Pierwsza Bitwa morska pod Stormwind

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pierwsza Bitwa morska pod Stormwind
Pierwsza Bitwa morska pod Stormwind.jpg
Zarys strategiczny bitwy
Czas: Koniec Lutego roku 32
Miejsce: Wielkie morze, w okolicach portu Stormwind
Wynik: Zwycięstwo Marynarki Wojennej Stormwind
Strony konfliktu
tumb Marynarka Wojenna Stormwind tumb Piraci Parszywego Psa
Dowódcy
Vreas Asem Śnieżnobrody
Siły
Załoga Pancernika Królewskiego w sile 200 marynarzy plus jeden mag Piraci w sile 60 miedzy innymi Tyrfingr, Asem Śnieżnobrody, Gronbar Srebrnymłot
Straty
Znaczne uszkodzenia okrętu. 40- 70 osób załogi Śmierć Tyrfingra i około 50 załogantów. Pozostali trafili w niewolę. Zatopienie "Krwawej Damy"

Zarys historyczny

Piraci wracali do Zatoki Łupów po przygodzie na kolejnej wyprawie Harrisona Jonesa. Podczas rejsu podpłynęli nieco bliżej portu Stormwind. Napotykając na Patrolowy pancernik królestwa ludzi.

Przebieg bitwy

Piraci podając się za kupców z Theramore zbliżyli się na odległość strzału do pancernika. Mimo magicznej infiltracji marynarka nie była pewna z kim ma do czynienia. Bitwę otwarła salwa burtowa pirackiej "Krwawej Damy". Ogień z bakburty i wciągnięcie czarnej bandery. Magiczna ochrona ocaliła część statku i załogę Stormwindzką. Nawiązała się walka artyleryjska. Oba okręty otrzymały uszkodzenia. Choć mało wprawni ładowniczy marynarki Stormwind zadali znaczne uszkodzenia własnemu okrętowi. Piraci chcąc wykorzystać sprzyjający wiatr i udali ucieczkę by wykonać zwrot na kotwicy i zadać potężne uderzenie niemal posyłając pancernik na dno. Statek Stormwind podjął próbę ucieczki. Zablokowany przez piratów wykonał podobny manewr. Salwa uszkodziła znacznie konstrukcję pirackiej fregaty. Asem podjął decyzję doprowadzenia do abordażu. Okręty zderzyły się burtami. Mimo znacznej przewagi liczebnej Stormwindczycy mieli znaczne trudności, aż do pokonania przez Vreas Kapitana piratów. Asem pozbawił się dłoni przez wadliwy pistolet. Pozostali piraci zostali pojmani lub zabici.


Tonąca "Krwawa Dama"
Tonąca "Krwawa Dama"

Następstwa Bitwy

Na skutek porażki piratów doszło do ataku na lochy pozostałej na wolności braci pirackiej. Większość z nich została później stracona. Sam Asem Śnieżnobrody został powieszony przed lochem Stormwind.

Suchar

Był to jeden z wielu eventów, który średnią rolli miał zbliżoną do 5. Więcej ran zadano sobie od samookaleczenia i w sumie to było śmiesznie.