Polowanie na Wróżkę

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Polowanie na Wróżkę

Event prowadzony przez graczkę Beatriccia na terenie Shattarath.

O co chodzi?

W Aldorze wyszło na jaw, że od jakiegoś tygodnia nie zjawia się w pracy jeden z bardziej fanatycznych śledczych - Aruuz Salih. Zwykle zjawiał się o czasie by wrzucić do teczek jakieś luźne notatki, które stanowczo odbiegały od norm jakie organizacja wyznaje w kwestii dokumentacji. Po przeglądnięciu teczek na temat spraw, którymi się zajmował, wyszło na jaw, że wydłubał grubszą sprawę z kilku, pozornie ze sobą nie związanych zdarzeń w Dolnej Dzielnicy Shattarath.

Osoby zawezwane przez windykatora J'Amalesha ruszyły w miasto by sprawdzić każdą ze spraw po kolei, mając nadzieję, że znajdzie się zaginiony śledczy.

Szczęśliwy wdowiec

Trwający w żałobie Hamid N'Serat był pierwszy na liście. Od jakiegoś czasu zachowywał się niepokojąco radośnie, a w rozmowie z nim okazało się, że uparcie wierzy w powrót jego żony. Rozmawiał z nią jakby była tuż obok, a wszelkie czynności, która w domniemaniu wykonywała ona, były jego dziełem. Aldorczycy nie przypadli mu do gustu, ale Sayaad udało się z nim porozmawiać podczas drugiej wizyty.

Niedługo po odwiedzinach Aldorczyków wyprowadził się.

Lotnik

Drugą rodzina na liście również była w żałobie, lecz tym razem sprawa była świeża. Iskadaran Chojal wyskoczył z balkonu na oczach całej rodziny, święcie przekonany, że potrafi latać. Z rozmowy z żoną wyniknęło, że samobójca specjalnie zawołał rodzinę na balkon, by coś im pokazać. Gruboskórny windykator J'Amalesh wykazał się nadzwyczajnymi zdolnościami do obchodzenia się z dziećmi, zdobywając więcej informacji. Ale o tym nikt nie śmie mówić.

Wdowa z dziećmi wyjechała do innej rodziny na czas nieokreślony.

Bogacz

Jasir Kimil'q tonął w długach, a ostatnio mimo tego zaczął nabywać wiele drogich rzeczy i nieruchomości. Został ujęty i śledczy spotkali się z nim w areszcie. Uparcie sądził, że został wrobiony, bo zapłacił za wspomniane przedmioty i budynki z nawiązką, tylko chciał pójść na rękę sprzedającym, nie spisując umowy. W rozmowie tłumaczył się spadkiem i znalezieniem pieniędzy. Jako, że nie znaleziono żadnych kosztowności ani złota w jego domu, oskarżył Aldor o kradzież.

Siedzi w więzieniu.

Casanova

Niezbyt atrakcyjny, nieokrzesany i niezbyt ogarnięty społecznie Kannad Sabih również znajdował się w areszcie. Czekał na przeniesienie do więzienia po wyroku jaki zapadł w sprawie molestowań i gwałtu. Wbrew aparycji przekonany jest o tym, że wszystkie kobiety go pragną. W czasie przesłuchania dopuścił się wielokrotnego werbalnego molestowania archiwistki Aldoru, co skończyło się złamaniem mu nosa i innymi rękoczynami.

Siedzi w więzieniu.

Żarłok

Ixanam Bel'iss w trakcie nieobecności swoich rodziców (urlop) przejadł się na śmierć. Rodzina nie bardzo mogła powiedzieć o czymkolwiek.


Niepokalane poczęcie

Jak dotąd bezskutecznie walcząca z niepłodnością Badrija Bel'any zachodzi w ciążę. Jej narzeczony, Biqos Anpara, sądząc, że jest w tym zdarzeniu coś mocno nie tak, wdaje się w bójkę z lekarzem rodzinnym. W rozmowie z obydwoma wychodzi, że Aruuz ukradł dokumenty kobiety z przychodni, a ona sama w ciąży być nie może, chyba, że urojonej. Rodzina Bel'any odmówiła dostępu do córki.

Manal

Wysłany przez Aruuza na zwiady Szczur z Dolnej Dzielnicy został znaleziony martwy - skatowany w uliczce należącej do nieprzyjemnej grupy młodzieniaszków. Samo to, że zjawił się tam było sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, bo zwykle wszyscy tego miejsca unikają. Z jego najbliższymi trudno było nawiązać kontakt - bez adresu, bez nazwiska. Mieszkańcy slumsów.

Śledztwo

Po krótkim opierdzielu, że nikt nie zainteresował się tygodniową nieobecnością śledczego Saliha grupka należąca do Aldoru wybrała się tym samym tropem jak Aruuz i odwiedzała osoby z listy. Po kilku pierwszych spotkaniach mieli już teorię, że coś lub ktoś wpłynęło na umysł ofiarom dziwnego zachowania w taki sposób, iż byli przekonani, że mogą lub mają coś o czym marzyli.

Chodząca od domu do domu grupa śledczych stanowczo za bardzo rzucała się w oczy i sprawiała międzysąsiedzkie problemy, bo część odwiedzonych osób niedługo po tym zniknęło lub wyprowadziło się. W końcu dotarli do slumsów, gdzie trafili na miejscowe Szczury - dzieci radzące sobie z ciężkim życiem wspólnie. Wszelkie teorie, że to zatrucie wody lub powietrza prysnęły (o ile jakiekolwiek były) a na scenę wkroczyła tajemnicza "Wróżka" o której nikt nic nie wie poza tym, że jest i robi innym wodę z mózgu za symboliczną opłatę.

Jedynym połączeniem między szalonymi draenei a Wróżką był dalszy kuzyn Manala, który prawdopodobnie widział sprawcę, lecz zaginął. Gdy znaleziono go kilka dni potem, już było za późno - Wróżka go dopadła i nie mógł w niczym pomóc. Z racji braku wystarczająco wyraźnych poszlak zrezygnowano z podstawienia przynęty i zawieszono śledztwo.

Komentarze i podziękowania

Emiel, szarotce, Undiinowi, Khanowi, Guliaszowi.

Za cierpliwość przede wszystkim, bo każdemu mogła puścić po pewnym czasie. Miljon części to bardzo zły sposób prowadzenia spójnego i ciągłego eventu, bo każdy ma swoje życie (haha) i w jego trakcie zapomina informacje jakie zebrało się w poprzednim fragmencie zabawy. Ale było fajnie ciągać Was za nosy i odgrywać różnej maści zaburzenia (szczególnie Casanova był zabawny).

Dzięki!

Komentarze graczy i mordująca krytyka

[wyżyjta się, o ile jeszcze pamiętacie]