Necromancer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Core Rules 2nd Edition
s. 59

Tło

Nekromanci korzystają z magii arkanicznej by manipulować mocami związanymi ze śmiercią. Zwykle są to komendanci na usługach plagi, aczkolwiek zdarzają się również tacy, którzy nie chcą mieć z nią nic wspólnego. Jacykolwiek by nie byli, im bardziej zgłębiają swe moce, tym bardziej upodabniają się do nieumarłych- oczy stają się puste, cera blada, czasami można też wyczuć od nich "trupi odór".

Zdolności Klasowe

Lista zaklęć Nekromanty (Necromancer Spell List) 1 poziom

Lista zaklęć Nekromanty

Dotyk Śmierci (Death Touch) 1 poziom

Dzięki uzbrojeniu w plugawe moce, nekromanta zaczyna czerpać żywotność z żyjących. Dotyk śmierci jest efektem śmierci, zaś nekromancie musi powieść się atak fizyczny przeciwko żyjącej istocie (Należy użyć zasad dla zaklęć dotykowych). Kiedy dotyka, rzuca 1k6 na poziom nekromenty i jeśli łączna suma obrażeń odpowiada tej posiadanej przez przeciwnika, ten umiera (bez rzutu obronnego). Nekromanta może użyć tej zdolności raz dziennie na 1 poziomie, dwa razy na 9 i trzy razy na 18.

(Sucharki: każdy nekromanta może spróbować zrobić kuku dowolnemu przeciwnikowi, jednak przy próbie dotknięcia, używa swojego PWW. Jeżeli rzut będzie udany, a ty masz sporo więcej poziomów w nekromancie, niż przeciwnik SW, ten ma szansę umrzeć, aczkolwiek, jak zawsze, mechanika zależy od GMa prowadzącego i to on ustali efekt. Bardziej mechaniczne wytłumaczenie - ta zdolność zadaje od 1 do 6 obrażeń na każdy poziom klasy nekromanty, co nie czyni jej porażająco skuteczną przeciwko przeciwnikom majacym co poziom więcej punktów wytrzymałości - na przykład wojownikom, albo mocno zbudowanym potworom. Daje jednak jakąś połowę szans na zabicie mniej żywotnych przeciwników.)

Odporność na Efekty Śmierci (Death Resistance) 4 poziom

Nekromanta staje się odporny na wszystkie zaklęcia śmierci, oraz magiczne efekty wywołujące natychmiastowy zgon. Zdolność ta nie chroni nekromanty przed innymi rodzajami ataków, takich jak strata punktów życia, trucizny, petryfikacja lub inne efekty, nawet jeśli mogą być śmiertelne.

(Nekromanta otrzymuje całkowita ochronę przed efektami śmierci takimi jak zawodzenie banshee, paluchy śmierci, zjawiska, słowo mocy: giń i tak dalej. Może to się objawiać tym, iż nekromanta po prostu nie musi na nie rzucać, tudzież zginie tylko, gdy rzuci 1-5, w zależności od GMa prowadzącego.)

Ożywienie Umarłego (Animate Dead) 8 poziom

Nekromanta może animować nieumarłych za pomocą plugawej magii. Ta zdolność działa jak zaklęcie o tej samej nazwie, ale z następującymi wyjątkami: Nekromanta może użyć jej tyle razy dziennie, ile wynosi jego poziom w tej klasie podzielony przez 2. Może on też kontrolować 2 kostki nieumarłych na poziom w klasie nekromanty, nieumarli powołani za pomocą Ożywiania Umarłego wliczają się do ogólnej liczby kontrolowanych nieumarłych i ta umiejętność nie pozwala przekroczyć tej granicy.

(Sucharki: Nekromanta może użyć dowolnego ciała/ ciał, by powołać nieumarłych pod swoimi rozkazami. Nieumarli ci to proste formy tych stworzeń, które nie posiadają samoświadomości, a ich siła zależy od fizycznych cech ciała za życia)

Mroczna Sztuka (Dark Arts) 12 poziom

Nekromanci są mistrzami we władaniu magą powodującą ból, cierpienie i śmierć. Studia nad mrocznymi sztukami pozwalają mu rzucać czary nekromanty z +1 do poziomu czarującego oraz +2 do stopnia trudności jego odparcia.

(Działanie umiejętności określa GM prowadzący. Może to być NP. +2 do SW podczas rzucania czarów nekromanty, lub jakiś bonus +10, czy +15.)

Stworzenie Nieumarłego (Create Undead) 16 poziom

Wiedza nekromanty o nieumarłych doszła do tak niezrówanej głębi, iż możny jest on tworzyć bardziej zaawansowane formy tychże. Może on korzystać z tej umiejętności jak ze "Stworzenia nieumarłego" dwa razy dziennie, lub "Stworzenia większego nieumarłego" raz dziennie. Poziom czarującego odpowiada poziomowi nekromanty w tej klasie.

(Sucharki: Nekromanta może tworzyć bardziej skomplikowanych nieumarłych, włącznie z tymi świadomymi tak, jakby użył zaklęcia "Stworzenie nieumarłego", lub "stworzenie większego nieumarłego")

Spaczenie

Magia nekromatyczna ma silne zdolności wypaczające. W miarę postępowania spaczenia - to jest, co każde 5 poziomów w klasie Necromancera, charakter postaci zmienia się o 1 stopień w kierunku złego. Na przykład z Praworządnego Dobrego do Praworządnego Neutralnego, wreszcie do Praworządnego Złego. Są jednakowoż jednostki obdarzone wystarczająco silną wolą aby spaczeniu się oprzeć. Ci znani jako Niespaczeni Nekromanci muszą w celu powstrzymywania degeneracji poświęcić część własnego samorozwoju, jednakowoż są w stanie w znacznym stopniu spowolnić spaczenie lub też całkowicie je zatrzymać.

Warianty klasy