Miłość, seks i ciąża

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj


Poniższy poradnik podejmuje zagadnienia nierozerwalnie związane z długim odgrywaniem postaci, czyli kwestię, miłości, związków, seksu oraz następujących po nim konsekwencji. Poradnik został oparty o nieoficjalny podręcznik, The Book Of Erotic Fantasy, zdrowy rozsądek i odrobinę wyobraźni autora. Nie jest to w żaden sposób próba narzucenia jedynej słusznej orientacji bądź ograniczenia seksualności twojej postaci. Jest to garść faktów i porad, w temacie często pomijanym przez podręczniki.


Ludzie

Ludzie są prawdopodobnie najbardziej wewnętrznie podzieloną grupą jeśli chodzi o orientację, kanon piękna, fetysze czy gotowość do eksperymentowania. W zasadzie wszystko co dotyczy ludzi w prawdziwym świecie będzie mieć odzwierciedlenie W WoW. Akty takie jak gwałty czy nekrofilia są surowo karane w królestwie Stormwind i chociaż zjawiska jak prostytucja czy zoofilia oficjalnie zabroniona nie jest, to zawsze jest tematem wywołującym zgorszenie.

Ślub wśród ludzi odbywa się wedle obrządku kościoła światłości, który definiuje małżeństwo jako związek jednego mężczyzny z jedną kobietą. Kościół niechętnie udziela rozwodów, i zawsze musi być ku temu ważny powód.

Ciąża u ludzi trwa 9 miesięcy, co na standardy świata jest wartością średnią. Ludzie potrafią odszukać uczucie w bardzo różnych miejscach jednak nie ze wszystkimi rasami możliwe jest spłodzenie potomka, a następnie narodziny żywego potomka. Znane kzyżówki ludzi to półelfy (zarówno wysokie jak i nocne), półorkowie i niezwykle rzadkie półkrasnoludy.

Krasnoludy

Krasnoludy to tradycjonaliści w kwestiach seksu i miłości. Mężczyźni wymieniają się opowieściami o swych seksualnych podbojach równie często jak historiami wojennymi, kiedy jednak przychodzi do małżeństwa i wspólnego pożycia, preferują intymność swych domów. Wszystkie krasnoludy zgadzaja się, że to co dwa krasnoludy robią wewnątrz swojej sypialni to tylko i wyłącznie ich sprawa. Kobiety zwykle dotrzymują dziewictwa aż do zaślubin. Niemal wszystkie krasnoludy są heteroseksualne.

Zaślubiny to zawsze powód do świętowania u krasnoludów, bo oznacza zblizenie się dwóch klanów. Przyszły mąż musi zwykle uzyskać zgodę rodziców panny młodej. Zaślubin dokonuje się wedle starych rytuałów i z błogosławieństwem tytanów, chociaż nowoczesne krasnoludy coraz częściej pobieraja się w obecności kapłana światłości. Tradycyjnie to mężczyzna pełni dominującą funkcję w małżeństwie jednak krasnoludzkie kobiety przez pokolenia, opanowały doskonale sztukę doprowadzania chłopa do porządku. Krasnoludy wiążą się na całe życie.

Ciąża krasnoludów trwa rok i jest bardzo bolesna dla matki, która robi wszystko by tego nie okazywać. Tylko około 10% stosunków u krasnoludów kończy się faktycznym poczęciem więc gdy do niego dochodzi uważane jest to za wielkie szczęście i błogosławieństwo. Przyszła matka otaczana jest opieką całego klanu i zapewniane są jej wszelkie wygody aż do momentu rozwiązania. Na świat przychodzi zwykle jeden krasnolud, ciąże mnogie zdarzają się lecz są niezwykle rzadkie i większość z nich to dziewczynki. Krasoludy nie płodzą dzieci z żadną inna rasą, oprócz ludzi, jednak prawdopodobieństwo spłodzenia półkrasnoluda wynosi w okolicach 0.5%.

