Ka-Boom!

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ka-Boom ! - Sklep zajmujący się sprzedażą cudownych wytworów inżynierii, spod ręki Inż. Radnego Grothila, którego pierwszym partnerem w interesach był Megrom, a po jego odejściu od interesu, miejsce to zajął Daghar.

Historia

Początkowo, Grothil i Megrom zajmowali się sprzedażą obwoźną. Towar eksportowali z Kuźni do Ratchet, stamtąd zaś przewozili go do Rozdroży. Szczególną popularnością cieszyły się zwłaszcza materiały wybuchowe oraz mechaniczne wiewiórki. Podczas tego okresu Ka-Boom! przysporzyło sobie równie wielu zwolenników jak przeciwników. W tym też okresie zostały zdobyte fundusze na siedzibę, mieszczącą się w Ironforge. Sklep był nieoficjalnie nazywany 'Najbardziej wybuchowym miejscem w Kuźni'. I bynajmniej, nie byla to przenośnia. Oprócz sprzedaży w lokalu rozpoczął się okres sprzedaży wysyłowej.

Po pewnym czasie jednak Megrom poczuł powołanie - wstąpił do Zakonu Srebrnej Ręki, jego miejsce w interesie zajął Daghar. Potem właściwie działo się to samo co wyżej, tylko że lepiej. A potem gorzej. A potem Ka-Boom! upadło, i nawet nowoczesne szczoteczki do zębów nie pomogły.

Dość długo po upadku sklepu inżynierowie Thibble Rechot i Valdox Prexotran wykorzystali budynek do budowy Prexomecha, zbroi parowej dla drugiego z gnomów. Oczywiście nikt o tym nie wie za wyjątkiem sąsiadów którzy musieli znosić częste testy broni rakietowej robota.