Iris Lake

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Widoczek na jeziorko.

Jezioro Iris to lokacja w Ashenvale. Znajduje się w północno - centralnej części lasu, na wschód od osady Astranaar i na zachód od księżycowej studni driady Shael'dryn. Z racji tego, że "zagajnik" jest położony blisko gór graniczących z lasem skażonym przez Fel, zła energia dostała się też do jeziora. Efektem tego było zakażenie wody, która nabrała chorobliwie zielonego koloru i niebezpiecznej aktywności bagnistych potworów, które zamieszkują ten teren. Obecnie zarówno woda, jak i potwory są oczyszczone ze skażenia, przez druidów kręgu Ashenvale.

Miejsce to jest charakterystyczne z powodu jeszcze dwóch faktów. Po pierwsze, to obecnie najbardziej pierwotny zagajnik, jaki można w lesie znaleźć. Nie ma tam ani jednego śladu obecności Kal'dorei, nieprzetarte szlaki, gęste zarośla, wysoka trawa i kryjówki dla zwierząt. Choć przez gęste korony drzew widać całkiem spory kawałek nieba, intensywna zieleń jeziora roztacza wokół unikatową ponurą poświatę, która nadaje miejscu mrocznego i ponurego charakteru.

Drugim powodem jest to, że na wyspie jeziora znajdują się unikatowe kamienie o właściwościach leczniczych. Zwą je Łzy Elune. Są wielkości elfiej głowy i mają perłowo biały kolor, który lśni wewnętrznym światłem. Mało kto jednak miał do tej pory odwagę zapuścić się po ten, cokolwiek, znaczący komponent.

OOC: Iris oznacza też tęczówkę (w oku), ale tłumaczenie jest wtedy koślawe. Dlaczego jednak tęczówka? Ponieważ na środku jeziora znajduje się mała wysepka, która wygląda jak źrenica w oku, a woda wokoło jest porównaniem do tęczówki. Iris nie jest ani postacią, ani też kwiatem, który tam nie rośnie.