Gnomy

Gnomy to niemal idealne przeciwieństwo krasnoludów. Gnomy są otwarte na nowe pozycje, sposoby czy zabawki. Większość wynalazków związanych z seksem to albo produkcja gnomia albo goblińska, przy czym gnomia skupia się głównie na zapobieganiu ciąży, podczas gdy goblińska budowaniu przyjemności. Gnomy lubią seks, nie jest on tematem tabu, ani czymś co się ukrywa. Chociaż zdecydowana większość jest heteroseksualna, gnomy uwielbiają próbować nowe rzeczy, w tym seks homoseksualny lub grupowy, aczkolwiek zdecydowana większość stroni od seksu brutalnego lub dominacji, nie mogąc połączyć bólu z przyjemnością.

Ślub jako taki u gnomów funkcjonuje ale jest to zwykle tylko formalne potwierdzenie związku bez żadnych religijnych ceremoniałów i jeśli partnerzy znudzą się sobą w dowolnym momencie, rozchodzą się i zawierają nowe związki.

Gnomia ciąża tra od roku do trzynastu miesięcy, bolesnością jest porównywalna do ludzkiej, jednak podobnie jak u krasnoludów, pojawienie się nowego gnoma to zawsze wielkie wydarzenie i matka otrzymuje wsparcie ze strony całej bliższej lub dalszej rodziny. Zwykle na świat przychodzi jeden gnom, aczkolwiek ciąże mnogie także się zdarzają, nigdy jednak nie przekraczając 3 ze względu na niewielki rozmiar matki. Ponadto po urodzeniu dziecka, czeka się zwykle rok lub dwa przed ponownym zajściem w ciążę. Gnomy nie tworzą krzyżówek z innymi rasami.

Nocne Elfy

Nocne Elfy, jako rasa długowieczna, nie musiały polegać tak mocno na rozmnażaniu aby utrzymać ciągłość rasy. Społeczeństwo Wysoko Urodzonych nie było specjalnie uprzedzone w kwestii seksualności, rozpoznając piękno w dowolnej formie. Potężne rody zwykle "wymieniały się", członkami rodzin przy zaślubinach aby zachować "czystość krwi". Ten stan rzeczy, zmienił się wraz z upadkiem imperium i odejściem Kal'Dorei od starych zwyczajów.

Nowe elfie społczeństwo, podzielone mocno na druidów i kapłanki/strażniczki, musiało rozwiązać problem znacznego niedoboru mężczyzn. Homoseksualizm u kobiet stał się więc czymś bardzo powszechnym i z czasem utracił wiele z intymności na rzecz... wspólnego dzielenia się przyjemnością. Mężczyźni nadal jednak byli i od czasu do czasu silniejsza więź zawiązywała się pomiędzy nimi i kobietami.

Ponieważ nie istniały już wielkie rody i przekazanie nazwiska przestało być konieczne, ceremonia zaślubin utraciła na znaczeniu. Nadal możliwe jest aby kochająca się para uzyskała błogosławieństwo w obecności druida bądź kapłanki jednak nie jest to konieczne aby społeczeństwo zaakceptowało ich jako parę.

Właśnie ze względu na długowieczność szanse poczęcia dziecka u Kal'dorei są niezwykle małe, wynoszą około 5%, a sama ciąża trwa pełne dwa lata i przebiega wyjątkowo spokojnie dla matki. Ze względu na rzadkość tego zjawiska ciężarne elfki otaczane są wielką czcią i generalnie uznawane są wyjątkowo szczęśliwe. Przez pierwszy rok ciąży elfka nie odczuwa w zasadzie żadnych negatywnych efektów i pozostaje aktywna w granicach rozsądku, im blizej jednak rozwiazania tym bardziej wycofuje się w zacisze własnego domu. Przez cały czas, stan jej i jej dziecka doglądany jest przez kapłanki. Nocne Elfy płodzą dzieci jedynie z Wysokimi Elfami i ludźmi.

Draenei

Draenei pod wieloma względami przypominają społeczeństwo Kal'dorei. U Draenei nie funkcjonuje typowa instytuacja małżeństwa, i w większości funkcjonuja wolne związki. Seks jest jednak dla Draenei nieco bardziej intymny i zwykle odbywa się na osobności, pomiędzy mężczyzną i kobietą. Draenei jednak nie są tak uprzedzeni wobec magii czy też zabawek i czasem testują nowe rzeczy. Co jednak najważniejsze, Draenei nie czują typowego popędu jak przedstawiciele innych ras, inicjują seks gdy akurat mają na to ochotę.

