Konsorcjum

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

O Konsorcjum

Konsorcjum Handlowe Haramada jest kartelem handlowym Ethereali które stosunkowo niedawno rozpoczęło swoją działalność na zniszczonym świecie Dreanoru. Głównym źródłem dochodów Konsorcjum jest handel wszelakimi rzadkimi/ trudnozmywalnymi/ niszowymi/ niebezpiecznymi dobrami oraz informacjami. Organizacja powoli zaczyna rozszerzać swoje wpływy na Dreanorze.

Placówki

Aeris Landing

Placówka Konsorcjum w Nagrand

Obozowisko Handlowe położone w południowej części polan Nagrand, przy jednej z dróg prowadzących do Telaar. W obecnej chwili jest powoli rozbudowywane. Dostępność towarów nie jest pełna jednak obozowisko ma bezpośrednią, magiczną łączność z główna siedziba organizacji w Netherstorm. Obecnym zarządcą placówki jest Etheral Shardek. Przedstawicieli handlowych tego obozowiska często można spotkać na placach handlowych zarówno Garadar jak i Telaar.
Stormspire

Głowna siedziba Konsorcjum w Netherstorm

Główna siedziba organizacji w której znajdują się połączenia do wszelakich magazynów oraz ośrodki transportu magicznego do pozostałych placówek. Silnie chroniona, skryta przed niszczycielskimi prądami Netheru szalejącymi po okolicy pod imponująca barierą, jest jednym z niewielu miejsc na Draenorze gdzie spotkać osobiście można samego Księcia Hamadara - właściciela Konsorcjum.


Telaar

Placówka handlowa w Telaar

Niewielka placówka zaopatrująca Nagrandzką osadę w rozliczne, niedostępne innymi kanałami dobra. Otwarta na początku Roku 32 z inicjatywy Sekcji 12 Konsorcjum.Silvermoon

Stoisko Konsorcjum na Bazarze Królewskim Silvermoon

Otwarte na początku Roku 32 stoisko zaopatrujące stolice Quel'thalas w rozliczne, egzotyczne dobra. Powstałe podczas ofensywy handlowej Sekcji 12 Konsorcjum. W przeciwieństwie do większości stoisk większa część stałych towarów zajmują egzotyczne trunki, materiały oraz biżuteria (co, patrząc na lokalizacje, było niezwykle zyskownym posunięciem marketingowym). Placówka oferuje jednak wgląd do standardowego katalogu Konsorcjum oraz nieodpłatnie sprowadza interesujace potencjalnych kupców pozycje z niego. Przyjmowane są także zamówienie specjalne, negocjowane osobno , głownie na klientów indywidualnych.

Shattrath

Stoisko Konsorcjum na Balkonach Zakonu Aldor

Stoisko zostało otworzone w Roku 32 w ramach zawartej umowy handlowej zawiązanej przez Sekretarka przedstawicielki Sekcji 12 z Arcykapłanką Zakonu Aldor Ishanah. Głównie nastawione na dystrybucję zaopatrzenia militarnego, wszelkich dóbr ogólnych, jak i produktów magicznych i komponentów.


Orgrimmar

Placówka w Orgrimmarze

Otworzone w stolicy Nowej Hordy dość pokaźne stoisko zostało otworzone w Roku 32 po rozmowach przedstawiciela Sekcji 12 z Wojennym Wodzem Thrallem. Nastawione głównie na dystrybucje wysokiej jakości broni i pancerzy, a także dystrybucje prefabrykatów i materiałów do obróbki szybko stało się popularne pośród mieszkańców Orgrimmaru ceniących sobie wysokiej jakości narzędzia wojny i użytku codziennego. Podobno elitarna gwardia Nowej Hordy - Kor'kon - właśnie tam zaopatruje się w najnowsze "zabawki".Organizacje korzystające z usług Konsorcjum

Szary Trybunał

Jawna umowa pomiędzy Konsorcjum a Szarym Trybunałem zawarta w roku 32 podczas pierwszej ofensywy gospodarczej Konsorcjum Handlowego Haramada na Azeroth zaowocowała jednym z największych zysków. Konsorcjum doprowadziło do praktycznego monopolu jeśli idzie o zaopatrywanie wojsk organizacji - od namiotów i posłań, przez materiały niezbędne do budowy nowych obozów, wyżywienie a na zaopatrzeniu w komponenty do zaklęć i przedmioty magiczne kończąc.

Przykłady oferowanych dóbr

Większość placówek Konsorcjum oferuje szeroką gamę tkanin, metali szlachetnych, różnych form dzieł sztuki (także tych nieco bardziej użytkowych - np. dywany, zastawy etc.), egzotycznych przypraw i trunków (zazwyczaj nie występujących naturalnie na świecie na którym placówka się znajduje). Dodatkowo praktycznie zawsze dostępne są najpopularniejsze odmiany przedmiotów magicznych (pojemne torby, plecaki, kompendia zawierające najprzydatniejsze zestawy zaklęć, ozdobny oręż i pancerze wzmacniane magicznie, latające dywany i podobne) oraz encyklopedie których zawartość zwykła się tyczyć świata na którym dana placówka się znajduje. Na specjalne zamówienie przedstawiciele Konsorcjum zazwyczaj są w stanie sprowadzić większe ilości rzadkich materiałów bądź magicznych przedmiotów (w przypadku tych drugich możliwe jest zlecenie wykonania takowego wedle osobistych preferencji - większość tego typu "ekscesów" jest zazwyczaj okraszana dość zaporowymi dla sporej części populacji cenami).

Przedstawiciele Hamarada traktują informacje i wiedzę tak jak każdy inny towar - za odpowiednia opłatą często są w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące wiele istot pytania. Są także w stanie wynagrodzić sowicie każdego to dostarczy im udokumentowaną w jakiejś formie wiedzę bądź informacje... o ile jest ona w ich mniemaniu cenna i znajdzie nabywce.