / Świętą Aure. Owej zdolności czaro podobnej, Egzorcysta może użyć raz na dzień.