Przyjaciele

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
CompassRose.jpg

O co w ogóle chodzi?

Przyjaciele to gildia mechaniczna, która zrzesza grupę osób podróżujących razem i odbywających wspólnie przygody. Nie istnieje ona formalnie, świat nie ma pojęcia o czymś takim jak "Przyjaciele". Przyjmowanie postaci do gildii ma ułatwić prowadzenie wszelkiej maści eventów, randomów, spontanów, czego dusza zapragnie. Umożliwia dawanie informacji na wiadomościach gildiowych i notach oficerskich. Plus jest niezłym szpanem, kiedy nabijamy online podczas jakiejś zabawy.

Powstanie

Gildia ta z założenia powstała na potrzeby eventu Skarb Mentora i miała po jego zakończeniu pozostać. W czasie eventu gracze odkryli nadrzędną wartość jaka ma rządzić całą grupą - to jest przyjaźń. Głównym celem całej zabawy było właśnie powstanie tej grupy i jej trwanie przez (najlepiej by było) czas bardzo długi i nieokreślony.

Założycielem tej grupy można nazwać Mentora, ducha, który pragnąc przekazać żyjącym swoim zdaniem największy skarb (przyjaźń właśnie) przygotował serię prób, przez którą przebrnęła dziewiątka postaci. Oni właśnie są pierwszymi Przyjaciółmi.

Cała grupa charakteryzuje się znamieniem w kształcie kompasu na nadgarstku, który jest tym wyraźniejszy im więcej ich jest i im bliżej siebie stoją. Do tego powinni nosić na sobie tabardy z podobnym symbolem, ale to już kwestia ich własnego gustu i mody.

Statek

Szansa2.jpg

Statek o dźwięcznej nazwie "Szansa" jest obecnie czymś w rodzaju siedziby grupy przyjaciół. Jest on prezentem dla Remaera Coastgarde i jego towarzyszki od jego rodziców. Cel tego prezentu na razie pozostaje zagadką.

"Szansa" jest sporych rozmiarów żaglowcem przeznaczonym głównie do przewozu pasażerów i niewielkich ładunków. Pod pokładem znajduje się spora część wypełniona kajutami dla podróżnych i ładownia, gdzie przechowuje się przede wszystkim prowiant i materiały niezbędne do prowadzenia tego typu statku. Posiada wyposażoną mesę i wszelkie niezbędne (z naciskiem na niezbędne) wygody.

Jak każdy statek, również "Szansa" posiada załogę. Pomijając marynarzy, których zawsze jest multum, najważniejszymi personami na jej pokładzie są:

 • Remaer Coastgarde - właściciel i czasem kapitan
 • Di'Ateriday - właścicielka i można powiedzieć, że obecny kapitan
 • Kerril Mint - pierwszy oficer
 • Fannar - kuk

Statek ten mechanicznie znajduje się w Theramore, dostać się na niego można za pomocą klucza z pomostu. Zapowiedziane wizyty mile widziane, niezapowiedziane spotkają się z oporem magicznym zabezpieczeń naniesionych przez Maedena, ale też nie można ich zupełnie wykluczyć.


Przyjaciele

Pasażerami "Szansy" są właśnie ci przyjaciele, którzy z sukcesem zakończyli wszystkie próby. Łączy ich teraz szczególna więź, tak charakterystyczna dla grupy osób, która przeżyła wiele we wspólnym gronie, łącznie z kłótniami i częściowym rozłamem.

 • Maeden Dor'ano - skunks alchemik
 • Cyrus Nevanley - nieumarły rycerz (coś się z nim stało, ale na razie nie wiadomo co)
 • Mort'Rag Stormbelly - dwugłowy ogr poszukujący pieska i lubujący się w ciastkach
 • Rean Sunwhisper - krwawy elf perfekcjonista
 • Karwelas Redrigos - pół elf z tendencjami do odruchów przywódczych (lecz nie przywódca)
 • Elissa Labor - była strażniczka miasta Stormwind
 • Steaven Bloodeye - pół elfi mag cienia (nie wiadomo, czy czuje się częścią przyjaciół czy nie)
 • Migley Nathal Rake - gnomi geniusz w kwestii archeologii, map, historii Azeroth i rozwiązywania zagadek
 • Mutai - pandaren ze słabością do alkoholu i narkolepsją

Ostatnio do załogi dołączył tauren Hruon. Nie jest on jednak naznaczony symbolem przyjaźni jak inni. Został wyłowiony z wody u wybrzeży Kalimdoru.

Przygody

Grupa ta ma już na swoim koncie kilka przygód:

1. Skarb Mentora - fabularnie trwała ona całkiem długo, bo wymagała kilku odległych kursów "Szansą" po całym Azeroth (z wykluczeniem Northrend).

2. Wyprawy Archeologiczne Migleya Nathala Rake'a - dopiero odbył się wstęp do serii mniejszych eventow o tematyce magiczno-archeologicznej.

3. Wycieczka kulturoznawcza do Exodaru - "grupa" zwiedziła Exodar i spotkała się z zagadkową maginią, która dała im niecodzienne zlecenie.

4. Poszukiwania w Eastern - grupa wyrusza na poszukiwania pewnej dziewczyny, która może kręcić się na terenach ludzkich.