Kryzys w górach Redridge

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kryzys w górach Redridge
Zywiolak.jpg
Kryzys w górach Redridge
Czas: Listopad roku 37 - Styczeń roku 38
Miejsce: góry Redridge
Zamysł: do uzupełnienia
Organizatorzy
TomEdo
Uczestnicy / Przeciwnicy
Argos Fleischer, Telrani, Lisa, Fredric Artford, Seilin Vanags, Eriwald, Gerard, Dillian Longwillow, Ilvreth Umbra Kriomanta , Bestie z planu mrozu
Charakterystyka
do uzupełnienia
Zyski / Straty
do uzupełnienia do uzupełnienia
Puzzle globe
Lakeshire w szponach mrozu
Puzzle globe
Bestie z planu mrozu
Puzzle globe
Zamarznięte jezioro

STRONA W BUDOWIE

Wydarzenia poprzedzające

Westfall

W Westfall pojawia się anomalia magiczna powodująca zimę w tym regionie. Promieniująca mrozem magia zostaje wpleciona w pozostawiony przez Kataklizm energetyczny wir. Akademia Magii Stormwind, we współpracy ze Stowarzyszeniem wyrusza na miejsce by rozwiązać ten niespotykany problem meteorologiczny. Miejsce okazuje się pułapką, jednakże grupa jest dość liczna by przeciwstawić się zagrożeniu i wyjść obronną ręką z tej sytuacji. Śledztwo sugeruje, że autorem tego zaklęcia jest jakiś potężny mag mrozu i towarzyszący mu mag niezidentyfikowanej specjalizacji.

Decydującą siłą, która zdołała sobie poradzić z anomalią, był Syndykat Technomagiczny. Za pomocą maszyny ich konstrukcji technomag Tinn był w stanie dokonać dokładnej analizy wiru i odnaleźć ścieżkę wewnątrz ekstremalnie lodowatej śnieżycy, którą to Vanas wykorzystał by wślizgnąć się do środka, chroniony magią i zniszczyć fundament zaklęcia tajemniczego maga mrozu. Westfall zostało uwolnione od wiecznej zimy.

Mijają miesiące, a sprawcy tego chaosu nie zostają odnalezieni, jednakże znajduje się osoba zainteresowana tą tajemnicą. Doświadczony mag Argos Fleischer odgarnia kurz z akt niedokończonej sprawy, znajdujących się w archiwach Akademii Magicznej. Znajduje też nieoczekiwanego sojusznika w próbie odpowiedzi na zagadkę anomalii Westfall, Pettosa Omisa, młodego archiwistę. Mimo czasu, który upłynął, dwójka magów zdecydowała się kontynuować śledztwo Stowarzyszenia. Opuszczona kopalnia, będąca zwykle domem dla koboldów okazała się zbiorowym grobem tych gryzoni. Dokładna inspekcja kości wskazywała na śmierć przez zamrożenie, a następnie rozbicie na kawałki. Nie było wątpliwości. Tajemniczy sabotażysta przebywał w tej jaskini. Jednakże tutaj trop się urywał.

Opuszczona wieża w Redridge

Śledztwo wznowiło się za pośrednictwem, dość nietypowego znaleziska. Pettos znalazł w archiwach raporty meteorologiczne z Redridge. Sporządzane przez pewnego starego maga, Gizzo Phuntfizza. Dokumenty dostarczane przez zdziwaczałego gnoma sugerują, że temperatura wokół pewnej opuszczonej wieży w Redridge obniżyła się znacznie w przeciągu kilku miesięcy i pozostaje na tym dziwnie niskim poziomie. Argos i Pettos, z braku lepszych tropów, postanowili zbadać sprawę. Wieża okazała się być pułapką, a napastnikiem była osoba o aparycji lodowej bestii, z wilczą maską na twarzy. Magowie o włos uniknęli śmierci, teleportując się w krytycznym stanie do Stormwind. Sygnatura magiczna pasowała do tej z anomalii w Westfall, ale nie udało się ustalić tożsamości niedoszłego mordercy, wiadomo było jedynie, że jego główną bronią jest magia lodu, co nadało mu przydomek Kriomanty.

