Isender

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Isender Aldabar
[Center
Rasa

Gnom

Płeć

Mężczyzna

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Death Knight

Wiek

około 100 lat

Tytuł
  • Arcymag Stormwind
Status

Martwy

Skala Wyzwania

26

Poziom Walki Wręcz

13

Przynależność
Charakter

Praworządny Dobry

Znana Rodzina

?

Motyw muzyczny

[1]

Hydromanta i kiromanta, założycielel i zarazem pierwszy dyrektor Akademii Magii Stormwind. Pierwsza ofiara swoistej "klątwy" dyrektorów tej placówki, którzy to najczęściej wpadali w tarapaty prędzej czy później podczas sprawowania tego urzędu, co tłumaczy częste zmiany na tym stanowisku.

Historia

Główne fakty z jego życia nie są specjalną tajemnicą. Od najmłodszych lat przebywał w Żelaznej Kuźni ucząc się magii pod okiem gnomich mistrzów. Co ciekawe nigdy nie zdecydował się na studia w Dalaranie, jak sam mówił "Nie potrzeba mi przepychu, wielkich uniwersytetów, ważne, że mogę prowadzić swoje badania". Mimo to utrzymywał kontakty z Kirin Tor za czasów świetności Lordaeronu. Nim jeszcze stał się ogólnie znany brał udział w walkach w Hillsbrad z Opuszczonymi jako mag bitewny. Już jako doświadczony czarodziej wybrał się do Northrend w poszukiwaniu prastarych mocy żywiołów, wrócił z wyraźnym postanowieniem, że chce poświęcić swoje życie nauczaniu magii. Pojawił się nagle w mieście Stormwind z głową pełną pomysłów na reformę edukacji młodych czarodziejów. Założył Akademię Sztuk Magicznych która szybko zyskała popularność. Długi czas adepci studiowali magię pod okiem arcymaga Isendera, mistrzów Liath, Delariana, Garonda i pozostałych członków doświadczonej kadry nauczycielskiej. Sytuacja ta gwałtownie się zmieniła po ataku Demonów na miasto. Święta Inkwizycja, która od dawna czekała tylko na okazję by oczernić Akademię, oskarżyła organizację o sprowadzenie na Stormwind legionu. Większość magów Akademii opuściła miasto tym samym stając się banitami. Nie do końca wyjaśnione jest co tak naprawdę się stało z Arcymagiem, krążą plotki, że opuścił miasto tuż po ataku, oficjalna wersja to opętanie przez demona. Słuch o nim zaginął, nikt nie wiedział gdzie przebywa Isender Aldabar. W Goldshire kilka osób upierało się, że widziało go w gospodzie w towarzystwie kilku innych magów, zaraz po podejrzanej burzy w górach na wschodzie. Dużo później Arcymag odnalazł się i dobrowolnie dał się aresztować. Natychmiast trafił do lochów inkwizycji. Nie są znane szczegóły jego śmierci, ale pewne jest, że poniósł ją z ręki Inkwizycji, podczas tortur lub w świętym ogniu.

Ciekawostki

Po inwazji demonów na Akademię i "wykazaniu winy" (szczegóły procesu nie są znane) arcymaga Isendera Aldabara przez Świętą Inkwizycję, zawartość gabinetu gnoma, meble, księgi a nawet dywany, zostały spalone na stosie w ramach oczyszczenia tego miejsca ze złych mocy na które również składały się profilaktyczne egzorcyzmy i poświęcenie tego miejsca. Lata później, gdy Inkwizycja utraciła swoje specjalne przywileje w mieście Stormwind, Akademia Magiczna wystosowała prośbę do władz miasta o zwrócenie pozostałych, ocalonych dokumentów dotyczących pierwszego arcymaga by zachować je jako część historii Akademii. Prywatne notatki, pamiętniki i cała masa luźnych zapisków została umieszczona w byłym gabinecie maga. Z czasem, po utracie władzy Inkwizycji, do Akademii zaczęły wracać najróżniejsze księgi, zwoje i zapiski autorstwa czarodziejów, którzy ucierpieli podczas działań Inkwizycji, a których dzieła i literatura przetrwały czystkę. Gabinet Isendera stał się swoistym muzeum tych wszystkich ocalałych tekstów, będąc swoistym pomnikiem tej mrocznej karty w historii dzielnicy magicznej.