Occult Slayer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Warrior
s. 66

Tło

W świecie gdzie za worek owsa można wynając okolicznego rzezimieszka, by zabił niemiłego sąsiada albo jego psa. Gdzie mord za pieniądze i całe gildie profesjonalnych zabójców, gotowych rzucić się niemal na wszystko, jeśli odpowiednio wiele nasypie się im do kiesy wiodą co dnia swój złowieszczy prym. Można znaleźć także dość nietypowych artystów oddających się sztuce odbierania życia, zwanych Zabójcami Magów. Ci profesjonałowie, jak sama nazwa mówi, poświęcili kawał swego żywota by przejść rygorystyczne szkolenie pod okiem sobie podobnych specjalistów, tylko po to by jak najskuteczniej zabijać tych którzy posługują się magią wszelaką. Najczęściej będąc w przeszłości nikim innym, jak ofiarami, jej użytkowników którym wyrzadzono aż tak sporą krzywdę iż zapragneli nad wszystko nie tylko dopełnić zemsty na swych oprawcach, a także upewnić się, że ich losu nie podzieli już nikt inny.

Biegłości w broni i pancerzu

Zabójcy Magów są biegli w korzystaniu ze wszystkich broni prostych i żołnierskich oraz każdego rodzaju pancerza (lekkiego, średniego i ciężkiego).

Magical Defense / Magiczna Obrona (1 Poziom Zabójcy Magów)

Dzięki swojemu wyszkoleniu, Zabójca Magów zyskuje wraz z czasem coraz większa wprawę w unikaniu zaklęć oraz zdolności czaro-podobnych. A co za tym także idzie, większą wprawę w walce z przeciwnikami nimi operującymi.

Weapon Bond / Więź z Bronią (1 Poziom Zabójcy Magów)

Dzięki swojemu wyszkoleniu oraz niebywałej nienawiści skierowanej względem użytkowników magii wszelakiej. Zabójca Magów wraz z czasem potrafi nawiązać niezwykłą więź ze swoją bronią, walcząc przy jej pomocy o wiele bardziej skutecznie niż przy udziale innego typu oręża, nawet podobnego typu pod ręką.

Mind over Magic / Umysł ponad Magią (2 Poziom Zabójcy Magów)

Dzięki swojemu nietypowemu wyszkoleniu w pewnej chwili Zabójca Magów, zyskuje niebywałą zdolność do odbijania wrogich zaklęć oraz zdolności czaro podobnych. Na zasadzie działania zaklęcia Spell Turning / Zawrócenie Zaklęć z której może skorzystać raz na poziomie drugim i dwa razy na czwartym.

Vicious Strike / Mordercze Uderzenie (2 Poziom Zabójcy Magów)

Dzięki swojej nienawiści oraz determinacji, Zabójca Magów wraz z upływem czasu staje się tak groźnym przeciwnikiem dla użytkowników magii, że każdy cios jaki uda mu się wyprowadzić względem właśnie inkantującej zaklęcie osoby. Staje się atakiem krytycznym, mogącym wywołać naprawdę dotkliwe obrażenia.

Auravision / Widzenie Aur (3 Poziom Zabójcy Magów)

Bycie Zabójcą Magów nie jest proste. Ponieważ, nim zabierze się za zabicie jakiegokolwiek maga, najpierw trzeba go oczywiście wytropić, co do rzeczy łatwych niestety wcale nie należy. Na szczęście doświadczeni Zabójcy Magów wraz z czasem wykształcają w sobie dość przydatną zdolność widzenia magicznych aur, dzięki której z łatwością mogą określić ich obecnośc w okół swojej osoby.

Nondetection Cloak / Płaszcz Niewykrywalności (4 Poziom Zabójcy Magów)

Magowie to z natury dość poteżne i mściwe stworzenia. Nie ma się więc co łudzić, że jak nie uda się jakiegoś zabić, to ten nie zapragnie w odwecie zemsty na osobie swego oprawcy. Wykorzystując do tego cały wachlarz zaklęć lokalizacyjnych, byle tylko go dorwać. Na szczęście doświadczeni Zabójcy Magów wraz z czasem potrafią zabezpieczyć się przed tymi zapędami, wytwarzając w okół swych osób coś w rodzaju płaszczu chroniącego przed takimi nieprzyjemnymi zaklęciami, który działa na zasadzie zaklęcia Nondetection / Niewykrywalność.

Blank Thoughts / Niezłomny Umysł (5 Poziom Zabójcy Magów)

Nie od dziś jedną z najgroźniejszych broni każdego użytkownika magii, są zaklęcia wpływające na umysły ich przeciwników i wszelkich innych osób, które miały pecha zawinić czymkolwiek je rzucającym. Na szczęście doświadczeni Zabójcy Magów i na to mają remedium. Dzięki licznym doświadczeniom z takowymi zaklęciami jakie zyskały ich umysły (zazwyczaj niemiłych), własnej sile woli połączonej z żądzą zemsty motywującą do wielu wyrzeczeń i poświęceń oraz stosownemu treningowi. Zyskując coś na wzór nadnaturalnej bariery, która chroni ich jaźnie przed wszelkimi efektami wpływającymi na umysły.