Ofensywa Wojennej Pieśni

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ofensywa Wojennej Pieśni to armia Nowej Hordy, wysłana przez Wojennego Wodza Thralla na Northrend, której trzon stanowią orkowie z klanu Wojennej Pieśni wspomagani przez trolle z plemienia Mrocznej Włóczni oraz taurenów. Nieliczni Opuszczeni i Krwawe Elfy również wchodzą w skład tej organizacji. Całym tym ugrupowaniem dowodzi Garrosh Hellscream, syn słynnego Groma Hellscreama. Czy będzie próbował przerosnąć własnego ojca?

Założenia oraz cele gildii

Arthas, Król Licz, czy jak by nie nazwać tej istoty – jest wrogiem Nowej Hordy. Pokazał to przypuszczając ataki na placówki tej frakcji i okazując rasom wchodzącym w jej skład wrogość. Taka postawa nie może być tolerowana. Garrosh Hellscream, pilnowany przez Nadzorcę Varoka Saurfanga, prowadzi Ofensywę do walki z armiami nieumarłych, którzy zbytnio rozpanoszyli się na tym świecie. Jako, że w skład gildii wchodzi również podorganizacja zwana Gwardią Hordy – członkowie jej stoją również na straży porządku i prawa w Twierdzy i na terenach należących do Hordy.

Ostatecznym celem Ofensywy jest unicestwienie każdego wroga, jakiego Horda napotka na północy, czy to nieumarłego, czy żywego. Nikt i nic nie stanie na drodze ambicjom młodego Hellscreama, nawet jeśli są one skutecznie hamowane przez Saurfanga.

Dziś Ofensywa Wojennej Pieśni nie przebywa tylko i wyłącznie na Dachu Świata. Dziś jest to główne wojsko Hordy, której trzonem są rasy orków, trolli i taurenów. A ta posiada jeszcze swoje odłamy, dowództwa, kompanie. Posiada ono dość mocno rozbudowane drzewo hierarchii.

Zebranie OWP

Historia, dokonania

Ofensywa została uformowana pod koniec 29 roku, gdy Wojenny Wódz Thrall wysłał połączone siły Klanu Wojennej Pieśni, Gwardii Hordy i wszelakiej maści ochotników na mroźną północ. Początkowo wyprawa nie miała lekko, gnieżdżąc się na niewielkim przyczółku, Lądowisku Garrosha, na zachodnim wybrzeżu tundry Borean. Stoczyli sporo walk z tajemniczymi stworami, które przychodziły razem z mgłą – Kvaldirami. Odkryli sposób na zwycięstwa oraz w niedługim czasie nawiązali przyjazne stosunki z miejscowymi Tuskarrami.

Po przeniesieniu do twierdzy rozpoczęto umacnianie swojej pozycji na Tundrze. Nawiązano porozumienie z Taunka, zaginionymi kuzynami Taurenów. Odparto ataki Nerubian, którzy wyszli z tuneli pod twierdzą. Wybudowano posterunek Bor’gorok na północy, a także przeprowadzono cichy zwiad niecki Sholazar, jednak mapy przywiezione stamtąd są dziwnie niedokładne. Horda unicestwiła również magnataury zamieszkujące Magmoth, gdyż stanowiły one zagrożenie dla posterunku Bor’gorok. Gdy Plaga zamieszkująca miasto świątynne En’kilah zniszczyła osadę Taunka’le – Horda w połączeniu z Przymierzem wymierzyła nieumarłym zasłużoną karę. Niedługo po tym, po ulokowaniu się w krainie Dragonblight, wraz z siłami sprzymierzeńców, odbiła podziemne królestwo Ahn'Kahet oraz Azjol'Nerub.

Po bitwie pod Wrotami Gniewu Ofensywa przeniosła większość swoich sił do Wzgórz Grizzly. Po ufortyfikowaniu bazy oczyszczenie ruin Drak'Tharon było niemal koniecznością, by móc dalej rozszerzać potęgę Hordy. Po niedlugim czasie okazało się, że nieumarłe trolle nie są jedynym zmartwieniem. Furbolgi, zamieszkujące szczątki drzewa Vordrasill, uległy spaczeniu. Po zlikwidowaniu jego źródła, koniec był jeszcze daleki. Ursoc - niedźwiedzi bóg - również uległ szaleństwu. Nie było innego wyjścia, jak złożyć umęczonego ducha Ursoca do spoczynku, co dla sił Hordy stanowiło nie lada wyzwanie. Ostatecznie misja zakończyła się sukcesem, dzięki czemu Ofensywa mogła skupić się na innym froncie - konflikt z siłami Przymierza o dostęp do Zatoki Ryzyka zaostrzał się. Zatoka została odbita od nie skorych do współpracy goblinów, a główne siły wyruszyły ku północy w celu zdobycia tartaków Niebieskiego Nieba.

