Mentalność Kal'dorei

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nocne elfy są dziwne i niezwykłe... są niczym istoty z innego świata, bowiem ich postawa i zachowanie wyrażają ogromny dystans wobec wszystkiego dookoła. Cechuje je przede wszystkim dostojność, wyniosłość i ogłada. Jako lud długowieczny, przed ich oczyma mijały wieki, a nawet tysiąclecia, przemijały pory roku, pokolenia i pojedyncze istnienia. Świat okazał przed nimi wiele swych tajemnic, posiedli oni ogromną wiedzę, a także mądrość płynącą z doświadczenia. Śmierć i narodziny nauczyli się darzyć szacunkiem i celebrować, jednak te zjawiska nie są dla nich czymś przełomowym a raczej naturalnym i oczywistym.

Ważną dla nich rzeczą jest religia, bowiem na kulcie wyznawanej bogini Elune opierają się fundamenty społeczeństwa. Równie poważane i pielęgnowane są tradycje i obyczaje. Kal'dorei są bowiem społecznością konserwatywną, przywiązaną to odwiecznych prawideł i starego porządku, niechętnie zaś witają zmiany i wszelkie nowości. Trudno nawiązują przyjaźnie i znajomości, ich przyjaźń jest jednak wierna i solidna. Gdy stracą do kogoś zaufanie lub zostaną obrażeni czy znieważeni, okazują się pamiętliwi a nawet mściwi.

Często buchają zapałem odnośnie swojej pracy i mają własną wizję tego, jak natura powinna wyglądać i jaki obrać kierunek rozwoju. Tak silny zapał nie rzadko przeradza się w fanatyczne oddanie, kiedy to zaślepieni własną wizją świata, stają się obojętni na innych. Oschłość i wyrafinowany chłód wobec obcych, nie wyklucza zamiłowania do muzyki, śpiewu i tańców ku czci Księżyca i natury, oraz wszelkiego piękna sztuki. To istoty bezsprzecznie dobre i wyrozumiałe, jednakże ich gniew potrafi być destrukcyjny a sprawiedliwość bezlitosna.