Krucze Wzgórze

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krucze Wzgórze dziś

Rok 28

Gnom Kikifas zakłada zajazd modernizując częściowo główny budynek rezydencji. Karczma znana była z szemranej klienteli i obskurnych pokoi na piętrze. W tym samym roku odbywa się tutaj Turniej Mithrilowej Pięści podczas którego niemalże doszło do kilku zabójstw. Po śmierci właściciela zajazd upada, a budynek zostaje przejęty przez grabarza Arthura.

Kilka miesięcy po tych wydarzeniach Venn Landavala i Xarris Dallow kupują całą rezydencję przeprowadzając gruntowny remont budynków.

Rok 29

Od momentu kupna Kruczego Wzgórza przez wspomnianych wyżej arkanistów miejsce zaczęło odwiedzać sporo osób, głównie magów, zapewne znajomych dwójki gnomów. W tym czasie rezydencję zamieszkał również iluzjonista Attan, ciemnoskóry przywoływacz Felior Filerao (o którym mówi się, że był asystentem Venn) i kilka innych, równie oryginalnych postaci.

Po jakimś czasie wspomniany Attan i Venn rozpoczęli nieoficjalną działalność związaną ze sprzedażą wyrobów alchemicznych i świadczeniem magicznych usług, jeśli wierzyć plotkom to właśnie wtedy Venn i Xarris przestali się dogadywać, a awantury między właścicielami stały się chlebem powszednim w rezydencji.

Kolizja kuli energii z powierzchnią cmentarza
Po upływie kilku miesięcy doszło do głośnego incydentu który wstrząsnął zarówno Lasem Zmierzchu jak i całą okolicą. Potężne siły magiczne w postaci ogromnej kuli zielonkawej energii zmiotły sąsiadujący cmentarz. Sprawcy pozostają nieznani. Po zamieszaniu związanym ze zniszczeniem nekropolii rezydencja z czasem opustoszała.

Obecnie mniejszy budynek Kruczego Wzgórza jest w posiadaniu Wieży Słońca i jest to jedyna znana placówka tej organizacji.

Krucze Wzgórze dawniej

Rok 34

Krucze Wgórze podobno zostało przekazane w ręce dziewczyny o imieniu Preshea. W połowie tylko, resztę przejął znany i lubiany Halman Avanger.

Rok 36

W tym roku mieścina została przekazana z woli królestwa Stormwind niejakiemu Patrickowi Haroldowi Pickeringowi, by służyła jako główna placówka jego brygady gilneańskiej. Prace remontowe zdezelowanych budynków rozpoczęły się pod koniec tego roku, by w kilka tygodni potem, po tajemniczym zniknięciu jednej z karawan z zaopatrzeniem zakończyć się - Brygada została rozwiązana nim w ogóle rozpoczęła działalność a robotnicy rozpierzchnęli się, pozostawiając remontowane budynki w połowie rozgrzebanej pracy.

Dziś miasteczko stoi opustoszałe, wszelkie domy otoczone są rusztowaniami, a na placach walają się pozostawione samym sobie materiały budowlane, czyniąc Krucze Wzgórze całkiem łakomym kąskiem dla wszelkiej maści szabrowników. W aktach królewskich pozostaje ziemią Stormwind, nie należącą do nikogo konkretnego.