Draenei to kolejna długowieczna rasa, która nigdy nie musiała rozmnażaniem podtrzymywać gatunku, podobnie jak u elfów, prawdopodobieństwo poczęcia dziecka jest u nich bardzo małe, a ciąża trwa od 25 do 26 miesięcy. Przebiega ona bardzo łagodnie, niemal bezboleśnie i zawsze traktowana jest jako błogosławieństwo Naaru.

Worgeni

Przy omawianiu worgenów musimy wziąc pod uwagę dwoistość ich natury, zwyczaje, tradycje czy nawet biologia mieszkańców Gilneas uległa poważnej zmianie. Dawniej Gilneas było społeczeństwem bardzo ukulturowionym i praworządnym, można nawet powiedzieć, nieco flegmatycznym. Seks był naturalną częścią życia jednak otwarte o nim mówienie było uznawane za afront przeciwko kulturze. Każdy to robił ale wszyscy udawali, że nie. Dodajmy do tego doktrynę Kościoła Światłości, a otrzymujemy seksualnie sfrustrowane społeczeństwo pełne niezaspokojonej ciekawości i mylnych stereotypów.

Wraz z nadejściem worgenów, spokojne i uporządkowane życie mieszkańców Gilneas zostało przewrócone do góry nogami. Dzika, pierwotna natura worgenów obudziła w Gilneańczykach zupełnie nowe potrzeby i pragnienia. Chociaż przyjmowanie lekarstwa pozwala zachować jasność umysłu w wilczej formie, ten pierwotny zew jest obecny zawsze za granicy świadomości, i nasila się przy emocjach takich jak gniew, strach czy też silne podniecenie. Gdy hormony szaleją łatwo zatracic się w nowej naturze i oddać sterowanie bestii. Niektórzy twierdzą nawet, że dziki, pierwotny seks pełen gryzienia, drapania i dosłownego wycia z rozkoszy to najlepsze uczucie na świecie.

Chociaż dla ludzkiej formy instytuacja małżeństwa, narzucona przez społeczeństwo może wydawać się logiczna i porządana, dla bestii naturalny jest sytem stadny, gdzie dostęp do samic jest zależny od pozycji w stadzie. Ze względu na zwierzęcą naturę, samice worgenów miesiączkując wydzielają silne feromony, doskonale wyczuwalne dla samców.

Worgeni nie krzyżują się z żadną rasą oprócz ludzi, a narodzone dziecko zawsze obarczone będzie klątwą worgenizmu. Im bardziej zaawansowana ciąża tym trudniej dla matki jest utrzymać ludzką formę, a narodzone dzieci zawsze rodzą się jako dzikie worgeny i konieczne jest podanie im lekarstwa. W obecności worgeniatek wszystkim samicom ze stada aktywuje się instynkt macieżyński, najsilniejszy oczywiście u matki.

Orkowie

Społeczeństwo orków nigdy nie miało wielkiej tradycji okazywania emocji, dla orków czyny mówią same za siebie i seks wystarczy dla okazania uczuć wobec partnerki. Szybki, brutalny i bezemocjonalny seks oznacza jedynie zaspokojenie potrzeby, długi, niespieszny seks z zamiarem zaspokojenia również partnerki, oznacza zaś pewien rodzaj zaangażowania. Orkowie to bardzo silnie zdominowana przez samców rasa, mężczyzni zwykle załatwiaja swoje potrzeby z kim, gdzie i kiedy mają ochotę, podczas gdy kobiety zajmują się domem i opiekują dziećmi, dlatego silne orczyce często traktowane są jak wyzwanie lub nawet zagrożenie dla męskiej dominacji. Seks nie stanowi tabu dla orków, a jeśli ork ma się czym pochwalić w kwestii przyrodzenia, to robi to.

Chociaż istnieją szamańskie tradycje zaślubin, ich znaczenie w latach po założeniu Orgrimmaru znacznie zmalało. Dawniej, gdy orkowie byli koczowniczym ludem zaślubiny oznaczały zbliżenie klanów, i kochankowie łączyli w oczach przodków. Dziś gdy ork pragnie orczycy "bierze ją i czyni ją jego" i każdy ork, który chce mu ją odebrać musi o nią walczyć.

