Odwracając Klepsydrę

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj


Cykl eventów prowadzony przez Zarazę, o tematyce podróży w czasie i wypełnianiu swego przeznaczenia. Event zebrał dużo pozytywnych opinii od graczy biorących udział. Zgodnie z opinią niektórych, był to najlepszy event na jakim byli. Zaraza przez skromność nie potwierdza tego faktu.

Cały event rozpisany był na cztery części, w których gracze podzieleni na grupy musieli zmierzyć się z podstępnymi Smokami Nieskończoności i ich sługami. W podróży towarzyszył im i pomagał, choć nie zawsze byli tego świadomi, smok Perseptius


Część I

W części pierwszej grupa złożona Azaera, Shei, Videty i Liodena, została wysłana do Hillsbrad w Lordaeronie przed najazdem Plagi. Tam otrzymali trzy zadania.

  • Uwolnić z twierdzy Durnholde młodego orka Thralla, którego przeznaczeniem było stanąć na czele nowej, odrodzonej Hordy.
  • Nie dopuścić aby młody mag Kel'Thuzad porzucił ścieżkę nekromancji do czego namawiał go agent Nieskończoności.

Część II

Tym razem wróg stara się zapobiec otwarciu Mrocznego Portalu. Nieumarli bohaterowie, bez obaw o zgubny wpływ oddechu Smoków Nieskończoności. Banshee Aetkins, nekromanta Sevillian, rycerz śmierci Naess i smoczyca Xiragosa z drobną pomocą demonicznych orków odparli nieprzyjaciela i umożliwi inwazję orków na Azeroth.

Finał tej części i otworzenie portalu

Część III

Elfka Antariel, czarodziejka Arget, drobny łotrzyk Revean i dzielna gnomia wojowniczka Mirkle zostali wysłani do miasta Stratholme aby pomóc księciu Arthasowi dokonać rzezi mieszkańców, a także uratować życie młodego Perseptiusa z przeszłości.

Finał

Perseptius postanawia wreszcie wyciągnąć wroga z jego ukrycia i pokonać go. Do asystowania mu wybiera elfkę Antariel, Arget, Mirkle, Liodena, Sevilliana oraz smoczycę Xiragosę. Po długich zmaganiach z mrocznym Dementiusem wróg zostaje pokonany. Perseptius zadaje przeciwnikowi ostateczny cios, powodując straszliwą turbulencję w strukturze czasu. Miał miejsce paradoks i dwa smoki połączyły się. W ostatnim przebłysku świadomości Perseptius prosi o zgładzenie istoty którą się stał. Życzenie to spełnia Antariel. Jej strzała postawiła kropkę po ostatnim słowie długiej opowieści.