Rogue

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tło

Łotrostwo jest chyba jedną z najpopularniejszych profesji w Azeroth. A co za tym idzie, jej przedstawicieli można spotkać dosłownie wszędzie. Nie mniej nie oznacza to wcale, że po wyjściu na ulice bez trudu rozpoznasz okolicznych Łotrów, ponieważ ci najczęściej różnią się niebywale od siebie. Niektórzy to typowe moczymordy i zawadiacy, grasujący w ciemnych zaułkach. Inni to pracujący w zatłoczonych miejscach kieszonkowcy. Jeszcze inni to z kolei charyzmatyczni oszuści, bandyci, czy nawet wyspecjalizowani mistrzowie złodziejskiego fachu, który gardzą prostym łupem dla prawdziwych wyzwań i pieniędzy. Nie mniej, zdarzają się wśród nich także bardziej uczciwe oraz prawe jednostki, które zostają choćby świetnymi zwiadowcami, szpiegami, czy po prostu specjalistami od neutralizacji pułapek, którymi nie pogardzi nie jedna grupa.

Biegłość w broni i pancerzach

Łotr jest biegły w posługiwaniu się każdym rodzajem prostego oręża, jak i wszelkiej maści kuszami ręcznymi, pałkami, krótkimi łukami oraz krótkimi mieczami. Ponadto może nosić lekkie pancerze, które nie wpływają na sprawność jego ruchów.

Zdolności klasowe

Backstab / Atak w Plecy (1 lvl Łotra) :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr potrafi wykorzystać witalne punkty na ciele przeciwnika przy ataku na jego osobę z zaskoczenia (cel jest nieświadomy obecności łotra, jego uwaga jest skupiona na innym zagrożeniu, łotr przeprowadził skuteczna fintę przed atakiem etc.), by zadać mu przez to o wiele poważniejsze obrażenia (W systemie SW zyskuje wówczas możliwość wykorzystania swojego pełnego PWW - Czyli PWW równego swojemu poziomowi w klasie Rouge i/lub innych które także rozwijają te zdolność). Owa zasada nie funkcjonuje jednak gdy łotr ma do czynienia z przeciwnikiem odpornym na obrażenia krytyczne, takim jak dla przykład wszelkiej maści nieumarli, oraz na istoty ze zdolnością nieświadomego uniku (Patrz opis zdolności).

Trapfinding / Wyszukiwanie Pułapek (1 lvl Łotra) :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr potrafi odnajdywać zastawione pułapki, zarówno te mechaniczne, jak i magiczne. Co więcej, posiada także wiedzę niezbędną by podjąć się próby rozbrojenia takowych. Choć to wcale nie konieczność dla takiego profesjonała jak on, który zamiast tego może po prostu równie dobrze przestudiować mechanizm ich działania, aby później bezpiecznie móc je wyminąć, nie aktywując ich przy okazji.

Evasion / Uchylanie (2 lvl Łotra) :

Dzięki tej zdolności, Łotr może unikać dzięki swojej niebywałej zwinności, nie tylko ataków fizycznych, a także tych magicznych. W tym nie otrzymuje po udanym rzucie na obronę obrażeń od ataku magicznego (lub fizycznego, takiego jak opadający gruz) którego można uniknąć zmieniając swoja pozycje (na przykład wybuch kuli ognia), nawet gdy ten normalnie powinien zadać je połowicznie.

Trapsense / Zmysł wyczuwania pułapek (3 lvl Łotra):

Dzięki dość specyficznemu charakterowi swojej pracy, po pewnym czasie Łotr wyrabia w sobie coś na wzór dodatkowego zmysłu za pomocą którego ,może być wstanie uniknąć niemiłych konsekwencji związanych z aktywowaniem pułapki. Ten dodatkowy zmysł zdaje się rozwijać wraz ze stażem Łotra.

Uwagi względem zdolności: Efekt określa prowadzący Gm.

Uncanny Dodge / Nieświadomy Unik (4 lvl Łotra) :

Dzięki swojemu wyszkoleniu Łotrzyk nie zyskuje żadnej kary do obrony na atak z zaskoczenia oraz ze strony niewidzialnego przeciwnika.