Ciąża orków trwa tylko pół roku ale jest bardzo męcząca dla matki. Im blizej rozwiazania tym ciężarna orczyca wykazuje większą agresję i apetyt na mięso, zwłaszcza surowe. Orkowie to jedna z bardziej płodnych ras co było koniecznością dla koczowniczych wojujących plemion. Znane są krzyżówki orków z ludźmi, draenei, ogrami czy nawet trollami. Zwykle rodzi od jednego do trzech orków, jednak ciało orczycy jest w stanie wytrzymać maksymalnie trzy ciąże, przy czym trzecia ma blisko 50% szansę na śmierć zarówno dzieci jak i matki.

Trolle

Seks dla trolli stanowi element kultury i z pewnością nie jest tematem tabu. Rytuały i obrzędy mogą różnic się znacznie pomiędzy poszczególnymi typami i plemionami trolli. Dzikie plemiona trolli, często praktykują orgie przy ogniskach, jako część rytualów ku czci takiego czy innego Loa. Efektem tego ojcostwo danego dziecka jest kwestią umowną i wychowywane są one kolektywnie przez plemię, co oznacza, że przyszła partnerka może być twoją siostrą/kuzynką. Praktykowane jest także seksualne wykorzystywanie niewolników. U plemion nieco bardziej cywilizowanych, chociaż orgie nadal bywają praktykowane odbywają się zwykle ze stałą partnerką, a dzieci wychowywane są przez rodziców na członków kast, z których sami pochodzą.

Trolle się nie żenią, chociaż mogą zwracać się do swego partnera jako małżonka to nie ma źadnego rytuału czy tradycji, która nakazywałaby ożenek. Mogą jednakże odprawić sami dla siebie ceremonię w obecności wodza/kapłana voodoo, prosząc Loa o dziecko.

Ciąża u trolli trwa 8 miesięcy i jest stosunkowo spokojna. Około 30% stosunków kończy się zapłodnieniem więc ciąża nie jest specjalnie hucznie celebrowana, chociaż nadal jest oczywistym powodem do radości dla plemienia. Zwykle rodzą się od jednego do czterech trolli. Dzieci trolli bardzo szybko uczą sie podstaw życia w dżungli i przetrwania i usamodzielniają się w stosunkowo młodym wieku. Ze względu na naturalna regenerację, trollice są gotowe do następnej ciąży już trzy miesiące po porodzie. Trolle nie krzyżują się z innymi rasami oprócz orków chociaż podobne krzyżówki są bardzo rzadkie.

  • Ciekawostka: Penisy Trolli są najdłuższe ze wszystkich grywalnych ras.

Taureni

Dla Tauernów wszystko ma swój czas i miejsce, łącznie z seksem. Czasem jest, w tym wypadku, okres godowy, gdy samice owulują, a miejscem zacisze szałasu. Seks jest naturalnym elementem cyklu życia i nie należy go z tego powodu ani specjalnie celebrować ani ganić jako czegoś złego. Sam stosunek jest aktem intymnym pomiędzy kochankami oraz Matką Ziemią więc odbywa się na osobności i z szacunku dla tej wzniosłej chwili nie mówi się o nim za dużo.

Wśród Taurenów istnieje i praktykowana jest ceremonia zaślubin. Chociaż seks przedmałżeński zdarza się starsi patrzą nań nieprzychylnym wzrokiem i namawiają kochanków do zalegalizowania swej miłości przed Matką Ziemią. Taureni z reguły łączą się na całe życie.

Ciąża Taurenów trwa pełen rok i przebiega dość spokojnie. W czasie oczekiwania Taurenka przechodzi wiele rytuałów płodności i podziekowania dla Matki Ziemi i znajduje się pod regularną opieką starszych Taurenek. Na świat przychodzą zwykle 3 lub 4 cielaczki, chociaż 5 lub 6 też jest możliwe. Tauerni nie krzyżują się z innymi rasami, a szansa zapłodnienia wynosi, jak u Trolli, około 30%.

