Krwawe Skalpy

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Część z tych informacji jest wiadomościami z domysłów i mechaniki gry, jednakże znaczna większość artykułu jest oparta na faktach, jednakże nie posiada oficjalnego zatwierdzenia ekipy więc nie powinna być uznawana za nieomylne źródło informacji.
(jeśli ktoś by z ekipy się pofatygował do przeczytania tego oraz ewentualnie zaakceptował, byłbym wdzięczny)

Opis

Jest to drugie co do wielkości plemię w dżungli liczące sobie około 4 tysięcy trolli.
Osobnicy z tego plemienia zwykle wykazują się niezwykłym sadyzmem, okrutnością oraz brakiem skrupułów który "wysysają z mlekiem matki". Zwykle przez swoją naturę pozbawiają swoich wrogów głów a osobnika który nie jest kanibalem wręcz ciężko u nich szukać, jednakże od każdej z tych zasad zdarzają się wyjątki.
Rodowici mieszkańcy skalp są trollami dżunglowymi posiadającymi jasną karnację błękitnego futra oraz krwistoczerwone włosy, ci mniej "czyści" zdarzają się w nieco innych odcieniach ale najpewniej są przez to potępiani wśród współplemieńców.
Plemię jest ulokowane w północno-zachodniej części dżungli, na ich terenie naturalnie występują raptory, basilki, krokodyle, pantery i tygrysy, z czego ostatnie z tych zwierząt jest ulubionym rodzajem zwierzęcia które zwykli oswajać mistrzowie bestii.
Wodzem plemienia jest wielki wojownik Gan'zulah natomiast największym kapłanem voodoo Nezzliok obrzydliwy.
Przy okazji, niemalże każdy członek tego plemienia żywi wyjątkową nienawiść do "odwiecznego" wroga jakimi są Łamacze czaszek.
Zwyczajowo to oni są odpowiedzialni za atakowanie i porywanie podróżników, dodatkowo są wyjątkowo cięci na Venture Co. którzy wykradają kryształy z ich gór. Bardzo ciężko z powodu Venture Co. jak i kartelu steamwheedle spostrzec Skalpa który został wychowany w plemieniu a nie żywi nienawiści do goblinów.

Wioski

Szacowane przeze mnie tereny jakie mogą posiadać krwawe skalpy w dżungli na stan obecny, oczywiście w klimacie granice najpewniej są ruchome w miarę działań wojennych z wyszczególnionymi frakcjami w tej karcie.

Plemie posiada stolicę, ruiny dawniej pięknego i potężnego miasta oraz 3 mniejsze "miasta-wioski" na które się rozkłada ta cała liczebność 4 tysięcy, nie pomijając do tego małych obozów na ich terenach, jednakże głównymi są:

Ruiny Zul'Kundy

Jest to stolica a zarazem największa lokacja gdzie przebywają trolle z Krwawych Skalp, miasto dzieli się na dwa poziomy, dolny i górny. Na tym wyższym przebywają ci ważniejsi w plemieniu, natomiast na dolnym może przebywać każdy Skalp. Wyposażone jest we własne źródło czystej wody które najpierw trafia na górny poziom a następnie spływa na dolny. Do miasta istnieją tylko dwa wejścia, od Ruind Zuuldaia na zachód - od strony morza i plaży, oraz od wschodu przez bramę i "podjazd". Zaraz przy murach na północy są wysokie góry ciężkie do przebycia odgradzające plemię oraz Doliny Duszących Cierni od Westfall, natomiast na południu między murami miasta a pasmem urwisk ciągnących się od zachodu półkolem do południowego-wschodu są małe pagórki przy murach oraz siedliska raptorów na płaszczyźnie.

Ruiny Zuuldaia

Jest to mała miejscowość na zachód od stolicy, najprawdopodobniej poprzez bardzo dobre miejsce taktyczne niezagrożone praktycznie z każdej strony jest to najspokojniejsze miasto skalp gdzie zwykle się udają na spoczynek by poleżeć na piasku oraz odpoczywać w inny sposób, pobliska woda nie zawiera rekinów oraz jest stosunkowo płytka przez co może być miejscem wypoczynkowym wręcz, sama miejscowość jest bastionem obserwującym zarówno wyspy Yojamba, niezidentyfikowaną bramę Defiasów oraz drogi skalne prowadzące do westfall.

Ruiny Bal'lal

Jest największa miejscowość krwawych skalp poza stolicą posiadająca większą osadę i drugą bliźniaczą nieco mniejszą minimalnie bliżej wody te ruiny są to najbardziej wysunięte na południe, znajdujące się najdalej od stolicy i narażone na zagrożenie lokacje krwawych skalpów mają łatwy dostęp do wody od której nie ma zagrożeń od żadnych morskich stworzeń, sama wioska jest chroniona przez dwa pagórki na północ i zachód dobrze nadzorowana przez plemiennych ciskaczy toporów i szamanów. Można przypuszczać że pochodzący z tych rejonów trolle krwawych skalp są świetnymi nurkami przez wzgląd na piękną rafę koralową którą niejeden pewnie zwykł oglądać pod wodą, jednakże nawet i to nie jest bezpieczne z powodu murlocków Słonej Łuski którzy się w niej czają.

