Maester

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Adventurer
s. 56

Tło

Nie od dziś Gnomy jako rasa słyną z genialnych twórców w niemal każdej dziedzinie życia. Nic dziwnego więc, że Gnomi arkaniści zdołali w pewnej chwili znaleźć znacznie efektywniejszy sposób na to by tworzyć magiczne przedmioty oraz dogłębniej badać towarzyszące im efekty bijąc tym na głowę w większości pozostałych kolegów po fachu.

Ci niebywali specjaliści nazywają się Maestrami i charakteryzuje ich nie tylko kompleksowa wiedza w powyżej wymienionych dziedzinach, ale także częsta izolacja oraz pracoholizm jakim oddają się w zaciszu swoich pracowni.

Wymagania Klasowe

  • Dwa dowolne atuty tworzenia magicznych przedmiotów.
  • Rasa Gnom.
  • 10 Poziomów w klasie dowolnego Arkanisty.

Biegłość w broni oraz pancerzu

Maestrzy nie otrzymują żadnych dodatkowych biegłości w pancerzu bądź broni.

Zdolności Klasowe

Bonus Feats / Premiowy Atut (1 poziom w tejże klasie)

Jak każdego gnoma, Maestrów charakteryzuje również zamiłowanie do jak najbardziej kompleksowej wiedzy. Dzięki czemu ich szeroka specjalizacja w zakresie tworzenia magicznych przedmiotów z czasem i jeszcze znaczniej się powiększa. W praktyce objawiając się dostępem zarówno na 1 oraz 5 poziomie do kolejnego typu magicznych przedmiotów który będą mogli wykonywać.

Dnd Mówi: Innymi słowy na 1 i 5 poziomie Maestro może wybrać sobie dodatkowy atut tworzenia magicznych przedmiotów wedle uznania.

Quick Crafting / Efektywne Tworzenie Magicznych Przedmiotów (1 poziom w tejże klasie)

Gdy inni arkaniści oraz tzw specjaliści od tworzenia magicznych przedmiotów spędzają miesiące by stworzyć następny epicki płaszcz podrywu +20. Prawdziwi mistrzowie w tworzeniu magicznych przedmiotów, jakimi są Maestrzy mogą szczerze śmiać się im w twarz, ponieważ dzięki odpowiednim technikom wytwórczym jakie przyszło im odkryć potrafią wytworzyć magiczne przedmioty w czasie o połowie krótszym niż teoretycznie powinni.

DnD Mówi: W praktyce Maestro potrafi od tej chwili wytwożyć na dzień do 2000 sztuk złota wartości magicznego przedmiotu na dzień. Zamiast jedynie 1000 jak jest w standardzie.

Identification / Identyfikacja Magicznych Przedmiotów (3 Poziom w tejże klasie)

Jak na prawdziwych ekspertów w swym fachu, którzy faktycznie wiedzą co robią i z czym mają do czynienia przystało. Maestrzy potrafią bez większych problemów ocenić stan magicznego przedmiotu jaki mają w dłoni oraz odkryć jego wszystkie właściwości tak jakby korzystali z zaklęcia Identyfikacji.

Uwagi: By tego dokonać należy dokonać w praktyce rzutu przeciw poziomowi efektów w przedmiocie by skutecznie je rozpoznać.


Tabelka.