Krepther

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lezamir z rodu Niemyer, potocznie zwany Krepther
Krepter.jpg
Rasa

Opuszczony

Płeć

Mężczyzna

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Mage

Wiek

nieokreślony, grubo ponad wiek.

Tytuł
Status

żywy; na emeryturze w Silvermoon.

Skala Wyzwania
Poziom Walki Wręcz
Przynależność
  • Dalaran (Dawniej)
  • Królewska Gildia Magów (Dawniej)
  • Gildia Magów
Znana Rodzina

ród Niemyer żyje, lecz brak znanych osobistości

Lezamir z rodu Niemyer piastował urząd Arcymaga Kirin Tor przez cztery dekady z okładem. Znienawidzony przez uczniów profesor, pedantyczny, wymagający i zimny jak północne wichry arcymag już za życia swoim obyciem przypominał nieludzki byt, umysł, którego nieopisaną, magiczną siłą, pozbawiono bliskich ludziom emocji. Bliżsi współpracownicy arcymaga znali jednak prawdę; pod tą powłoką krył się pasjonat sztuki, znawca dobrego wina, oraz magiczny purysta, który w bezkompromisowy sposób starał się przekazać zarówno umiejętności dotyczące arkany, jak i poczucie obecności jej piękna. W wyniku tragicznego eksperymentu stracił życie, lecz ilości magii uwolnione na jego potrzeby zakonserwowało ciało i uwięziło duszę profesora wewnątrz. Wraz z nastaniem plagi, został przywrócony do życia


Okres po obudzeniu

Odnalezienie się w nowym świecie dla konserwatywnego profesora było nie lada wyzwaniem. Z katedry wymagającej dyscypliny i inteligencji, trafił w erę nieumarłych demonologów i nekromantów, pośród których poznał wielu swoich uczniów. Spotkanie z czarnoksiężnkiem Vaksonem było początkiem niecodziennego przymierza dwóch potężnych magów o zupełnie innych światopoglądach. Chociaż Podmiasto było miastem zrodzonym z magii, tylko Vakson dorównywał Lezamirowi potęgą i wiedzą. Wtedy narodził się również pseudonim Lezamira; zrodzony ze wstydu i obrzydzenia wobec płynącej w jego żyłach magii nieumarłych, przyjął groteskowe imię "Krepther" i tak właśnie znany został jako pierwszy Arcymag i założyciel Królewskiej Gildii Magów.

Królewska Gildia Magów

Królewska Gildia Magów uporządkowała chaos dziejący się pośród magów Podmiasta. Zjednoczył nekromantów, demonologów, arkanistów i aptekarzy pod dwoma celami; gromadzenie wiedzy i potęgi. Profesor od początku sceptycznie odnosił się wobec demonologów i nekromantów, lecz za namową Vaksona umożliwił im praktykowanie swoich zainteresowań po otrzymaniu pozwolenia, i pod okiem opiekuna, tj. wcześniej wspomnianego Vaksona. Gildia Magów była azylem dla setek umarłych magów. Biblioteki Podmiasta szybko urosły do ogromnych rozmiarów, zaś same Podmiasto stanowiło prawdziwą magiczną konkurencję dla zniszczonego wojną Silvermoon.

Sztuka Magii Umysłu

Lezamir jest niekwestionowanym mistrzem magii umysłu, wykładał tę sztukę przez dekady, a najbardziej aktualne i obszerne publikacje są właśnie spod jego ręki. Rozwinął w zaawansowanym stopniu ideę udziału słów jako czynników wyzwalających upragnione efekty, dlatego też przez wiele lat wspierał rozwój nauczania retoryki i ogólnie pojętego krasomówstwa. Równie dużą wagę przykładał do poznawania różnych aspektów umysłu, a przez to skupiał nacisk na kulturę i sztukę. Każdy, nawet początkujący telepata musi być zatem świadomy jego istnienia.