Knight Protector

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Warrior
s. 55
Rycerz Obrońca na polu bitwy


Tło

Rycerze Obrońcy, to szlachetni wojownicy którzy postanowili poświęcić swoje żywoty w celu przywrócenia chwały ideą rycerskości, nim te znikną w pełni zapomniane w odmętach czasu. Uważający iż obecne społeczeństwa ulegające coraz to większemu zepsuciu na płaszczyźnie moralnej oraz etycznej, zmierzają powoli nigdzie indziej, a ku własnej zgubie. Podobnie do paladynów kierują się przy tym specjalnym kodeksem postępowania. W odróżnieniu jednak do nich stawiają go ponad wole władz kościelnych, regulacje religijne czy wole zakonu do którego przynależą. Co za tym też idzie dalej, starają się postępować wedle jego regulacji w każdym aspekcie swojego życia, bez względu na to jak może zostać to odebrane przez innych.

Gdzie można najczęściej ich spotkać? Przede wszystkim w trasie, ponieważ większość Rycerzy Obrońców krzewi "umierające" ideały podróżując po świecie i szukając przy tym okazji do obrony wartych tego ludzi. Nie rzadko też można ich spotkać w służbie możnych bądź nawet monarchów, zdaniem Rycerzy Obrońców wykazujących się ideałami w które ci wierzą sami.

Biegłość w broni i pancerzach

Rycerze Obrońcy są biegli w korzystaniu ze wszystkich broni prostych i żołnierskich, każdego rodzaju pancerza (lekkiego, średniego i ciężkiego), oraz wszystkich tarcz (W tym pawęży).

Kodeks Rycerza Obrońcy

To zbiór zasad jakimi powinien kierować się bezwzględnie każdy Rycerz Obrońca podczas swego postępowania. W razie świadomego pogwałcenia jego regulacji, Rycerz Obrońca traci wszystkie nadnaturalne zdolności klasowe i traci możliwość dalszego rozwoju w tej klasie. Rycerz nie podlega jednak takowym sankcją jeśli został zmuszony do postępowania wbrew kodeksowi i dopuścił się tego nie z własnej woli.

Treść:

  • 1. Odwaga i własna inicjatywa w służbie zakonowi*.
  • 2. Obrona sukcesu każdej podjętej misji, nawet za cenę własnego życia.
  • 3. Szacunek dla wszystkich sobie równych. Uprzejmość dla wszystkich pod sobą.
  • 4. Walka to chwała. Udział w bitwie to okazja do sprawdzenia swojej wartości. Wojna to kwintesencja rycerskich ideałów.
  • 5. Osobista chwała ponad wszystko w walce.
  • 6. Śmierć przed dyshonorem.
  • - Słowo zamienne. Zamiast zakonu Rycerz Obrońca może służyć każdej innej świeckiej organizacji bądź po prostu danemu królestwu i jego monarsze.

Zdolności Klasowe

Defensive Stance / Postawa Obronna (Poziom 1)

Dzięki swojemu wyszkoleniu, Rycerz Obrońca potrafi skutecznie osłonić swoją tarczą ciężko rannego bądź słabszego od siebie sojusznika, który znajduje się tuż obok niego. Na tyle sprawnie, by ten zyskał o wiele lepsze predyspozycje do obrony przed atakami przeciwników w okolicy. Tym samym jednak sam Rycerz odsłania się znacznie i traci spora swobodę, a co za tym idzie i skuteczność w bronieniu się przed atakami wrogów.

WoW Rpg Mówi: Dzięki tej zdolności Rycerz Obrońca potrafi przetransferować 2 punkty ze swojej klasy pancerza do osłanianej przez siebie istoty. Samemu tracąc tyle samo z jej wartości. Na poziomie czwartym, ta liczba zwiększa się do 3 punktów. Na siódmym do 4. A na dziesiątym do 5. Każdy punkt klasy pancerza to z kolei premia +5 do rzutu na obrone. Więc innymi słowy Rycerze Obrońcy zwiększają tym sposobem szansę na obronę wybranych celów, kosztem własnej.

Shining Beacon / Żywy Ideał Rycerskości (Poziom 1)

Rycerze Obrońcy to żywe ucieleśnienia wyższych ideałów. A co za tym idzie, nie tylko zachowują się niczym kwintesencje rycerskości. Ale także prezentują na co dzień, jako takowe. Dzięki czemu ich poplecznikom w ciężkich chwilach wystarczy jedynie świadomość obecności ich osoby w swoim pobliżu, by zyskać niebywale na pewności siebie oraz odwadze.

