Relacje między Kal'dorei

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tradycja

Podług tradycji....obowiązki druidów spadają na barki mężczyzn, podczas gdy kobiety bardziej sprawdzają się w roli kapłanek, lub często występują jako wojowniczki swej rasy. Kapłanki Kaldorei przewodzą strażniczkom, gdzie przeważają liczebnie kobiety. Druidzi nie mają co szukać swej roli w byciu żołnierzami, liderami wspólnoty lub sędziami prawa. Druidzi przychodzą i przybywają jak uważają i po prostu są....natomiast nie mają autorytetu ponad kapłankami i wartowniczkami.

Z pewnością relacje między elfami są nieco bardziej subtelne. Ich wzajemna interakcja polega często na precyzyjnym posługiwaniu się słowem, gestem i mimiką. Należy uważać na to co się mówi, na ton wypowiedzi oraz mieć baczenie na oddanie należnemu szacunku wobec kogoś wyższego statusem społecznym lub darzonego autorytetem. Zawoalowane sugestie, osobliwe poczucie humoru i zawiłe, często zamaskowane zręcznie złośliwości to elementy codziennej komunikacji. Jako lud długowieczny, elfy przyjaźń, miłość i nienawiść traktują bardzo poważnie. Trudno nawiązać z nimi więź zaś często, łatwo ją zerwać. Są niezwykle pamiętliwie, co skutkuje zarówno lojalnością i oddaniem wobec bliskich jak i mściwością wobec wrogów.

Niepodobnie do innych ras, rodziny elfów są luźno powiązane. Tłumacząc prosto..."nie ważne kto jest twoim rodzicem, ważne kto cię utrzymuje". Wśród elfów nie ma tradycyjnych ożenków, choć złączeni uczuciem, towarzyszą sobie do końca życia. Miłość i wzajemne wsparcie są dla nich więzami oczywistymi, nie widzą więc potrzeby formalizowania związków. Dzieci wychowują najbliżsi, ale duży udział ma w tym tak naprawdę całe społeczeństwo. Starsi i bardziej doświadczeni przekazują kolejnym pokoleniom swoją wiedzę i umiejętności, wpajając podstawowe wartości.

Ciekawostki

Bursztynowe Oczy

Pośród nocnych elfów, bursztynowy kolor oczu jest wyjątkiem od tradycyjnych srebrnych, oraz oznaką potencjału elfa. Panuje powszechna wiara, że takie elfy czeka świetlana przyszłość, że przeznaczone im jest dokonanie czegoś wielkiego i wspaniałego. Takie zjawisko jest dość rzadkie, nawet bardzo. Przykładowo, Królowa Azshara i Illidan Stormrage, oboje byli ekstremalnie potężnymi czarodziejami i mieli również bursztynowe oczy.

Nocne elfy stały się pod koniec wojny dużo bardziej zwolennikami porzucenia ich pierwotnej obsesyjnej formy dziedziczenia roli na podstawie więzów krwi, a tym samym w dobie rozprzestrzeniania się druidyzmu , bursztynowe oczy stały się bardziej powszechne i stały się oznaką powołania do tej sztuki. Co jednak nie znaczy, że wszyscy elfy z nimi postanawiają druidami zostać, lub że zwykli srebrnoocy nie mają prawa nimi być. Bądź co bądź, sam Malfurion nie został obdarzony przez naturę przy narodzinach owym darem, lecz jego brat już tak.