Ruiny Tkashi

Jest to mała osada wysunięta najbardziej na wschód nieopodal szlaku prowadzącego przez całą dżunglę, tak zwany pierwszy bastion obronny przeciw łamaczom czaszek. Osada jest głównie strzeżona przez swego rodzaju skrytobójców zwanych zamiataczami, poza zagrożeniem łamaczy ich wieczne zmagania toczą się przeciw murlockom z Murkgill którzy zniszczyli oraz utworzyli źródło z dawnej miejscowości skalp ,,Ruin Kal'ai. Przejmując ich tereny.

Parę faktów z historii

Lore Blizza

 • Tysiąc lat przed pierwszą wojną to krwawe skalpy zdziesiątkowały i zmusiły do ucieczki z dżungli Plemię Mrocznej Włóczni które następnie odnalazł Thrall na wyspach i dołączył do Hordy. Przez co można śmiało stwierdzić że Mroczna Włócznia wręcz nienawidzi przedstawicieli Krwawych Skalp jeśli oczywiście są tego świadomi.
 • Są w stanie zażartej wojny z Łamaczami Czaszek od niezliczonych lat prowadzą ze sobą wojny wyrzynając się wzajemnie.
 • Są bezwzględnie wściekli na murlocki zarówno z plemienia Murkgill za zniszczenie jednej z ich miejscowości oraz z plemienia Słonej Łuski które bezwątpienia scierają się nieraz z nurkującymi w ich rafie trollami z Ruin Bal'lal.
 • Walczą z Venture Co. którzy próbują wydobywać minerały w pobliżu ruin ich Zul'Kundy
 • Ścierają się również z Kartelem Steamwheedle który nasyła na nich najemników z zatoki łupów dla ich uszu można przypuszczać że także kłów oraz "trollich bogactw" w postaci laleczek voodoo i innych rytualnych przedmiotów. Także duże prawdopodobieństwo jest że przez to mają na pieńku z Łupieżcami Czarnych Wód.
 • Mają również na pieńku z Grom'gol Base camp przez tamtejszych trollowych kanibali którzy zlecają polowania na nich.

Tylko na RH

 • W roku 29 Obóz łowców Hemeta Jr zostaje doszczętnie zniszczony przez Plemię Krwawych Skalpów oraz Mestre Zandalari Kensilla.
 • Podczas gdy Cienie Imperium na rozkaz Króla Rastakhana nacierały na Zul'Gurub w roku ?? w kampanii przeciw Hakkarowi, Krwawe Skalpy na prośbę również położyły swoje ostrze walcząc ramię w ramię nawet ze znienawidzonymi łamaczami czaszek przeciw Krwawemu bogowi Hakkarowi.

Taktyka wojenna

~Niedługo zostanie przetłumaczona i dopisana~

Przedstawiciele plemienia

Ci ważniejsi NPC

Postacie Graczy

 • Ghakti'lar - Postać praktycznie zapomniana w plemieniu. Ci którzy go pamiętają, mówią że został kaleką w bardzo młodym wieku. Gdy pytano mieszkańców o wygląd opisywali go jako normalnego, przeciętnego trolla.
 • Jadhal - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Kanji - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Horazlek - Podróżnik a nie fanatyk ! To tyle.
 • Hettok - Dawny jeden z czołowych zabójców, przynajmniej tak zapamiętany został przez plemię. Zniknął wraz ze swoim dowódcą Hallanem ponoć wierny z niego sukinkot, nawet oddał życie w jego służbie.
 • Patli - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Mbali - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Zulor - Przeklęte ostrze poświęcone wężowemu Hethissowi. Zniknął z Gurub w wieku lat dwudziestu, gdy postanowił odszukać swego ojca w Zuldazar.
 • Nanawacin - Dziwak, a tyle to mało powiedziane, ponoć dawniej się nazywał inaczej ale jego prawdziwe imię zostało zapomniane a większość świadków nie żyje.
 • Sulzin - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Uzzmotaraktu - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • (jeśli któregoś trolla nie znam/pominąłem, proszę się wpisać)

Ród ,,Blood Suckers''

"Ród" został tak nazwany poprzez przekazywany z ojca na syna przepis na "krwawą wódkę" która jest nazywana rarytasem wśród wielu skalpów, a dodatkowo historia tego rodu zawsze obficie spływała krwią, zarówno własną jak i ich wrogów.

 • Krwiopijec Hallan - Mistyczny Łucznik, dawniej wielki wojownik i dowódca w plemieniu poprzez liczne kampanie przeciw łamaczom czaszek, zapamiętany jako wielki fanatyk plemienny, bezlitosny okrutnik oraz "wolny troll".
 • Renzala - *Prośba o wpis od właściciela postaci*
 • Krwiopijec Zah'amah - Dzieciak kolejny z rodu lecz pierwszy w nim mieszaniec, został zabrany przez ojca po nauce magii w plemieniu, zapamiętano go jako mieszańca i chuderlaka.