Po uporaniu się z goblinami i zabezpieczeniu rejonu Wzgórz Grizzly większość sił została przeniesiona pod tymczasowym dowództwem uhonorwanego zwiadowcy ,,Krwiopijcy Hallana" dalej na północ, aż do Burzowych Szczytów. Obecnie Ofensywa osiedla się na nowym miejscu i przygotowuje do dalszych działań.

Parę tygodni po przybyciu Sojusz K3 postanowił zabezpieczyć okolicę, eliminując gnolle, które napadały na karawany. Walka ze złodziejami była długa i wyczerpująca. Ostatecznie wymordowano większość bestii. Niedługo po tym wydarzeniu wysłano zwiadowców do jednej z jaskiń. Mimo wielogodzinnych oczekiwań, nie wrócili. Ogłoszono wymarsz. Oddziały zastały w jaskini wielkie, krwiożercze pająki. Po długich walkach odnaleziono zguby i zabrano wszystkich do obozów. Ostatecznie zawalono wejście do gniazda. Następnym ruchem była ofensywa na magnataury, wspomagane przez okoliczne koboldy. Okoliczne zagrożenia minęły. Sojusz widząc, że plaga sięgnęła i tych ziem, ruszyła na Valkyrion, współpracujący z Królem Liszem. Następnym celem była nekropolia Arcanas. Po odbiciu więźniów, nadszedł czas na przygotowywania. Oczy sojuszu skierowały się na Ulduar, który też prędko został zbadany.

Gdy główne zadanie - zgładzenie Króla Lisza - zostało wykonane, Horda powróciła na swoje ojczyste ziemie w większości. Do Durotaru. Niedługo później jednak została skierowana na nowy front, gdzie aktualnie przebywa, walcząc z wrogiem - nocnymi elfami z Ashenvale.


Dowództwo

czyli na kogo ewentualnie zwalić winę

Pan Wojny

Garrosh Hellscream – ten ork, wódz całego klanu Wojennej Pieśni, dowodzi całą Ofensywą i prowadzi swoich wojowników do walki. Jednak próby załatwienia czegokolwiek z nim samym mogą skończyć się różnie, gdyż jest bardzo humorzasty.

Generał

Yajimba – Mroczny troll, który o dziwo służy w szeregach Hordy. Nawet jak na swoją rasę jest wyjątkowo wysoki, jednak raczej szczupły. Jak na Mrocznego trolla przystało – różni się mentalnie od swoich kuzynów z Mrocznej Włóczni. Co nie przeszkadza mu znakomicie pełnić swojej funkcji. Poległ w bitwie pod Wrotami Gniewu.

Madhuz – Brązowoskóry ork, łowca, tropiciel. Mocno zżyty z naturą i słabo trzymający kontakt z wojenną rzeczywistością, jednak póki co jego dowództwo wychodzi Ofensywie na dobre. Co ciekawe, dobrze dogaduje się z drugim generałem. Poległ w bitwie pod Wrotami Gniewu.

Blood Guard

Varok Saurfang – został wysłany z Ofensywą by przypilnować młodego Hellscreama i ewentualnie pohamować nieco jego wojownicze zapędy. Poważny i rozważny stary ork, który bez wątpienia zasłużył na szacunek, jakim wszyscy go darzą.

Gorbak – orkowy wojownik, urodzony dowódca i strateg, chociaż zdarza mu się nazbyt łatwo szafować życiem podwładnych, to ciężko jednego mu odmówić – charyzmy i cierpliwości w szkoleniu nowicjuszy na prawdziwych wojowników reprezentujących Hordę na polu bitwy. Znany głównie z dosadnego i głośnego sposobu prowadzenia treningów.

Ghakti'lar – Wielki, spokojny trollowy chuderlak. Główny medyk i pierwszy do którego idzie się w sprawach magicznych. Kiedyś dowódca w K3, aktualnie przebywa na nowym froncie w Ashenvale, prowadząc Hordę z nadzieją na wiktorię.

Starszy szaman

Dalgaron Dreamseeker – orczy szaman – wróżbita, który przewodzi wszystkim członkom Ofensywy, którzy posługują się magią. Spokojny i cichy, to typ mentora. Podobno wziął pod swój szamański kilt nowego ucznia.

Sierżant

Moogul Darkstone – dość impulsywny, ale doświadczony orkowy wojownik, wielokrotnie zasłużony w służbie Hordy.

Mandris – doskonały przykład na to, że nawet siepacz zajmujący się kowalstwem może zostać kimś więcej niż regularnym wojem.

Galiash Mistbreaker – trochę za spokojny jak na orka, jednak honorowy i dumny. W całości popiera działania wodza Thralla, żyjąc nadzieją (i wiedząc też, że złudną), że konflikt Przymierze - Horda zostanie raz na zawsze zażegnany. Zginął podczas działań w Ashenvale.