Podmiasto

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

"Beneath the ruins of Lordaeron, the armies of the Forsaken plot and scheme." - WoW TGC

Sala tronowa w ruinach.

Podmiasto - stolica Opuszczonych znajdująca się bezpośrednio pod ruinami Miasta Lordaeron. Rozległe krypty i kanały pod byłą stolicą Ludzi stanowią bastion nieumarłych renegatów we Wschodnim Królestwie. Oto fakty - mniej lub bardziej istotne o tym posępnym miejscu.

Dzielnice

Stolica Opuszczonych jest podzielona na cztery dzielnice, która każda służy innym celom. Te dzielnice to:

- Dzielnica Wojenna - Miejsce służące do obróbki metalu, produkcji broni oraz szkolenia Opuszczonych którzy będą stali w pierwszej linii. Jeśli ktokolwiek potrzebuje w Podmieście broni bądź rygorystycznego szkolenia - powinien zawitać tutaj. Znajduje się tu również kwatera Kapitan Królewskiej Straży Podmiasta.

- Dzielnica Magii - Znajdują się tutaj Opuszczeni którzy szkolą się w sztukach magicznych, a więc magowie, czarnoksiężnicy, etc. Dodatkowo można się tu zaopatrzyć we wszelkiego rodzaju komponenty do czarów - od tych najbardziej pospolitych, do tych zakazanych i rzadkich. Kiedyś w Dzielnicy Magii można było praktykować Demonologię, niemniej po Bitwie o Podmiasto został wystosowany całkowity zakaz tego rodzaju praktyk pod karą śmierci.

- Dzielnica Szelm - Jeśli poszukujesz informacji - trafiłeś w dobre miejsce. Jest to dystrykt w którym szkoli się szpiegów i skrytobójców którzy wiernie będą służyć Podmiastu. Nikt bezinteresownie nie zapuszcza się w ten rejon. Informacja? Zlecenie zabójstwa? Może potrzebna trucizna? Tutaj można załatwić rzeczy o których nie mówi się głośno.

- Aptekarium - Najprawdopobniej najbardziej ruchliwa (i "najpopularniejsza") dzielnica w Podmieście. To tu znajdują się sławne Laboratoria (zwane również pieszczotliwie "Labkami") oraz sala tronowa Mrocznej Pani, Sylvanas Windrunner. Jednak nie tylko - można tu również znaleźć kaplicą Kultu Zapomnianego Cienia która została utworzone po odzyskaniu Podmiasta z rąk Varimathrasa i jego sługusów - najlepszy dowód tego, że Kościół nie kojarzy się już z drobnym ruchem religijnym w Deatknell i uformował swoją stałą pozycję w Podmieście.

Ważniejsze punktu w Podmieście

Mapa Podmiasta.

1. Kwatera Kapitan Królewskiej Straży Podmiasta - Centrum militarne Podmiasta. To tu są podejmowane najważniejsze militarne decyzje Opuszczonych; plany ataków, taktyki obrony, dyskusje dotyczące ekspansji, etc.

2. Tunel prowadzący do Podmiasta - Podczas ataku Plagi został on zburzony by utrudnić sługusom Króla Licza atak na stolicę Opuszczonych. Kiedy Podmiasto zostało odzyskane tunel został odkopany, a wejście jest odgrodzone gigantyczną i niezwykle trwałą bramą.

3. Główne wejście.

4. Centrum Podmiasta - To tutaj znajduje się bank, treser nietoperzy, szynk oraz inne - te bardziej powszechne - usługi świadczone podróżnym.

5. Kaplica Kultu Zapomnianego Cienia - Po odzyskaniu Podmiasta z rąk Varimathrasa miasto przeszło gruntowną renowację w czasie której odkryto nieznane dotąd piętro. Zadecydowano, że jedna czwarta terenu będzie zagospodarowana przez Kościół Cienia i od tamtego momentu stoi tam skromna kaplica.

6. Laboratoria - Osławione "Labki" - To tutaj od wielu lat Aptekarze trudzą się by stworzyć broń skuteczną przeciwko Pladze Menethila. Niezaprzeczalnie jest to centrum nauki w Podmieście gdzie w tamtejszej bibliotece można znaleźć niezliczone tomy z różnych zakątków Azeroth jak i te spisane przez Aptekarzy na wszystkie możliwe tematy. Jeśli w bibliotece nie można znaleźć rzeczy na dany temat to z pewnością ta rzecz nie istnieje! Należy również pamiętać, że jest to JEDYNE miejsce w którym można praktykować Demonologię - za zgodą i pod nadzorem obecnego Arcymaga, bądź Arcymagini.

- Lochy - Miejsce gdzie trafiają Ci którzy złamali prawo na ziemiach Opuszczonych i dziwnym trafem nie zostali za to zgładzeni. Osoby umieszczone w lochach, a które zostały skazane nie zostaną jednak po prostu stracone - zostaną użyci przez Aptekarzy do swoich eksperymentów.

7. Sala Tronowa - To tutaj rezyduje ukochana Królowa Opuszczonych - Mroczna Pani, Lady Sylvanas Windrunner.