Rycerze Hebanowego Ostrza

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ebonlogo.jpg


Organizacja

Rycerze Hebanowego Ostrza to grupa Rycerzy Śmierci i ich sprzymierzeńców, którzy zdradzeni przez Króla Licza zdecydowali się wywrzeć na nim zemstę. Głównym dowódcą jest Wysoki Lord Darion Mograine.

Organizację wiążą sojusze militarne zarówno z Hordą, Przymierzem, jak i neutralną Srebrzystą Krucjatą. Sojusz dotyczy wspólnych działań wymierzonych przeciw Pladze, zaś w pozostałych kwestiach dotyczących sprzymierzeńców Ostrze zachowuje status neutralny.Siedziby

- Hebanowe Ostrze posiada dwie nekropolie.

  • Acherus - będący zarazem główną siedzibą, w której urzęduje Wysoki Lord Darion Mograine. Nekropolia znajduje się ponad dawnymi Wschodnimi Ziemiami Plagi. Została odbita z rąk Plagi wkrótce po bitwie o Kaplicę Świetlistej Nadziei.
  • Zeramas - zarządzane przez Lorda Zeramas, będące równocześnie bazą dla działań ofensywnych na Northrend. Zostało zdobyte w trakcie działań militarnych w Zul'Drak, z pomocą sojuszników z Dłoni Zemsty.

- Do Ostrza należą również przyległe do Acherusa ziemie, będące niegdyś we władaniu Szkarłatnej Krucjaty - tereny dawnego Nowego Avalonu, Havenshire i okolice, aż do Dłoni Tyra.

- W trakcie działań wojennych organizacja zakłada w wielu miejscach tymczasowe obozy, z których najbardziej znany mieści się w Zul'Drak. Stoczone zostały o niego dwie bitwy z ówczesną załogą Zeramas.


Historia

Do uzupełnienia.


Gracze

Obecni członkowie organizacji:


Byli członkowie organizacji: