Magni Miedziobrody

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Magni Miedziobrody
Magni.jpg
Rasa

Krasnolud (Miedziobrody)

Płeć

Mężczyzna

Klasa

(fabularna)

n/d

Klasa

(mechaniczna)

n/d

Wiek

259

Tytuł
  • Król pod Górą (Były)
  • Wielki Tan Miedziobrodych (Były)
  • Wielki Odkrywca Ligi Odkrywców (Były)
  • Mówca Senatu Żelaznej Kuźni (Były)
Status

Zmieniony w kryształ

Skala Wyzwania

n/d

Poziom Walki Wręcz

n/d

Przynależność
  • Królestwo Ironforge
  • Przymierze
Znana Rodzina


O postaci

Magni Miedziobrody - był władcą królestwa Ironforge. W czasie jego panowania królestwo rozciągnęło swoje granice i zlikwidowało niemal całkowicie wewnętrzne zagrożenia. Zniszczono prawie doszczętnie zagrażający bezpieczeństwu krasnoludów klan Mrocznego Żelaza, wygnano orków z Mokradeł, zacieśniono sojusz z Dzikimi Młotami, w końcowym okresie jego rządów doszło też do ochłodzenia stosunków z królestwem Stormwind w wyniku polityki tego ostatniego. Poza tym mieszkańcy zaznali długiego okresu prosperity i bezpieczeństwa, które pozytywnie odbiło się na ekonomii królestwa, a samo państwo z powodzeniem odparło ataki Plagi, Kultu Młota Zmierzchu i smoków.

Magni wykuł wiele sławnych broni, z czego najbardziej znaną jest Ashbringer - miecz dzierżony obecnie przez Tiriona Fordringa.

W roku 34 (2534 wedle rachuby krasnoludzkiej) zstąpił w trzewia góry, aby odbyć rytuał, który miał ocalić drżące w posadach miasto przed zagładą i wskazać odpowiedź na pytanie o naturę Kataklizmu. W jego efekcie zmienił się w kryształ, a to zapoczątkowało kryzys polityczny w Ironforge.

Głupotki

To jest głupia częśc tego artykułu.


Ta część artykułu jest głupia. Prawdopodobnie nie pochodzi z żadnego licencjonowanego źródła i prawdopodobnie nie ma żadnego sensu, jednak w pewien sposób stała się częścią tego, co tworzy RH jako całość

Magni znany jest wśród graczy odgrywających krasnoludów jako wielki miłośnik pączków: nazywany jest zatem Pączkiem, Władcą Pączkowego Grodu, Królem Pączkowej Kuźni, Jego Szerokością i Krurem pod Guro, który niósł swemu ludowi w jednej dłoni pączki, a w drugiej lukier. Aby mogli sobie je nim polać. Wieść niesie, że w wyniku wydarzeń Kataklizmu zamienił się w lukier właśnie - nie w kryształ.