Morderstwa w Elwynn

Atak na magów Akademii nie mógł pozostać bez reakcji placówki. Sprawę przejęła Dillian Longwillow, nawiązując współpracę z Argosem i Pettosem. Nie trzeba było długo czekać na kolejne ataki. Informacja o morderstwie dokonanym w lesie Elwynn na wieśniakach, z użyciem magii mrozu pasowała do metod napastnika z Redridge. Jednakże stodoła, w której znajdowały się skute lodem ciała rolników okazała się kolejną pułapką. Szczęście sprzyjało jednak Dillian ponieważ nie była sama. Sprawą zainteresowały się dwie inne kobiety, kapłanka Elune Telrani i znana w okolicy poszukiwaczka przygód Lisa. We trójkę udało im się wydostać ze stodoły i umknąć przed próbującym je zabić Kriomantą. Jednakże strażnicy towarzyszący śledczej i reszta chłopskiej rodziny została zamordowana. Sprawa zaczęła wymykać się spod kontroli. Na miejsce zostali wysłani paladyni wraz z oddziałem staży, jednakże nie znaleźli poszukiwanego maga.

Śmierć Gizzo Phuntfizza

Świadomy zagrożenia które stwarzał Kriomanta, Argos i Pettos udali się ponownie do Redridge, tym razem zdecydowali się wziąć ze sobą kogoś do pomocy. Oprócz zamieszanej już w tę sprawę kapłanki Telrani, zdecydowała się ich wesprzeć również Seilin Vanags i Rhoan Lyceth. Celem wyprawy była wizyta u Gizzo Phuntziffa, maga, który odkrył anomalie temperatur. Grupka nie znalazła go jednak w jego domu, zamiast tego odkryła, że miał gościa, z którym to wybrał się na spacer. Znalezione ślady prowadziły do jaskini nieopodal Lakeshire. Miejsce to wypełnione było ekstremalnie silną aurą magiczną, a u samego jej końca znajdowało się lodowe więzienie, w którym zamknięty był Gizzo. Uwolniony przez grupkę gnom okazał się żywą pułapką. Kriomanta zaklął w nim magiczną bombę, która eksplodowała gdy tylko nawiązał kontakt z jego wybawicielami. Jaskinia zaczęła walić się im na głowy, ale cudem nikt nie został przygnieciony skałami. Z pomocą Fredrica Artforda, który przybył na miejsce zaalarmowany małym trzęsieniem ziemi wywołanym eksplozją, udało się dostarczyć bezpiecznie wszystkich rannych do Katedry Stormwind.

Zniknięcie Argosa

Gdy ranni Seilin i Pettos przebywali w Katedrze Stormwind pod opieką kapłanów, Dillian wysłała Telrani i Argosa spowrotem do Redridge. Ich zadaniem było odszukanie fiolki z dowodem w sprawie, którą to, w momencie eksplozji, Seilin miała wypełnić esencją, a która zaginęła w trakcie podróży do stolicy. Na miejscu, kapłankę i maga zaskoczył Kriomanta, zostawiając pułapkę pod zawaloną jaskinią, która poważnie raniła Argosa. Mężczyzna próbował ratować się teleportacją, ale zaklęcie nie powiodło się, a on sam zniknął. Kriomanta teleportował się za nim, chcąc go złapać, pozostawiając kapłankę Elune w Redridge.

Trop prowadzący do nikąd

Wkrótce po rekonwalescencji Seilin zostaje aresztowana przez Straż Stormwind z powodu potężnego zaklęcia, którego użyła w Redridge by przechwycić uciekającą esencję gnomiego maga. Wieści o losie Argosa docierają do Stormwind, a całe śledztwo wydaje się tracić impet, ze względu na brak poszlak.

Jednakże już wkrótce, dzięki intensywnym poszukiwaniom grupki, fiolka zostaje odnaleziona w Stormwind. W tym samym momencie odnajduje się Argos. Cały i zdrowy, pełen pomysłów na dalsze działania w związku ze śledztwem. Mimo iż fiolka okazuje się niewypałem, to sugestia by poszerzyć poszukiwania tożsamości Kriomanty o martwych członków Akademii przynosi pewne rezultaty.

Gabinet Isendera Aldabara

Poszukiwania Pettosa Omisa przynoszą pierwsze efekty. W gabinecie Isendera Aldabara, znanego ze swojej specjalizacji w magii mrozu, znalezione zostają dokumenty, które rzucają nowe światło na sprawę jak i prezentują zmarłego arcymaga, lub efekty jego działalności, jako potencjalnego podejrzanego.