Reaping Mauler

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Warrior
s. 75

Opis

Naprawdę mądrzy podróżnicy obawiają się nieuzbrojonych przeciwników, gdyż często tylko z pozoru są mniej niebezpieczni. Taki adwersarz może być nawet okaleczycielem - najgorszym z koszmarów polegających na swoim uzbrojeniu śmiałków. Ktokolwiek waży się dierżyć broń przeciw okaleczycielowi, lepiej, by szybko zrobił z niej użytek, gdyż okazja nie będzie trwać długo. Postaci podążające ścieżką tej klasy prestiżowej to łamacze karków, wykręcający kończyny oponentów do granic możliwości. Zapaśnicy najwyższej klasy, noszą niewiele ponad lekkie pancerze, by maksymalnie wykorzystać swoją zręczność. Nie korzystają z broni, preferując walkę w zwarciu gołymi dłońmi - chcą być blisko swych ofiar, by szeptać do ich uszu, dosłownie wyciskając z nich życie; by czuć ich strach i patrzeć na rozpacz malującą się na ich twarzach, gdy zdadzą sobie sprawę, jak bezużyteczna jest ich broń w zwarciu.

Wymagania

  • Wymagania jakie musi spełnić postać, by zostać okaleczycielem:
  • Bazowa premia do ataku: +5;
  • Umiejętności: Upadanie: rang 5, Wyzwalanie się: rang 5;
  • Atuty: Ulepszony atak bez broni (Improved unarmed strike), Sprytne zapasy (Clever wrestling);
  • Specjalne: Kandydat to tej klasy prestiżowej musi pokonać co najmniej trzech przeciwników rozmiar większych od siebie gołymi rękoma;
  • Dodatkowo, na RH: uzyskać 10-poziom w klasie Barbarzyńcy, Łotra, Mnicha bądź Wojownika.

Zdolności klasowe

Umiejętności

Klasowe umiejętności: Pływanie (S), Profesja (Rzt), Rzemiosło (Int), Skakanie (S), Upadanie (Zr), Wspinaczka (S), Występy (Cha), Wyzwalanie się (Zr), Zastraszanie (Cha); Punkty umiejętności: 2 + modyfikator z Intelektu

Okaleczyciel nie zdobywa umiejętności posługiwania się żadną nową bronią, czy pancerzem.

Bazowy atak okaleczyciela jest równy jego poziomowi (jak u wojownika), zaś wysokie rzuty obronne w jego przypadku to zarówno Wytrwałość jak i Refleks.

Poziom 1.

Improved Grapple

Nosząc lekki pancerz, bądź żaden, okaleczyciel uzyskuje korzyści z atutu Udoskonalona walka wręcz (Improved Grapple), nawet jeśli nie spełnia wymagań stawianych przez wspomniany atut.

{Mechanicznie: Improved Grapple nie zezwala na okazyjny atak przeciw postaci, gdy ta wykonuje atak dotykowy, by rozpocząć trzymanie. Dodatkowo zapewnia bonus +4, gdy bohater z tym atutem inicjuje zwarcie.}

Mobility

Nosząc lekki pancerz, bądź żaden, okaleczyciel uzyskuje korzyści z atutu Ruchliwość (Mobility), nawet jeśli nie spełnia wymagań stawianych przez wspomniany atut.

{Mechanicznie: Mobility zapewnia posiadaczowi unikowy bonus +4 do klasy pancerza, gdy ten prowokuje okazyjne ataki poruszając się po terenie zagrożonym przez przeciwników.}

Poziom 2.

Adept Wrestling +1

Nosząc lekki pancerz, bądź żaden, okaleczyciel drugiego poziomu uzyskuje premię +1 do wszystkich testów zwarcia i spornych testów Siły oraz Zręczności.

Poziom 3.

Counter Grapple

Gdy okaleczyciel zostaje uwięziony w zwarciu, bądź przygwożdżony, a ma na sobie lekki pancerz lub żaden, może podjąć próbę uwolnienia się wykorzystując premię z Wyzwalania się albo Walki w zwarciu przeciw testowi Walki w zwarciu swojego oponenta. Jeśli próba ta zawiedzie, może podjąć kolejną, jako akcję darmową, lecz tym razem na podstawie pozostałej, z dwóch dostępnych mu, premii.

Sleeper Lock

Na trzecim poziomie okaleczyciel uczy się jak uczynić przeciwnika nieprzytomnym za pomocą nacisku. Jeśli zewrze się z przeciwnikiem, a następnie przygwoździ i konsekwentnie przytrzyma oponenta przez całą rundę, zmusza go do wykonania rzutu obronnego na Wytrwałość. Jeśli rzut się niepowiedzie, ofiara pada nieprzytomna na 1k3 rund.

{Mechanicznie: ST dla Sleeper Lock wynosi: 10 + poziom w klasie okaleczyciela + modyfikator z Roztropności postaci}

Poziom 4.

Adept Wrestling +2

Nosząc lekki pancerz, bądź żaden, okaleczyciel czwartego poziomu uzyskuje premię +2 do wszystkich testów zwarcia i spornych testów Siły oraz Zręczności.

Poziom 5.

Devastating Grapple

Jeśli 5-poziomowy okaleczyciel, zewrze się z przeciwnikiem, a następnie przygwoździ i konsekwentnie przytrzyma oponenta przez trzy całe rundy, zmusza go do wykonania rzutu obronnego na Wytrwałość. Jeśli rzut się niepowiedzie, ofiara pada martwa na końcu trzeciej rundy.

{Mechanicznie: ST dla Devastating Grapple wynosi: 10 + poziom w klasie okaleczyciela + modyfikator z Roztropności postaci}