Mage

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Core Rules 2nd Edition
s. 58

Tło

Magowie, najpopularniejsi z Arkanistów, można ich spotkać na całym Azeroth. Skupiają się oni na Magii kreującej i zmieniającej rzeczy, najczęściej mającej na celu ranić swych wrogów i zwiększać moc sojuszników.

Zdolności Klasowe

Lista Zaklęć Maga (Mage Spell List) 1 poziom

Przywołanie Chowańca (Summon Familiar) 1 poziom

Magowie mogą uzyskać chowańca. Chowaniec jest normalnym zwierzęciem które zyskuje nowe moce i staje się magiczną bestią gdy zostaje przyzwane na służbę przez Maga. Zachowuje on wygląd i inne cechy takie jakie miał przed zostaniem chowańcem tyle, że jest traktowany jak magiczne zwierzę. Tylko normalne zwierzę może zostać chowańcem.

Wezwanie Żywiołaka (Call Elemental) 4 poziom

Raz na dzień Mag może przyzwać żywiołaka powietrza, ziemi, ognia lub wody w standardowej akcji nie prowokującej ataków. Zdolność ta jest podobna do zaklęcia "Przyzwania Potwora", długość owej zdolności równa się 5 minutom na punkt modyfikatora intelektu Maga. Rozmiar żywiołaka zależny jest od poziomu Maga:

Elemental size by mage level.JPG

Mag może użyć tej zdolności dwa razy na 12 poziomie i trzy razy na 20.

Wzmocnione Kontrczarowanie (Enchanced Counterspelling) 8 poziom

Magowie rozumieją działanie Magii Mistycznej tak dobrze, że są w stanie efektywnie odbić większość magii. Gdy próbuje odbić zaklęcie, mag dodaje do testu na kontrczarowanie swe poziomy Arkanisty.

Adept Arkany (Arcane Adept) 12 poziom

Magowie większą część swej uwagi poświęcają jednej ze szkół Magii zależnie od swych predyspozycji i upodobań stając się w owej szkole nie lada specjalistami. Mag wybiera z dwóch szkół: Wywoływania(Evocation) lub Przemian(Transmutation). Stając się specjalistą w danej szkole Mag rzuca zaklęcia z tejże tak jakby miał o 1 poziom(efektywność zdolności ustala GM) wyższy, oraz rośnie stopień trudności odparcia jego zaklęć z tejże szkoły (+2 do ST. efektywność umiejętności ustala GM)

Ogień i Lód (Fire and Frost) 16 poziom

Magowie z Kirin Tor jako pierwsi do mistrzostwa opanowali sztukę rzucania zaklęć żywiołu Lodu i Ognia. Mag może zapamiętać dodatkowe zaklęcie na poziom tak długo jak posiada ono podtyp żywiołu Lodu lub Ognia. Te dodatkowe zaklęcie jest rzucane jak z metamagiczną zdolnością Zmaksymalizowanego Zaklęcia(Maximize Spell); mimo to poziom zaklęcia się nie zmienia. Ta zdolność sumuje się ze zdolnością Zmaksymalizowanego Zaklęcia jednak wtedy zwiększa już poziom zaklęcia.

Warianty klasy

Mag Specjalista - To Mag, który zgłębiając tajniki arkany zdecydował się skoncentrować przede wszystkim na jednej dziedzinie magii, przez co zyskał o wiele większą wprawę w użytkowaniu zaklęć z jej zakresu oraz prowadzeniu badań z nią powiązanych. By zostać Magiem specjalistą postać musi wybrać jedną szkołę magii na której przede wszystkim będzie się koncentrowała z 8 istniejących (Szkoły Iluzji, Nekromancji, Zaklinania, Odrzucania, Wieszczenia, Transmutacji, Przywołania bądź Wywołania) oraz odrzucić dwie inne z nich (Przy czym nigdy nie może odrzucić tutaj szkoły Wieszczenia). Gdy postać dokona już tego wyboru zyska następujące premie: bonus +2 do wszystkich rzutów powiązanych z czarostwem w odniesieniu do danej szkoły oraz po jednym dodatkowym zaklęciu każdego poziomu do jakiego ma dostęp do rzucenia na dzień. Minusem bycia specjalistą jest jednak fakt, że po odrzuceniu dwóch szkół magii nasz Mag nie może uczyć się zaklęć z nich pochodzących, a nawet korzystać z magicznych przedmiotów które umożliwiają z nich korzystanie co w pewnym sensie ogranicza jego repertuar czarów. By tego było mało po dokonaniu wyboru względem odrzucenia dwóch szkół, nie można go już zmienić, więc warto się zastanowić które z nich faktycznie niezbyt przydadzą się naszej postaci. Warto też zauważyć że prócz wymienionych zmian, Mag Specjalista zyskuje wszystkie arkana i premie klasowe jakie zyskuje zwykły Mag.

Inne Warianty Klasy: