Piracka Extravaganza 4

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Dzień Pirata to coroczne święto organizowane na cześć pirackiego życia, które stało się niemal tradycją - święto a nie życie, chociaż...

Piracka Extravaganza 4
Demeza.jpg
Czwarta Wielka Piracka Extravaganza
Czas: 13 Sierpnia roku 30 (2010)
Miejsce: Booty Bay, Szczyt Slap, Wyspa Widmo
Zamysł: Wielka coroczna impreza dla piratów i nie tylko
Organizatorzy
Liczne Pirackie Załogi (Czarny Książe, Korsarze Złotej Łani, Mroźny Feniks, Paskudny Ron, Załoga Steelbelly)
Uczestnicy / Przeciwnicy
Piraci oraz Bojownicy Załoga Francisa Drake'a, Potężny Żywiołak Ognia, Kapitan Steelbelly, Król Olbrzymów Morskich Go'Hog
Charakterystyka
Była to czwarta Piracka Extravaganza, jednakże pierwsza z serii która była w głównej mierze nastawiona na wątki fabularne oraz przygody, zamiast konkursów i zawodów.
Zyski / Straty
Liczne unikalne nagrody, złoto Brak znanych strat

Ale że co?

Dzień Pirata znany także pod inną nazwą - Piracka Extravaganza 4 zostało ogłoszone najlepszym eventem wszechczasów, dostając kupę wszelakich wyróżnień oraz dyplomów, medalionów oraz pucharów, w tym trzy złote oskary (tzw. "ashnary") za najlepszą biesiadną kreację, oraz dwa srebrne za największą różnorodność trunków. Dzień Pirata wstrząsnął umysłami młodych piratów i nie tylko.

Hic!

Odbywszy się dnia 13 sierpnia w piątek, roku dziewiczego 2010. To jest rok 30 według kalendarza starych bogów.

Pojedynki Davy'ego - Załoga Francis Drake'a

Tego dnia w całej Zatoce Łupów stawiła się cała masa Pirackich Bander, gwar dobiegał z karczmy "Pod Zgniłym Murlockiem" gdzie chlali w najlepsze. Jednakże wszyscy najwidoczniej czekali na coś specjalnego. I stało się - wszyscy zostali poczęstowani darmowymi trunkami. Lecz oto Kapitan Francis Drake zaszczycił zbiorowisko swą obecnością wyzywając śmiałków o pojedynek Davy’ego o Kufer Złota - 10.000 Złotych Monet. Kto zwycięży z jego załogą, ten zgarnie jego bogactwa. Gdy dotarli na pokład okrętu "Biała Mewa" rozpoczął się "Show". Na rożen wskoczyła Bolvala, była szefowa gildii łowców królewskiej armii starego i poczciwego Lorda Magni'ego. Pojedynek nie trwał długo, zaś dzięki sprytowi i umiejętnościom, krasnoludka wyszła zwycięsko. Na drugie danie został zarezerwowany Vice-Kapitan Edward który dostał mocnego łupniaka od Tyrfingra, oficera Czarnego Księcia. "Skąd ta siła?!" - mruknął przerażony Edward, podczas gdy odpowiedz brzmiała "z dupy!!". Następnie słychać było głośne "chlup" za okrętem. Zaskoczony Francis Drake wyzwał kapitana Angusa Rackhama na pojedynek Davy'ego o władzę nad załogą - wygrany zabiera ze sobą załogę oponenta. Przystawszy na takich warunkach rozpoczął się pojedynek o wysoką stawkę. Walka była wielce wyrównana i zaciekła aż do samego końca - odrzekł Stary Ślepy Pustelnik. Ostatecznie Francis poległ. Zwycięzca jednak odmówił przyjęcia załogi wskazując iż interesuje go skrzynia ze złotem Drake'a.

Skarb Kvolena

Gdy zawody się skończyły, na scenę wkroczył Kapitan Mystral wzywając ochotników na zdobycie skarbu. Lokacja została odkryta, jednakże problem tkwił w tym iż przy fontannie w odległości od siebie widniały trzy posągi, zaś w każdym umieszczona była kula duszy - mechanizm skarbu zostanie odblokowany jedynie gdy chwyci się trzy kule duszy jednocześnie, przy czym każdą kulę musi chwycić istota posiadająca duszę. Gdy to się stało, dusze trzech śmiałków został wchłonięte do każdej z kul, zaś mechanizm obronny skarbu przywołał na miejsce gigantycznego Żywiołaka Ognia. Bohaterowie w walce zmierzyli się z niebezpieczeństwem niszcząc runiczne karwasze żywiołu, ograniczając jego moc, a następnie miażdżąc go w powłoce z lodu. Skarb - dziwaczne jajo z thorium - zostało zabrane przez Mystrala i nie oddane.