Uwagi względem odgrywania: Gm prowadzący może uznać iż sojusznicy w okolicach Rycerza Obrońcy otrzymują premię +20 do rzutu obronnego na efekty powodujące strach. Efekt nie funkcjonuje jeśli Rycerz Obrońca zostanie sparaliżowany, straci przytomność bądź popadnie w inny stan bezradności.

Best Effort / Doskonałe Przygotowanie (Poziom 2)

Każdy Rycerz Obrońca wie, że sukces jego misji zależy nie tylko od jego własnych zdolności, a także w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania się do wykonania powierzonego mu zadania. Dzięki czemu czas jaki poświęca z niezłomną determinacją na te ostatnie, owocuje zwykle większą szansą na osiągnięcie celu do którego zmierza.

Uwagi przy odgrywaniu:Efekt ustala Gm prowadzący mogąc przydzielić Rycerzowi obrońcy raz dziennie premie do efektu działań z wykorzystaniem umiejętności osobistych. Przez wykorzystanie umiejętności osobistych rozumiemy z kolei podręcznikowe umiejętności pokroju dyplomacji/zastraszania itp. Nie wykorzystywane w grze inaczej niż w czysto fabularnej formie. Mechanicznie premie do wykorzystania tychże umiejętności wynoszą jednak kolejno +2 na poziomie drugim. +3 na poziomie piatym oraz +4 na poziomie ósmym.

Iron Will / Żelazna Wola (Poziom 2)

Wraz z czasem, Rycerz Obrońca oddający się coraz to trudniejszym zadaniom, rozwija znacznie przy okazji siłę własnej woli, utwierdzając się tym samym niebywale za każdym razem w słuszności tego czemu się poświęca.

Wow Rpg Mówi: W praktyce Rycerz Obrońca otrzymuje atut Żelazna Wola. Dający mu premię +10 do rzutu na siłę woli.

Supreme Cleave / Ostateczne Rozpłatanie (Poziom 3)

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Rycerz Obrońca może bez trudu przemieszczać się po polu bitwy między wrogami, podczas wykonywania ataku Rozpłatania oraz Większego Rozpłatania.

Uwagi przy odgrywaniu: Niezbyt wartościowa zdolność przy odgrywaniu, jako że i tak mało kto odgrywa brak tej możliwości swobodnego przemieszczania się.

No Mercy / Bez Litości (Poziom 6)

Rycerze Obrońcy to wojownicy czynu, którzy nigdy nie zalegają na laurach wciąż dążąc do doskonalenia swoich umiejętności bojowych. Dzięki czemu w pewnej chwili potrafią dorównać nimi swojej wrodzonej zażartości oraz determinacji. Zalewając falami ciosów swoich przeciwników na polu bitwy.

Wow Rpg Mówi: Dzięki tej zdolności Rycerz Obrońca może wykonać raz na rundę dodatkowy atak tak jakby posiadał atut Refleks w Walce. Od poziomu 9 z kolei, może wykonać aż dwa takie dodatkowe ataki na rundę. Ponadto jeśli Rycerz Obrońca posiada już atut Refleks w Walce, ten łączy się z efektem tej zdolności.

Retributive Attack / Karzące Uderzenie (Poziom 10)

Największą chwałą dla Rycerza Obrońcy jest ocalenie istot w potrzebie, którym grozi pewna śmierć bez jego interwencji. Nic dziwnego więc, że gdy Rycerz Obrońca widzi jak towarzysze jego broni bądź niewinni padają bezbronni na ziemie pod naporem ataków wroga, potrafi wzbudzić w sobie taką zażartość iż jego ataki względem tych oponentów przybierają naprawdę dewastującą formę.

Wow Rpg Mówi: Dzięki tej zdolności postać potrafi wyprowadzić atak, który po pierwsze zyskuje premię do rzutu na trafienie w wysokości modyfikatora z jej charyzmy. A po drugie w razie trafienia zadaje dodatkowe 10 punktów obrażeń. Liczba takowych ataków jakie Rycerz Obrońca może wyprowadzić podczas jednego dnia jest równa również jego modyfikatorowi z charyzmy.

Tabela

Tabelka