Liga Odkrywców

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sztandar Ligi Odkrywców
Frakcja Sojusz
Rasa dominujaca Krasnoludy
Inne rasy w organizacji Gnomy
Status jawności Jawna

Liga Odkrywców została powołana z rozkazu króla Magniego Miedziobrodego. Jest to organizacja, której celem są badania nad korzeniami rasy krasnoludów. Posiadamy wiele archeologicznych wykopalisk we wszystkich zakątkach świata: od Kalimdoru, przez Wschodnie Królestwa, aż do mroźnego Northrend – także na ruinach Draenoru, a nawet i na Wielkim Morzu. Głównym zajęciem Ligi to podróże, odkrycia, eksperymenty, zapiski. Jej członkowie prowadzą ekspedycje, docierają do ciekawych zakątków świata. Liga Odkrywców zachowuje zdobyte zabytki w Hali Odkrywców Żelaznej Kuźni. Znaleziska te są wykorzystywane często do prowadzenia badań. Prowadzone są również eksperymenty nad nowymi typami kryształów, ziół, skamielin. Prowadzone są zapiski odnośnie „Historii Świata Azeroth”, a także prace nad sporządzeniem kompletnej Mapy Świata, zawierającej dokładny i szczególny opis trzech kontynentów wraz z wyspami wielkiego morza.

Hierarchia

Pocztówka z Grim Batol

Obecny Nadprospektor

Prospektorzy:

Wysoce Odznaczeni:

Status Odkrywcy:

Ekspedycje Ligi

Postój w Thelsamar podczas Projektu 8

Uldaman

Pierwsza ekspedycja której celem było prastare miasto tytanów Uldaman. Wyprawa prowadzona przez Adorisa oraz gnomkę Nilly, zakończyła się sukcesem oraz zdobyciem wielu cennych zdobyczy na rzecz ligi. Odkrywcy dotarli jedynie do pierwszej głównej hali przemykając przez tunel, szczęśliwie nie natykając się na żadne niebezpieczeństwo (ekspedycja przemierzyła około 1/10 całego Uldamanu), zaś cała wędrówka była prowadzona śladami Branna, który również przemierzył te lokacje kilka lat temu w pojedynkę.

Zul'Gurub

Wyprawa zakładała dzicz Stranglethorn, jednakże jej finalnym punktem okazało się ukryte miasto Trolli, gdzie cała ekspedycja dowiedziała się o istnieniu wielkiego ołtarza oraz o nieuchronnym nadejściu półboga Hakkara. Jeden z oddziałów wyruszył wówczas do Jintha'alor w poszukiwaniu tajemniczego jaja.

Polany Tirisfal

Następna wyprawa, tym razem na Polany Tirisfal, a konkretnie do zamku Szkarłatnej Krucjaty w celu zdobycia informacji zawartych w tamtejszej bibliotece dotyczące tematu wierzeń trolli i półbogów. Ekspedycja powiodła się.

Jaskinia Czasu

Aerie Peak

Następnie Liga wyruszyła na piaski Tanaris w poszukiwaniu prastarego miasta Uldum. Zamiast niego natknęli się na Jaskinię Czasu, gdzie odkrywca Grothil rozbił klepsydrę czasu. Na szczęście nic się nie stało. Ekspedycja ruszyła dalej docierając do Silithus, gdzie poszukiwania się zakończyły.

Las Eversong

Wraz z niespodziewanym awansem Grothila, wyprawił on długa wyprawę przez ziemie plagi aż do lasu Eversong, gdzie przemierzając przez elfie lasy zdobyli liczne informacje na temat warunków panujących na tych ziemiach.

Grim Batol

Następnie najdzielniejsi wyruszyli przez niebezpieczną drogę docierając pod wrota Grim Batol aby zbadać jego stan, oraz dowiedzieć się o jego historii.

Karazhan

Prospektor Daghar wyprawił kolejną ekspedycję, do czeluści katakumb wieży Medivha, gdzie dzielni łowcy przygód rozprawili się z duchami i zjawami oraz zdobyli liczne informacje dotyczące tak Medivha, jak i ksiąg oraz mrocznego portalu.

Projekt 8

Glewia Mistrza

Wielka wyprawa na środkową i północną część wschodnich królestw, podczas których nieustanne perypetie bohaterów doprowadziły ich aż do Lasu Srebrnych Sosen. Ekspedycja rozprawiła się z wodzem Troggów w Dun Morogh pozbawiając go głowy, następnie przeczesała ruiny i wykopaliska w Loch Modan. Zbadała sytuację na wielkiej Tamie, ruszyła przez obozy orków, dotarła do Grim Batol nacierając się na Kyharstrasza, przeprawiła się przez wielki most pokonując wielkiego szamana trolli, przeprawiła się przez wielki Mur Thoradina, zahaczyła o Drunholde, dotarła do Southshore gdzie zorganizowała Turniej Wędki oraz Turniej Kucharski, dobiła do Aerie Peak gdzie zorganizowano Turniej Kości. Następnie wyruszyła w stronę wysp, gdzie ukryła się przed wielką ulewą w jakiejś grocie, dotarła pod bramy Gilneas, a następnie pod zamek samego Shadowfang Keep.

Glewia Mistrza

Chęci co do zorganizowania wypadu do Kalimdoru poskutkowały wyprawą pod Glewią Mistrza gdzie zbadano szczątki upadłego już jednego z prastarych bogów, prawdopodobnie pokonanego przez tytana. Podczas ekspedycji bohaterom towarzyszył Baron Rogrim Stoneheart, kupiec Angus, mistrz wędki Revean, kanclerz Nilly, a także Pan Śmierć.