Nisstha

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wygląd Zewnętrzny

Nisstha Revane
Witch.jpg
Rasa

Night Hag

Płeć

Kobieta

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Warlock

Wiek

Nieznany

Tytuł
 • Wiedźma Netheru
 • Handlarka Dusz
 • Kapitan Łowcy Widm
Status

Istnieje

Skala Wyzwania

40

Poziom Walki Wręcz

23

Przynależność
Znana Rodzina

Brak

Nisstha jest w stanie przybierać różne humanoidalne formy, dlatego też nie sposób określić jej jednoznacznego wyglądu. Posiada swoje preferencje, które przeważnie definiują podstawowe cechy tego, jak wygląda, gdy podróżuje w materialnej formie, ale jest to kwestia raczej ulubionej kolorystyki, niż kształtu. Na potrzeby handlu i dla tej części mieszkańców Azeroth, którzy powinni być w stanie rozpoznać tą nietypową istotę, Nisstha przybiera wygląd ludzkiej kobiety o czarnych włosach i ciemnej karnacji. Przeważnie jawi się odziana w skromne szaty i nie sposób spojrzeć jej w oczy, te przypominają bardziej dwie czarne dziury niż faktyczny narząd wzroku. Nie nosi żadnej biżuterii poza skomplikowanym naszyjnikiem, pozornie stworzonym z obsydianu i układającym się w chaotyczny splot, w którym zwyczajnie nie da się wyłowić jednolitego wzorca. Nie posiada żadnej widocznej, ani preferowanej broni. Tam, gdzie się pojawia, cienie zdają się ożywać i budzić do życia, o jej własnym cieniu wspominać nie warto, gdyż albo zachowuje się bardzo niestosownie, albo wcale go nie ma... Zdarza się też, że konieczność popycha wiedźmę do przybierania mniej kontrowersyjnych form. Skromna kobieta w kwiecie wieku, zakapturzona i odziana w obszerny płaszcz, czy może podstarzała kobiecina o przygarbionej sylwetce i aparycji rodem z baśni braci Grimm, a może elfia panna panna w zdobnej sukni, przyzdobiona ornamentem drogiej biżuterii - trudno stwierdzić, gdy do wyboru ma się pełną gamę możliwości, dostosowywaną do aktualnej potrzeby, ale każda z tych form może okazać się być jednym z obliczy przybyszki. To, co sprawia, że bardziej wnikliwi są w stanie rozpoznać Nissthę, to nieodzownie ten sam naszyjnik, z którym kobieta przeważnie się nie rozstaje.

Oczywiście wiedźma zaprzecza twierdzeniom, jakoby miała czasami przybierać formę czarnego kota, trzymać w szafie szpiczasty kapelusz, ujeżdżać nocami niczemu niewinnych wieśniaków, czy w jakikolwiek inny sposób folgować tradycji... Nie posiada też miotły. Chyba...

...
Jej prawdziwa forma nie należy w żadnym wypadku do pięknych, oscyluje pomiędzy skupiskiem ciemnych energii, kłębiących się chaotycznie, a wizją niekształtnego humanoida o szeregu ostrych kłów, szponiastych łapach i dość potwornej w standardach Azerothu aparycji. Do uznania tego za choćby przystępne dla oka wymagana byłaby zaprawdę patologiczna tolerancja.

Charakter

Jak każda Wiedźma Netheru, Nisstha to stworzenie o charakterze neutralnym złym, aczkolwiek lata praktyki w handlu oraz obcowanie z niezliczoną ilością dusz sprawiają, że nie trudno wiedźmie o uprzejmość i takt, niezbędne przy zawieraniu wszelkich układów i układzików. Nie ma to co prawda nic wspólnego z preferencjami samej Nissthy, ale w pełni zrozumienia dla natury humanoidów Azerothu, najczęściej kobieta jest zwyczajnie miła, uśmiechnięta i sprawia wrażenie dobrodusznej oraz pomocnej.

Historia

Informacje te nie są ogólnodostępne, wtajemniczeni jednak wiedzą, że Nisstha jest mocno powiązana z arcyczarownikiem Ashnarem. Tą dwójkę miała rzekomo połączyć miłość... do nauki, konkretniej, nauki o naturze duszy oraz nekromantycznych możliwościach operowanią nią. Podobno to Ashnar był uczniem Nissthy, nie na odwrót, choć nie trudno się domyślać, że prześcignął kobietę w tej dziedzinie.

