Nassau

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pirackie Gniazdo


Samo Nassau w niepełnej okazałości


W porcie dziesiątki pirackich kryp,

Kupiecki przy wraku wrak.

Nassau strzegą złe paszcze dział,

Łańcuchy podwodnych raf.


Kościół, chata, szałas i sklep,

Portowych burdeli smród.

Goni dziewki brodaty łeb

Stukając na kulach dwóch.


Pośród domów kłębi się tłum,

Słychać tam kłótnie i śmiech,

Pstra papuga otwiera dziób

I klnie w językach trzech.


Zamiast bitew, głodu i krwi,

W tawernie urżnę się sam,

Po włóczędze na "Golden Hind"

Kabzę nabitą dziś mam.


Dzbanek wina, przytulny kąt,

Ciepła dziewczyna i koc,

Płynę dzisiaj tam, gdzie mój dom,

W Nassau powita mnie noc.


O mieście

Każdy, kto chodź troszkę poznał półświatek lub morze wie, iż gdzieś jest takie miejsce. Nieliczni wierzą, że jest to coś więcej niż legenda. A część wie, iż takie miejsce naprawdę istnieje. Lecz mało kto wie jak tam trafić... Osoby odpowiednio poinformowane będą wiedziały jak się tam dostać. Rzecz jasna samodzielnie tam nie trafia, ale będą potrafiły znaleźć przewodnika.

Nassau neutralnością i tolerancja prześciga podobno Zatokę Łupów. Na terenie miasta prócz zwyczajowych karczemnych bitek nie dochodzi raczej do nożowych rozpraw, a prowodyrów takowych szybko karze się na gardle. Podobno jest to wypracowanym konsensusem, a nie narzuconym z góry wymogiem. Lecz jej łamanie jest karane szybko i bezwzględnie. Miasteczko podobno też jest wolne od wszelakich kapusiów, lub takich też dość szybko się usuwa.. coś na szubienicy musi w końcu wisieć...

Plotki

  • Chociaż tym mało kto daje wiarę iż przypadkowe spotkanie jednego z bukanierów krwawego żagla i korsarza czarnych wód skończyło się TYLKO bijatyką połączoną z ze zdemolowaniem portowej tawerny (od tej pory, dla bezpieczeństwa nie buduje się dachu) ofiar prócz nie umiejącego pływać pijaczka który przypadkiem spadł z pomostu nie było.
  • Wyrzucony na brzeg wrak zdaje się być nawiedzony, podobno ktoś sporo da za potwierdzenie tej informacji
  • Nim osiedlili się tu pierwsi piraci podobno funkcjonowała tu kolonia karna, czy fort.. kto wie jakie skarby mogą skrywać ruiny .. o ile ktoś je odnajdzie.
  • Ktoś w porcie wspomniał, że pod portem biegnie sieć tuneli, nikt nie wie kiedy powstały i w jakim celu, podobno jest kilka wejść jedno ma znajdować się w zaimprowizowanym forcie.

Na RH

Miasto to jest tworem typowo wewnątrz serverowym stworzonym i nadzorowanym przez GMa: Ghutara. Do Nassau mogą się dostać TYLKO I WYŁĄCZNIE osoby związane z półświatkiem lub morzem. Osoby te mają dwie drogi dojścia poprzez użycie lin, które przeteleportują na miejsce:

Obiekt teleportujący w Ratchet
Obiekt teleportujący w Booty Bay