Inscriber

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
More Magic & Mayhem
s. 6

Wariant klasy Maga

Tło

Inskryptorami nazywa się magów którzy swoje studia magiczne poszerzyli o jedna z najmniej spektakularnych dziedzin magii - magie runiczną. Kosztem możliwości bojowych zyskują oni niezwykle szerokie możliwości płynące z run wszelkiego rodzaju.

Zdolności Klasowe

Inskryptorzy nie otrzymują zdolności klasowych klasycznych magów. Nie mogą także zrezygnować (jak w przypadku niektórych innych wariantów klasy Maga) z własnych zdolności na rzecz tych bazowych dla klasy.

Spisywanie Run (Inscribe Runes) 1 poziom

Inskryptorzy potrafią stworzyć i aktywować runy tak jak czynią to Runmistrzowie. Nie poznają jednak całych wzorów runicznych na raz (a przynajmniej - nie muszą). Znane schematy run przechowują w księgach tak jak zwykłe zaklęcia.

Dostępność Zaklęć

Inskryptorzy posiadają dostęp do ogólnej listy zaklęć każdego Arkanisty, listy zaklęć Maga a także dostęp do wszelakich run których używać mogą Runmistrzowie.

Pomniejsze Sekrety Run (Lesser Runic Mysteries) 4 poziom

Już nawet początkujący Inskryptorzy są w stanie przeanalizować zaklęcia na tyle by stworzyć runy wywołujące taki sam efekt. (co za tym idzie zamiast przygotowywać zaklęcie np. Tarczy mogą stworzyć Runę Tarczy - zmienia to wymagane do użycia zaklęcia-runy komponenty. Runy nie wymagają inkantacji do aktywowania, a co za tym idzie nie posiadają komponentów werbalnych, niezależnie od tego czy posiadało je zaklęcie początkowe. Każda runa musi natomiast istnieć fizycznie - absolutnie każde zaklęcie przemianowane na runę ma komponent materialny i/lub kondensator - samą runę stworzoną fizycznie na jakiejś powierzchni). Początkujący Inskryptor jest w stanie zamienić w Runę zaklęcia 0, 1 oraz 2 kręgu.

Sekrety Run (Runic Mysteries) 8 poziom

Nabywanie wiedzy i wprawy dość zauważalnie zwiększa możliwości - Inskryptor poziomu 8 i wyżej jest w stanie przygotować jako runę zaklęcia 3, 4 oraz 5 kręgu.

Dostrojenie do Wzorów (Runic Attunement) 12 poziom

Podobnie jak Runmistrzowie (jednak w zdecydowanie mniejszej skali) Inskryptorzy są w stanie dostroić swoje ciała do jednego ze znanych sobie wzorów runicznych zyskując takie same efekty jak Runmistrzowie czyniący to samo.

Większe Sekrety Run (Greater Runic Mysteries) 16 poziom

Szczytem możliwości Inskryptora jest rozpracowanie klasycznych odmian magii do tego stopnia ze jest on w stanie przygotować zaklęcia 6, 7 oraz 8 kręgu jako runy.

Warianty