Wybrani wiedzą, że Ashnar natrafił na Nissthę wśród odmętów Netheru, gdy poszukiwał jednej z zabłąkanych tam dusz. Znajomość, odświeżona po latach bardzo szybko sprawiła, że statek Nissthy został zakotwiczony na orbicie Azerothu i pozostaje tam do dziś, dryfując za jakimś draenejskim krążownikiem.

Bardzo nieliczni wiedzą, że statek, o którym wspomniano to Łowca Widm, na pierwszy rzut oka kosmiczny wrak z poobdzieranymi deskami i wytartym masztem... Ci, którzy mieli prawo widzieć - wiedzą, że to pozory, Łowca Widm bowiem posiada zgoła inne niż dryfowanie w bezkresie przeznaczenie - napędzany pojmanymi duszami służy do połowów co ciekawszych istot zamieszkujących Nether i podróży po tej nieprzyjaznej przestrzeni. Plotka głosi, że turbiny statku napędza dusza czarnego smoka, niedawno wymieniona na świeżutką sztukę prosto z Azerothiańskiej kolekcji Ashnara, ale... kto dałby w to wiarę? Faktem pozostaje, że Łowca Widm służy wiedźmie nie tylko za dom, ale także miejsce pracy nad nowymi sposobami obcowania z życiową esencją oraz okazjonalnie za miejsce handlu. Podobno Nisstha posiada też w ładowni całkiem imponującą kolekcję przeróżnych towarów. Od tytoni po wysoce umagicznione przedmioty. Nic, tylko handlować... choć cena może okazać się dla niektórych wygórowana. Na Łowcy Widm panuje 'artystyczny nieład', dla tych, którzy preferują bardziej dosadne nazewnictwo - panuje tam zwyczajny bajzel. Zapewne sama Nisstha widzi w układzie towarów jakiś głębszy sens, ale faktem pozostaje, że obok nagrobków można znaleźć cenne naszyjniki, zaś na rozmaitego rozmiaru skrzyniach piętrzą się zwoje, przemieszane z widelcami.

Cytaty i opinie klientów

...
*"Widzisz... To jedna z tych istot, które mogą sobie pozwlić na wiele, bardzo wiele. Czasem zastanawiam się czy to nie jest jakaś rodzina Ashnara... Dziwisz się ? Tu na prawdę wszystko jest możliwe."

- Soleandra

 • "Jestem Ambasador Karina, a to jest moja ulubiona sprzedawczyni na Azeroth!"

- Ambasador Podmiasta, Karina

 • "Ciągle wyrzucam sobie swoją decyzję. Wierzę jednak, że postąpiłem słusznie. Moja służba musi trwać... Gdybym tylko pamiętał co jej oddałem, nie byłby to tak wielki ciężar..."

- Pułkownik Szarego Trybunału, Amahtoohe

 • "Przyjemne i miłe zakupy, profesjonalna obsługa! I do tego kosmiczne promocje dla stałych klientów! Taki sklep powinien być na każdym rogu."

- Vrellg

 • "Posiada wprost zachwycające szachy. Statek również niczego sobie."

- Lady Beloreth


Handel

...

Interesy Wiedźmy Netheru na Azeroth pozostają co prawda wciąż kwestią dość kontrowersyjną (biorąc pod uwagę preferowaną walutę płatniczą), ale rozwijają się nieustannie. W gronie zadowolonych klientów Nissthy znajdują się tak znane osobistości, jak:

 • Ambasador Podmiasta Karina, szczęśliwa posiadaczka umagicznionej fajki oraz paczki tytoniu.
 • Pułkownik Amahtoohe, nabywca magicznego kostura, skórzanej zbroi oraz... paru dodatkowych lat życia.
 • Pułkownik Vrellg, nowy właściciel magicznej strzelby i młotka, a także kompletu smoczych łusek.

Plotki

 • Pułkownik Vrellg zajmuje się dorywczo konserwacją jej statku.
 • Lady Beloreth również zajmuje się dorywczo konserwacją jej statku, choć w nieco innym aspekcie, niż pułkownik Vrellg.
 • Na Łowcy Widm przebywa pół-elfi dziki mag imieniem Amathiel. Rzekomo Nisstha bardzo lubi grać z nim w szachy, głównie dlatego, że nie jest w stanie przewidzieć jego kolejnego ruchu.
 • Jak każdy szanujący się handlarz, Nisstha zawsze dotrzymuje warunków zawartej umowy.
 • Od pewnego czasu, Nissthcie w jej handlowych zmaganiach towarzyszy i pomaga jej wierny kamerdyner...