Kil'jaeden

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
KJ.jpg

"Oszust, Przepiękny, Lord Legionu, Okupant, Najwyższy dowódca Płonącego Legionu, Porucznik Sargerasa"


Kil'jaeden to potężny demon - Man'ari Eredar który jest działającym liderem Płonącego Legionu. Wybrany dwadzieścia pięć lat temu na stanowisko porucznika Sargerasa, został tym wyniesiony ponad demonicznego lorda Archimonda. Gdy Archimond dowodził wojskiem Legionu, tak celem Kil'jaedena było wessanie każdej możliwej rasy w szeregi Płonącego Legionu. Od czasu wygnania/zaginięcia Sargerasa uznał że przysługuje mu rola Najwyższego Dowódcy.

Należy również wspomnieć o jego wyczynie jakim było stworzenie Króla Licza.


Biografia

Umowa Niszczyciela i walka Velena

Dwadzieścia pięć mileniów temu, świat Argus był domem dla przecudownej cywilizacji Eredarów, gdzie magia leżała w ich naturze. Kil'jaeden, szanowany za swoją mądrość, geniusz pomiedzy rasą geniuszy, szybko awansował do roli jednego z trzech najbardziej poważanych liderów Eredarów. Pozostałymi z tej trójki był jego kolega Archimonde i najlepszy przyjaciel Velen.

Kil'jaeden kochał Velena niczym brata. Jednak społeczeństwo Eredarów zostało podzielone gdy tych troje zetknęło się z Sargerasem Niszczycielem. Sargeras zaproponował umowę: w zamian za ich lojalność Eredarzy mieli uzyskać nieopisanę moc i pozycję. Kil'jaeden i Archimonde zgodzili się, jakkolwiek Velen wstrzymał się z ciekawością...

Gdy Eredarzy przygotowywali się na przejęcie nowych mocy, Kil'jaeden odkrył że Velen i jego poplecznicy sprzymierzyli się z przeciwnikami Sargerasa, Naaru, i byli w trakcie przygotowań do ucieczki z Argus. Oszalały z wściekłości przez tą "zdradę" Kil'jaeden stracił swoje nowo otrzymane moce i sługi wśród "Exiled Ones", lub Draenei, i wygnał ich na tułaczkę poprzez kosmos na pięć tysięcy lat... lecz Velen był równie sprytny jak Oszust i Draenei wkrótce zniknęli.

Horda i zemsta Oszusta

Demon Kil'jaeden tak, jak się objawił orkom.

Jako rezultat porażki w inwazji na Azeroth, jakoś piętnaście tysięcy lat po zgodzie na umowe z Sargerasem, Kil'jaeden dostał możliwość odnalezienia śmiertelnej rasy, która mogłaby zostać użyta do powtórnych inwazji. Kil'jaeden przeczesywał Nether przez milenia w poszukiwaniu idealnych żołnierzy. W końcu jednego dnia ulubiony sługa Kil'jaedena, Talgath, odkrył świat, który przejawiał znaki użycia Draeniskiej magii. Pierwotnie założyli, że to tylko kolejna planeta na której Draenei na krótko zatrzymali się w swojej tułaczce. Jednak dalsze dochodzenie szybko ujawniło, iż było to błędne założenie. Draenei właściwie osiadły na tej planecie posuwając się nawet do nadania jej Ereduńskiej nazwy: Draenor, oznaczającej "Exiles' Refuge"

Planetę tę, wraz z jego znienawidzonymi uciekinierami, dzieliła rasa szamanistycznych istot zwanych "Orkowie". Kil'jaeden zaintrygowany ich potencjałem zorientował się, że byli oni dokładnie tym, czego poszukiwał.

Udając się prosto do najbardziej szanowanego przywódcy Hordy i używając przykrywki świętego, orczego przodka Kil'jaeden przekonał starego szamana, Ner'zhula, że Draenei skrycie spiskują przeciwko ich rasie oraz ukradkiem przedstawił plugawe moce oraz żądze krwi każdemu z klanów. W końcu, gdy Duchy Żywiołów odmówiły swoich mocy szamanom, moce demonologiczne przejęły władze między orkami.

W krótkim czasie klany rozpoczęły sukcesywne najazdy i wojnę przeciw rasie Draenei wierząc że niszcząc ich wykonują wolę przodków. Jakkolwiek plan skomplikował się, gdy Ner'zhul przybył do Oshu'gun, gdzie została mu objawiona prawda na temat swojego "przywódcy duchowego". Ner'zhul próbował naprawić to, co zaczął lecz... Kil'jaeden był już świadomy o jego poczynaniach. Odebrał całą moc staremu szamanowi scedowując całą przeogromną i mroczną magię demonologiczną na zdrajcę Ner'zhula: jego dawnego ucznia, Gul'dana.

Nieskończona żądza potęgi Gul'dana oraz jego samolubna osobowość stworzyły z niego idealnego pionka dla demona. Orczy przywódcy otrzymali krew Mannorotha po tym jak ich rasa udowodnieniła że są godnymi przeciwnikami dla Draenei. Wtedy to zdegenerowali się oni w bestie żądne krwi. Jako test swoich nowych sług oraz z czystej zemsty Kil'jaeden rozkazał Gul'danowi zakończyć eksterminację Draenei w jednej, decydującej walce w Shattrath. Atak ten był bardziej brutalną rzeźnią z większością miastą pozostawioną w gruzach. W tym czasie pionki Kil'jaedena ostatecznie zatryjumfowali nad Exiled Ones.

Druga inwazja

Ścieżka korupcji

Powrót Niszczyciela