Mountain King

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Król Gór ogółem

Krasnoludzki król gór
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Alliance Player's Guide
s. 55

Najbardziej szanowani ze wszystkich wojowników Ironforge, królowie gór są potężnymi czempionami swej rasy. Podczas gdy część Krasnoludów zachwyca się możliwościami broni palnej, a inni odkrywają sekrety ich tytańskiego pochodzenia, królowie gór kontynuują tradycję trwającą od tysiącleci. Jest to tradycja piwa, krwi, gorzałki i grzmotu, tradycja lśniących czerwienią toporów i miażdżących młotów... Tradycja kontynuowana przez wielu największych herosów, łącznie z bratem Wielkiego Króla Ironforge.


Królowie gór są mistrzami walki wręcz. Walczą z olbrzymim zapałem używając tradycyjnych broni swej rasy. Ich potężne ciosy pozostawiają wrogów ogłuszonych i zamroczonych. Mimo iż nie koncentrują się na odkrywaniu sekretów Tytanów, od dawna znają mistyczną iskrę tlącą się we wnętrzu Krasnoluda – i potrafią rozpalić dzięki tej iskrze płomienną pożogę. Miotają młotami w swych wrogów, by ich ogłuszyć, a następnie wykończyć przy pomocy zwykłej broni, przebijając skórę i łamiąc kości z wręcz przerażającą łatwością...


Królowie Gór są czempionami Ironforge i jako tacy bronią jego interesów. Niektórzy pozostają w Khaz’Modan, inni zaś podróżują po świecie walcząc z wrogami Ironforge i Przymierza – demonami, nieumarłymi, krasnoludami Ciemnego Żelaza, troggami i trollami. Są krzyżowcami swej rasy, uderzającymi na wroga zanim ten pomyśli o uderzeniu na nich...


Królowie gór mają długą tradycję sprawdzania się w walce z godnymi przeciwnikami. Niektórzy z nich padają w boju ze smokami, demonami i innymi potężnymi stworzeniami, ale królowie gór znani są z przezwyciężania takich trudności i szukania po tym jeszcze silniejszych bestii... Królowie Gór żyją jedynie dla bitwy – nie interesują ich technologiczne gadżety, kopanie cennych kruszców czy tworzenie potężnych broni. Gdziekolwiek na świecie wznosi się sztandar w walce ze złem – tam właśnie są Królowie Gór, ściskający w garściach potężne topory, siorbiący krasnoludzkie piwo i głośno dopytujący się „kiedy właściwie zacznie się bitwa?!”


Krasnoludy z Ironforge nazywają tych wojowników Tanami, w uznaniu ich siły i sprawności bojowej. Miano to jest echem zamierzchłych czasów, w których wszyscy królowie gór w istocie byli władcami prowadzącymi klany krasnoludów w ciemności pod światem. W dzisiejszych czasach Ironforge ma jednego króla – ale królowie gór często są ważnymi osobistościami i szlachcicami ze starych rodów, których miana rozbrzmiewały w podziemnych halach przez pokolenia lub też wręcz przeciwnie – młodymi, ambitnymi krasnoludami, zdecydowanymi na stałe zapisać się w historii swego ludu...

Specjalne umiejętności

Podczas walki

Wojownik podziemny/Cave Fighter (1 poziom): Mimo iż królowie gór z radością walczą w każdych okolicznościach, są szczególnymi mistrzami walki w podziemiach.


Cięcie i uderzenie/Cleave and Bludgeon (1 poziom): Królowie gór są więcej niż wprawni w używaniu toporów i młotów – tradycyjnych broni krasnoludów. Korzystając ze swych umiejętności we władaniu tymi typami broni z łatwością odnajdują słabe miejsca w obronie przeciwnika i wykorzystują je z maksymalnym skutkiem.


Oszałamiające uderzenie/Staggering Blow (2 poziom): Król gór jest w stanie uderzać tak mocno, że jego wrogowie aż chwieją się od potęgi jego ciosów. Gdy król góry wyrzuci podczas walki 95-100(niezmodyfikowanym rzutem), jego oponent zostanie oszołomiony (chyba że przebije rzut wyższym rzutem własnym).


Młot burzy/Storm Hammer (3 poziom): Król góry przywołuje magiczny młot spowity błyskawicami, którym ciska w przeciwnika. Może użyć tej umiejętności tyle razy dziennie, ile wynosi jego poziom króla góry.


Uderzenie Gromu/Thunderclap (4 poziom): Król Gór potężnie uderza w ziemię, wyzwalając falę dźwiękową ogłuszającą jego przeciwników, którzy są następnie zamroczeni i oszołomieni (przez jedną rundę), co przedkłada się na znaczne obniżenie ich szybkości.


Odurzające cios/Dazing Blow (6 poziom): Ciosy Króla Gór stają się tak silne, że pozostawiają wrogów ogłuszonych i niezdolnych do działania. Jeśli król gór wyrzuci podczas walki 95-100 (niezmodyfikowanym rzutem), jego wróg zostaje ogłuszony i w kolejnej rundzie nie może atakować a jedynie się bronić.


Oszałamiające uderzenie działa od tego momentu w przypadku rzutu 90-95


Avatar (7 poziom): Król Gór staje się żywym awatarem swych ideałów. Jego skóra staje się szarawa, i choć nie jest do końca kamienna, z pewnością zapewnia mu doskonałą ochronę. Król Gór rośnie dwukrotnie, staje się też dziesięciokrotnie cięższy, co przynosi ze sobą znaczne zwiększenie zarówno siły jak i wytrzymałości. Otrzymuje ponadto częściową odporność na magię, zamieniając się w prawdziwy koszmar każdego wroga Ironforge.


Kamienna skóra/Stoneflesh (8 poziom): Król gór staje się zdolny do zamiany w kamień, która trwa jednak dłużej niż ta dostępna innym Krasnoludom, zapewnia też królowi gór lepszą ochronę.


Ogłuszające uderzenie/Stunning Strike (10 poziom): Ciosy króla gór stają się tak silne, że pozostawiają jego wrogów niezdolnych nawet do obrony... Jeżeli król gór wyrzuci podczas walki 95-100 (niezmodyfikowanym rzutem), jego wróg zostaje ogłuszony na jedną rundę. Nie może tez podejmować żadnych akcji.

? cios/Dazing Blow uaktywnia się teraz w przypadku rzutu 90-95, zaś Oszałamiające Uderzenie/Staggering Blow w przypadku rzutu 85-90


Znani Królowie Gór

NPC

Gracze

(Wpisywać jak o kimś zapomniałem)

Pojedynek z orczym mistrzem ostrzy.