Kanonada Steelbelly'ego

Wtedy też rozpoczęła się Kanonada organizowana przez Ex-Kapitana Steelbelly’ego na jego okręcie Żelazny Kraken - zebrawszy sporą grupkę, okręt wyruszył w rejs. Gościom nalano wina do kieliszków, podczas gdy Steelbelly opowiedział historię największego skarbu wszech czasów "King's Gold". Następnie zaś wydał rozkaz załodze okradając zebranych gości i bohaterów z bogactw oraz ubrań - a następnie wypuszczając na jakiejś bezludnej wyspie. Ci zaś wkroczyli do groty która znajdowała się na wyspie – a w środku na dnie przepaści wielkie bogactwa, złoto, diamenty, kryształy i perły. I strażnik skarbu – Go’Hog Król Olbrzymów Morskich. Na szczęście także na dnie przepaści, widocznie uwięziony. Na miejscu spotkali także Staruszka który będąc uwięzionym przez Ethereala – Alabastrowego Strażnika - w wyniku podpisania paktu z nim, stał się jego niewolnikiem. Bohaterowie pomogli rozwiązać zagadkę wyjaśniając iż w umowie był przekręt – dzięki czemu starzec odzyskał wolność. Jednocześnie cała umowa została anulowana tym samym Olbrzym Go’Hog wydostał się z przepaści. Ruszył pośpiesznie podekscytowany niszcząc wszystko na swojej drodze, cała grota zaczęła się walić. Okazało się iż starzec to nikt inny jak Kapitan Paskudny Ron. Oznajmił wszem i wobec iż Go’Hoga, najpotężniejszego morskiego giganta, nie da się pokonać – „GŁUPCY!! UCIEKAJCIE!!”. Znaleźli się jednak tacy którzy pragnąc zdobyć bogactwa, zostali w mig pokonani przez bestię. Ron otworzywszy portal do Zatoki Łupów uratował ekipę poszukiwaczy przygód przed śmiercią, a następnie zniknął bezpowrotnie.

Mistrzostwa Fishing

Na miejsce stawił się także Nat Pagle organizując Mistrzostwa Wędkarzy Azeroth. Po serii trzech wyzwań, w finalnej rundzie zmierzyli się Angus oraz Renzajin. Mistrzem oraz zwycięzcą został mianowany Angus.

Dla przypomnienia poprzedni mistrzowie:

  • Rok 28 (2008) – Kikifas
  • Rok 29 (2009) - Revean

Rozdanie Nagród

Nat Pagle przybywszy z siecią pełną krabów wręczył każdemu unikalny egzemplarz. Następnie dla zwycięzców Mistrzostw specjalne nagrody - trzy pierwsze miejsca. Kolejno zwycięzcy kompetycji Francisa Drake'a również otrzymali coś dla siebie. Paskudny Ron także nie zapomniał wręczyć swoim wybawcom podziękowań, jak i od Mystrala za pomoc z zagadką Kvolena.

Bodajże spora część wypłynęła tego wieczoru na wyspę Angusa, gdzie przy ognisku opowiadali pirackie historie oraz morskie legendy.

Rozmowa w "Pod Zgniłym Murlockiem"
Francis Drake wzywa ochotników na pojedynek Davy'ego
Bolvala vs Charles
Tyrfingr vs Vice-Kapitan Edward
Angus vs Francis Drake
Na szczycie Slap pod zaklętą fontanną
Pokonanie Żywiołaka oraz pochwycenie skarbu
Wielki rejs i kanonada Steelbelly'ego
Historia "King's Gold" oraz zdrada Steelbelly'ego
Na Wyspie Widmo
Klątwa wisząca nad Paskudnym Ron'em
Alabastrowy Strażnik i rozwiązanie zagadki
Bitwa z Królem Morskich Gigantów Go'Hog
Ucieczka z Wyspy Widmo