Improved Uncanny Dodge / Ulepszony Nieświadomy Unik (8 lvl Łotra) :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr nie może zostać zaatakowany z flanki, chyba iż napastnik z którym ma do czynienia ma o 4 poziomy więcej w klasie Łotra oraz klasach mu podobnych.

Zdolności Specjalne

Po osiągnięciu 3 poziomu w swojej klasie oraz co trzy kolejne poziomy (6,9,12,15,18) Łotr zyskuje dostęp do jednej z zamieszczonych poniżej Zdolności Specjalnych.

Crippling Strike / Okaleczające Uderzenie :

Dzięki tej zdolności, Łotrzyk potrafi wyprowadzić na tyle precyzyjny atak w plecy, by przy okazji móc poważnie okaleczyć swoją ofiarę, osłabiając jej organizm (A co za tym idzie siłę) oraz utrudnić jej manewrowanie. Owej zdolności Łotr może użyć raz dziennie co każde 3 poziomy w swojej klasie.

Finishing Strike / Kończące Uderzenie :

Dzięki swojemu wyszkoleniu, po wyprowadzeniu ciosu względem przeciwnika (o ile ten cios sięgnie celu i zada mu obrażenia ) Łotr może wydobyć z jego ciała swoją broń i zadać mu precyzyjnym ruchem kolejny cios (z użyciem swojego standardowego PWW) w jeden z witalnych punktów na jego ciele (w tej samej turze), zadając mu tym samym dodatkowe obrażenia. Z owej zdolności Łotr może skorzystać jednak tylko raz na dzień i kolejny raz dodatkowo na 10, 15 oraz 20 poziomie w swojej klasie.

Uwagi względem zdolności: Nim zdolność zostanie użyta, należy zadeklarować taki zamiar przed wyprowadzeniem pierwszego ataku.

Improved Evasion / Poprawione Uchylanie :

Dzięki tej zdolności, będącej udoskonaloną wersją "Uchylania", Łotr otrzymuje mniej obrażeń nawet w przypadku nieudanego rzutu obronnego przeciw obszarowym atakom których efektów można uniknąć zmieniając swoją pozycje.

Opportunist / Oportunista :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr zyskuje taką wprawę w poruszaniu się po przestrzeni ogarniętej przez zamęt spowodowany starciem grupy przeciwników, że co każdą turę może podjąć się dodatkowego ataku na osobę jednego ze swoich przeciwników, który został uprzednio zaatakowany bądź zraniony przez inną osobę.

Skill Mastery / Mistrzostwo w Dziedzinie Osobistych Umiejętności :

Dzięki zogniskowaniu swoich wysiłków na rozwoju własnych umiejętności, Łotr zyskuje w końcu niebywałą wprawę w korzystaniu z nich. Przez co nawet podczas nietypowych sytuacji (dla przykładu stresujących) potrafi bez problemu w pełni wykorzystać ich potencjał do swoich celów.

Spell Stopper / Dekoncentrujące Kopnięcie:

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr jest wstanie wyprowadzić niezwykle szybkie oraz precyzyjne kopnięcie względem wrogiego użytkownika magi, by tym sposobem spróbować go zdekoncentrować oraz co za tym idzie, zmusić do przerwania aktualnej inkantacji. Owej zdolności Łotr może użyć raz dziennie, co trzy poziomy w swojej klasie.

Sprint / Sprint :

Dzięki tej zdolności, Łotr potrafi zmusić swoje ciało do niebywałego wysiłku, nadając mu o wiele większą szybkość na krótki okres czasu. Z owej zdolności Łotr może skorzystać dwa razy dziennie.

Stalk / Poprawione Skradanie :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Łotr nie tylko potrafi się skradać, a osiąga wręcz mistrzostwo w tejże dziedzinie. Dzięki czemu może poruszać się niemalże bezgłośnie obok innych osób. Ryzykując zlokalizowanie, jedynie gdy te go dostrzegą bądź nieopatrznie rozproszy panujący w danym środowisku "gwar" (na przykład nieopatrznie kopiąc w wiadro). Z owej zdolności Łotr może korzystać na dzień tyle razy ile wynosi połowa jego poziomu w jego klasie.

Warianty Klasy