Kosa Elune

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

ang. Scythe of Elune, to artefakt wyglądający jak sękaty i pokręcony kawałek drzewa, cały pokryty runami.

Przedmiot ten został podarowany Velinde Starsong przez Elune. Jednak dalsza historia wskazuje, że ten przedmiot sprawia więcej problemów niż korzyści. Możliwe jest więc, że to jedynie Velinde uważała to za dar od bogini, gdy tak na prawde przedmiot jest przeklęty i pochodzi z zupełnie innego źródła.

Historia

Pierwsze wzmianki o tym przedmiocie wskazują, że była to broń przekazana Velinde od bogini by wspomóc ją w walce z demonami na terenie Ashenvale oraz Felwood. W miare korzystania z broni bariera czasu i przestrzeni została osłabiona, a Kosa zaczęła ściągać na Azeroth Worgeny. Z początku dzikie bestie walczyły posłusznie pod dowództwem Kal'dorei. Ich brutalna siła i liczebność pozwalała zagłębić się w ziemie Felwood dając szanse na zwycięstwo w tej walce.

Jednak po pewnym czasie Velinde zorietowała się, że gdy ona nie wzywa większej ilości Worgenów to ich liczebność i tak dalej rośnie. Doszła do wniosku, że Kosa nie potrzebuje już dłużej jej kontroli by przyzywać te bestie. Wtedy to zamknęła pozostające wojska Worgenów w świątyni Mel'Thandris, a sama wyruszyła na poszukiwania Arugala licząc na rozwiązanie z nim tego problemu.

Kosa zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach na terenie Duskwood i stała się przyczyną największej plagi tych terenów. W tym miejscu wszelkie informacje o Kosie urywają się. Wiadomo jedynie że czarodziej Morganth wraz ze swoim wsparciem szukali Kosy na terenach Duskwood, jednak najprawdopodobnie bezskutecznie.