Ishanah

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ishanah
Ishanah2.jpg
Rasa

Draenei Eredar

Płeć

Kobieta

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Priest

Wiek

ok. 27 000

Tytuł

Arcykapłanka Zakonu Aldor

Status

Żywa

Skala Wyzwania

29

Poziom Walki Wręcz

21

Przynależność
  • Zakon Aldor
  • sojuszniczka Sha'tar
Znana Rodzina

--

Wygląd

Ishanah prezentuje się jako zdecydowanie dorosła kobieta draenei. Ma bardzo jasną, mleczną skórę i szczupłą sylwetkę, zwykle obleczoną kapłańskimi, powłóczystymi szatami. Włosy ma śnieżnobiałe, niedługie, nawet ramion niesięgające. Wyraz twarzy przywodzi na myśl poważną, konkretną i chłodną osobę. Odzwierciedla wszystkie le lata ciężkich przeżyć, jakich doświadczała arcykapłanka. Gdy się jednak uśmiecha, całe jej oblicze się zmienia. Wygląda jak miła, pomocna opiekunka najmłodszych dzieci z sierocińca.

Dzieje

Gdy Velen przyjmował pomoc tajemniczego Naaru i gromadził przy sobie członków swej rasy, Ishanah była jedną nich. Podczas ucieczki z Argus, nim międzywymiarowy statek Oshu'gun wylądował na Draenorze, draenei chłonęli wiedzę i dary, jakie słał im lecący z nimi Naaru. Między nimi była również Ishanah, która z wyjątkowym zapałem uczyła się nowej filozofii, czyniąc z niej nowy sens życia. Nic więc dziwnego, że stała się jedną z najbliższych współpracownic Proroka Velena.

Kiedy na Draenorze powstała Świątynia Karabor, a Velen powołał do istnienia Zakon Aldor, pierwszą jego członkinią była właśnie Ishanah. Pierw jako zwykła kapłanka, wprowadzała nowych akolitów filozofii Światłości, w idee wiary. I tak pięła się w górę rang składających się na strukturę "religii", stając się nieomal prawą ręką Velena w Świątyni Karabor.

Nadszedł dzień, gdy Gul'dan wraz ze swoimi czarnoksiężnikami, zaatakował i zbezcześcił Świątynie, co zmusiło tym samym Zakon do ucieczki, w wyniku której Ishanah i ocalali anchoryci przybyli do miasta Shattrath. Niestety to również zostało zaatakowane. Velen znów był zmuszony do ewakuacji wraz ze swoim ludem. Tymczasem Płonący Legion doprowadził do upadku stolicy. Tą spowił mrok na długi czas, do momentu pojawienia się w niej Sha'tar, które natknęły się w ruinie miasta na niewielką grupę niedobitków z Zakonu Aldor. Ci zaś, z Ishanah na czele, wciąż praktykowali rytuały swej wiary w zburzonej świątyni. Naaru pomogli odbudować miasto i umacniając draenei swą obecnością, doprowadzić do wielkiej mobilizacji.

Kiedy Shattrath znów miało stoczyć bitwę, tym razem z siłami Illidana, Anchoryci i Windykatorzy Zakonu Aldor stanęli do walki z oddziałem Krwawych Elfów, których wysyłał Kael'thas. Do bitwy jednak nie doszło, ponieważ główny dowódca dokonał dezercji i przysiągł służbę A'dalowi, głównemu Naaru Shattrath. Jako, że był to najsilniejszy oddział Sunstridera, o kolejnej próbie podbicia miasta nie mogło być mowy. Nowo powstali Wróżbici i umocniony Zakon Aldor, wspierający Sha'tar byli zbyt silnym przeciwnikiem.

Ishanah była już w tym czasie Wysoką Kapłanką i przewodziła Aldrowi. Mimo swej altruistycznej natury oraz ogromnej skłonności do wybaczania i dawania drugiej szansy, nie potrafiła całkowicie odpuścić win Krwawym Elfom. Skoro jednak Naaru tolerowało i zasilało swą mocą Wróżbitów, Aldor musiał przełknąć ich obecność. Co nie oznaczało radosnej współpracy. Obie organizacje rywalizują ze sobą po dziś dzień, zarówno o władzę w mieście Shattrath, jak i o względy Naaru.

Aldor pod przewodnictwem Ishanah zasila front walk z Illidanem o potrzebnych kapłanów i windykatorów, jako zbrojne ramię swego Zakonu. Sama Kapłanka uczy adeptów filozofii Światłości, jak godnie czerpać błogosławieństwo od Naaru, jak żyć i w imię czego walczyć. Jest też źródłem mądrych rad i wsparciem dla potrzebujących jej kapłańskich mocy.

Plotki

BRAK!