Gobliny

Gobliny to prawdopodobnie najbardziej otwarte seksualnie społczeństwo na Azeroth. Gobliny praktykują chyba każdy możliwy rodzaj miłości, homo i heteroseksualny, nekrofilię, zoofilię, orgie czy sadomasochizm, co kogo podnieca. Prostytutka czy tancerka erotyczna to normalne i szanowane zawody (nie wspominając o tym, że dobrze płatne). Gobliny praktykują niewolnictwo, w tym niewolnictwo seksualne, mają szeroką ofertę erotycznych gadżetów i poradników i lubią eksperymentować ze wszystkim i wszystkimi, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że nie krzyżują się z nikim poza innymi goblinami.

Ślub istnieje, ale nie jest to ceremonia religijna lecz w większości przypadków zawarcie umowy cywilno-prawnej o wspólne życie i jak każda umowa może zostać zerwana, a małżonek pozwany o grubą kasę. Poligamia czy posiadanie haremów jest akceptowane w myśl zasady: "stać go, niech ma". Oczywiście, zdarza się miłość, wówczas powstaje nieco bardziej klasyczny związek ale to raczej odstępstwo od reguły.

Ciąża goblinów trwa 7 miesięcy (co jest konieczne ze względu na przeciętną długość życia goblinów), a ze względu na łatwość zajścia w ciążę (prawie 40%) nikt specjalnie jej nie świętuje, dla większości goblinek ciąża jest tylko problemem bo musi kupić nowe ciuchy i wygląda grubo. Rodzi się od 1 do 3 goblinów na poród. Dzieci bogatych goblinów wcześnie uczą się jak być zawodowo bogatym, a dzieci biednych goblinów bardzo szybko wysyłane są do pracy, żeby zarabiać.

Wysokie Elfy

Kulturowo, Qule'dorei są następcami Wysoko Urodzonych. Seks nie stanowi tabu, i celebrowany jest w każdej niemal formie, chociaż niekoniecznie publicznie. Tak jak ich przodkowie Wysokie Elfy doceniają piękno w każdej formie i zdecydowana większość z nich przejawia orientację biseksualną. Podczas zbliżeń elfów często występuje magia lub magiczne przedmioty, rzadziej zabawki czy urządzenia. Domy publiczne istnieją powszechnie jednak wszystko jest eleganckie i kulturalne, a same kurtyzany, poza swym ciałem oferują muzykę, ciekawą rozmowę lub taniec.

Istnieje ceremonia ślubu, nazwisko i reputacja rodów są jednak bardzo istotne więc małżeństwo nie zawsze jest kwestią czysto emocjonalną i starszyzna czesto z góry wybiera partnera dla swych wnuków. Poza wielkimi rodami jest jednak zdecydowanie lepiej i elfy łączą się w pary z kim chcą. Często jednak istnieje ciche przyzwolenie na posiadanie kochanki lub kochanka, a czasem nawet uczestniczą oni aktywnie w pożyciu małżeńskim.

Chociaż Quel'dorei i Kal'dorei mają wspólnych przodków, ewolucja wymusiła pewne zmiany. Ciąża Qule'dorei trwa 20 miesięcy i przebiega bardzo łagodnie, szansa zajścia w ciążę jednak jest dwukrotnie większa niż u ich nocnych kuzynów (10%, plotka głosi, iż powodem jest regularne, na przestrzeni setek lat, mieszanie elfiej krwi z ludzką, lecz to jedynie teoria). Na świat przychodzi zwykle jedno lub dwoje dzieci (maks. 3) lecz ze względu na bardzo wątłą budowę ciała, elfka przed ponownym zajściem w ciążę musi odczekać przynajmniej 5 lat albo ryzykuje śmierć swoją lub dziecka.

Nieumarli

Nieumarli nie czują popędu seksualnego, nie odczuwają z seksu przyjemności i nie zachodzą w ciążę.

Wyjątkiem jest rasa Darkfallen. W wyjątkowym przypadku możliwe jest zajście w ciążę Darkfallena ALE:

  • Obaj partnerzy muszą być Darkfallenami.
  • W momencie poczęcia oboje muszą być w pełni napojeni i w swej "najbardziej żywej" formie.
  • Przez cały okres trwania ciąży (20 miesiecy), matka musi być napojona. Jeśli jej ciało choćby na minute straci funkcje życiowe, dziecko umiera.
  • Powstałe dziecko rodzi się Darkfallenem.