Lasher

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj


Opis

Biczownik to postać specjalizująca się w walce przy pomocy bicza. Chociaż bicz jako broń zadaje zdecydowanie mniejsze obrażenia niż dwuręczny topór czy miecz, jest bronią zapewniającą o wiele większą elastyczność w walce, pozwalając użytkownikowi sięgać dalej niż pozwala jakakolwiek inna broń do walki w zwarciu jak również skutecznie pętać, powalać lub rozbrajać wrogów. Biczownik to postać bardzo wyspecjalizowana lecz zdolności klasowe rekompensują ewentualną monotonię z nawiązką. Przedstawiciele tej klasy wywodzą się zwykle z łotrów, będąc postaciami bardzo zręcznymi i zwinnymi, które z walki biczem uczyniły niemal sztukę, a ich ukradkowe ataki powodują straszliwe obrażenia. Możliwe jest też wstąpienie na tą ścieżkę jako wojownik, wówczas postać polega mniej na zręczności, a bardziej na brutalnej sile, która znajduje ujście w mknącej z zawrotną prędkością końcówką bicza. Niezależnie jednak który typ reprezentuje twoja postać, tak długo jak ma pod ręką swój bicz, stanowi poważne zagrożenie.


Wymagania

Posiadanie, umiejętność posługiwania się oraz wiedza z zakresu wytwarzania i naprawy bicza (lub bicza z ostrzem, a najlepiej obu)


Zdolności

Kość wytrzymałości: d10


Ukradkowy atak biczem: Postać zyskuje zdolność wykorzystywania luk w obronie przeciwnika, tak jak czyni to łotr, jednak biczownik może korzystać z tej zdolności jedynie gdy atakuje przy pomocy bicza lub bicza z ostrzem. Zdolność kumuluje się z wszelkimi innymi źródłami tej umiejętności chyba, że opis stwierdza inaczej. Ponadto biczownik może wykonać ten atak na dystans do 4,5 metra.


Bliska walka: Biczownik może posługiwać się biczem podczas walki w zwarciu nie narażając się na żadne kary ani okazyjne ataki.


Ranienie: Dzięki specjalnemu treningowi postać jest w stanie zadawać przy pomocy zwyczajnego bicza prawdziwe obrażenia, zamiast stłuczeń.


Smagnięcie: Biczownik potrafi wykonywać okazyjne ataki na krótkim dystansie do 1,5 metra.


Ulepszone podcinanie: Gdy używa bicza, postać traktowana jest tak jakby posiadała atut o tej samej nazwie.


Trzecia ręka: Kontrola biczownika nad bronią jest tak dobra, że potrafi używać swego bicza jak przedłużenia swego ramienia. To daje mu długą na 4,5 metra kończynę zdolną chwytać, przesuwać lub unieruchamiać obiekty. Można przy pomocy tej zdolności używać dźwigni, przycisków, podnosić drobne przedmioty, pokonywać szerokie rozpadliny, a nawet uratować się podczas spadania z wysoka. Ze zdolności tej można korzystać także używając bicza z ostrzem lecz wówczas obiekt (lub osoba) otrzymuje obrażenia.


Trzask losu: Biczownik jest w stanie przeprowadzić jeden dodatkowy atak na rundę, z najwyższą premią, lecz w takim wypadku wszystkie ataki w tej rundzie otrzymują karę -2.


Rażący bicz: Postać otrzymuje bonus do obrażeń podczas używania bicza lub bicza z ostrzem w wysokości +2.


Ulepszone rozbrojenie: Gdy używa bicza, postać traktowana jest tak jakby posiadała atut o tej samej nazwie. Ponadto wytrąconą/wyszarpniętą w ten sposób broń może od razu przyciągnąć do siebie i umieścić w wolnej ręce.


Ogłuszające uderzenie: Raz na poziom w tej klasie na dzień postać może wykonać ogłuszający cios, który jeśli się powiedzie, nie zadaje żadnych obrażeń ale ogłusza cel na dwie rundy podczas których wystawiony jest na ukradkowe ataki, a każdy atakujący go zyskuje premię +2.


Trzask zguby: Rozwijając dalej zdolność Trzask losu, postać może wykonać dwa dodatkowe ataki na rundę na takich samych zasadach lecz z karą -4.


Spirala śmierci: Raz dziennie, biczownik może zakręcić swym biczem tworząc straszliwy wir, dosięgający każdego wroga (i tylko wroga) w promienie 4,5 metra zmuszając go do wykonania testu woli, w przypadku porażki cel zostaje ogłuszony na 1d4+1 rund i musi wykonać drugi test, tym razem wytrzymałości. Porażka w teście wytrzymałości oznacza 1d4+1 rund całkowitej bezbronności. Jest to zdolność nadnaturalna.


Poziom PWW Wytrzymałość Refleks Wola Zdolności
1 +1 +0 +2 +0 Ukradkowy atak biczem +1d6, Bliska walka, Ranienie, Smagnięcie
2 +2 +0 +3 +0 Ulepszone podcinanie, Trzecia ręka
3 +3 +1 +3 +1 Trzask losu
4 +4 +1 +4 +1 Rażący bicz
5 +5 +1 +4 +1 Ukradkowy atak biczem +2d6
6 +6 +2 +5 +2 Ulepszone rozbrojenie
7 +7 +2 +5 +2 Ogłuszające uderzenie
8 +8 +2 +6 +2 Trzask zguby
9 +9 +3 +6 +3 Ukradkowy atak biczem +3d6
10 +10 +3 +7 +3 Spirala śmierci