Inkwizycja

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Inkwizycja - organizacja, której celem jest zwalczanie wrogów światłości - wszelkiego rodzaju demonologów, nekromantów i wszelakiej maści heretyków.

Historia

W początkowym okresie organizacja była nielegalna, jako zajmująca się wymierzaniem sprawiedliwości na własną rękę, a kilku jej członków zostało nawet aresztowanych przez Zakon Srebrnej Ręki i spędziła pewien czas w więzieniu miejskim.

Inkwizycja przy pracy.

Wysiłki Buliwyfa Bjoerna i biskupa światłości Recyna de Vandemont doprowadziły ostatecznie do uznania Inkwizycji przez oficjalne władze oraz nadania jej praw.

Organizacja zyskała największe uprawnienia po ataku demonów na Dzielnicę Magiczną Stormwind i ogłoszeniu stanu wyjątkowego przez regenta Lorda Bolvara Fordragona.

Siedziba Inkwizycji.

Organizacja posiadała świeckiego przywódcę, który jako taki podlegał równocześnie Królowi Stormwind oraz Arcybiskupowi Kościoła Światłości. Nadzór nad Inkwizycją ze strony Kościoła Światłości pełnił każdorazowo jeden z kapłanów wyznaczony przez Arcybiskupa Benedictusa. Początkowo był to Recyn de Vandemont, później jego miejsce zajął Thadeus Lightwell.

Po zniesieniu stanu wyjątkowego pod koniec roku 28-go, przez Króla Variana Wrynna, Inkwizycja została przekształcona z organizacji pół-kościelnej w świecką, a jej głównym zadaniem stało się ściganie zdrajców Królestwa Stormwind. Wówczas jej siedziba została przeniesiona z Katedry Światłości do pałacu królewskiego.

Pod koniec roku 29 zostało wydane rozporządzenie o przeniesienie Inkwizycji na łono kościoła. Wszystkie kompetencje i przywileje organizacji zostały przejęte przez Kapitułę Rycerstwa Stormwind.

Po długim czasie wypełnionym głuchym milczeniem, w roku 32/33 pojawiły się pierwsze pogłoski o zawiązanej na nowo inkwizycji. Przyczyny, cele i dowództwo nad odrodzoną organizacją na razie pozostaje tajemnicą. Nie mniej jednak ponoć wszystko zaczęło się wraz z plotkami o tajemniczym kulcie działającym od niedawna w stolicy.Gracze

Przywódcy Inkwizycji (chronologicznie):

Postacie, które w jakimś etapie swej historii należały lub należą do Inkwizycji: