Infiltrator

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Core Rulebook 2nd Edition
s. 106

Tło

Nie od dziś wiadomo iż jedną z najcenniejszych walut na świecie, jest nic innego jak pewna informacja. By jednak uzyskać dostęp do owego "skarbu" trzeba jak w przypadku każdego innego surowca, odpowiednio wyszkolonych profesjonalistów, którymi są właśnie Infiltratorzy.

Wywodzący się z różnych środowisk społecznych. Urodzeni z naturalną charyzmą, mistrzowie sztuki aktorskiej, gry pozorów, perswazji oraz uwodzenia. Idealnie spełniają się jako szpiedzy wywiadów licznych królestw, organizacji państwowych oraz prywatnych, negocjatorzy, dyplomaci oraz oszuści.

Biegłość w broni i pancerzach

Infiltrator jest biegły w posługiwaniu się każdym rodzajem prostego oręża oraz broni dystansowej. Ponadto może nosić lekkie pancerze, które nie wpływają na sprawność jego ruchów.

Zdolności Klasowe

Canny Defense / Przebiegła Sztuka Obrony (1 lvl Infiltratora):

Dzięki swojej niezwykłej inteligencji oraz instynktowi, Infiltrator zyskuje niebywały zmysł kalkulacyjny umożliwiający mu często określenie podczas walki prawdopodobnego miejsca ku któremu zmierza wyprowadzony przez przeciwnika, atak. Dzięki czemu może być wstanie skutecznie go uniknąć, a nawet odbić.

Connections / Wyszukiwanie Kontaktów (1 lvl Infiltratora):

Dzięki swojej niezwykłej charyzmie oraz obyciu, Infiltrator zaczyna się czuć w różnych środowiskach społecznych, jak miasta, wsie, porty i tym podobne, niemal dosłownie niczym ryba w wodzie. Z niebywałą łatwością odnajdując tam stare, jak i zyskując nowe kontakty mogące przydać się obecnie bądź w przyszłości do jego celów.

Smooth Talker / Płynna Mowa (2 lvl Infiltratora):

Dzięki "pielęgnacji" swoich aktorskich umiejętności oraz wrodzonej charyzmie, Infiltrator zyskuje w końcu niebywałą pewność siebie i przekonanie, których mogą doświadczyć jego rozmówcy podczas konwersacji z jego osobą, przez co skuteczniej może manipulować innymi ludźmi.

Uncanny Dodge / Nieświadomy Unik (2 lvl Infiltratora):

Dzięki swojemu wyszkoleniu Infiltrator nie zyskuje żadnej kary do obrony na atak z zaskoczenia oraz ze strony niewidzialnego przeciwnika.

Flawles Disguise / Doskonałe Przebranie (3 lvl Infiltratora):

Nieraz dobre odegranie powierzonej roli to tylko połowa sukcesu. Dlatego też Infiltrator nie zaprzestaje rozwoju swoich umiejętności aktorskich, ani nie koncentruje ich wyłącznie na tym jednym aspekcie. Z czasem udoskonalając swój repertuar o całą gamę własnoręcznie wytwarzanych bądź odpowiednio dobranych przez organizacje dla której pracuje rekwizytów, dzięki którym staje się jeszcze bardziej przekonujący.

Suggestion / Sugestia (4 lvl Infiltratora) :

Dzięki tej zdolności Infiltrator może skorzystać z początku raz dziennie z zaklęcia Suggestion, a na poziomie szóstym aż dwa razy.

Iproved Uncanny Dodge / Ulepszony Nieświadomy Unik (5 lvl Infiltratora):

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Infiltrator nie może zostać zaatakowany z flanki, chyba iż napastnik z którym ma do czynienia ma o 4 poziomy więcej w klasie Rogue.

Improvisation / Improwizacja (5 lvl Infiltratora):

Każdy kłamca, nawet ten najlepszy może zostać przyparty w końcu do muru pytaniem od odpowiedzi na które może zależeć nawet jego własne życie. Co wówczas mu pozostaje? Nic innego jak czysta improwizacja...

Na szczęście niemal każdy Infiltrator to prawdziwy mistrz sztuki aktorskiej, który improwizację "wyssał z mlekiem własnej matki". Przez co dzięki tej niebywałej sztuce może raz na trzy poziomy w swojej klasie spróbować odpowiedzieć na problematyczne dla siebie pytanie, nawet gdy nie zna na nie odpowiedzi bądź całkiem nie orientuje się w temacie jaki to porusza na tyle by usatysfakcjonować swoimi słowy pytającego.

Slippery Mind / Elastyczny Umysł (7 lvl Infiltratora):

Dzięki tej zdolności, po nieudanym rzucie obronnym przeciw urokowi, Infiltrator może w kolejnej turze wykonać dodatkowy rzut obronny w celu uwolnienia się od efektu owego zaklęcia. Jeśli ten dodatkowy rzut jednak się nie powiedzie, zostaje normalnie pod jego wpływem.

Mass Suggestion / Zbiorowa Sugestia (8 lvl Infiltratora):

Dzięki tej zdolności Infiltrator może użyć raz dziennie zaklęcia Mass Suggestion.

Hide in Plain Sight / Ukrywanie się pod obserwacją (9 lvl Infiltratora):

Dzięki tej zdolności, Infiltrator jest wstanie wykorzystać każdy cień w obrębie swojej osoby, prócz tego przynależnego do jego samego, by ukryć się za jego pomocą przed wzrokiem innych osób. Czego może dokonać nie tylko na otwartej przestrzeni, ale nawet wówczas gdy jest przez kogoś właśnie obserwowany.

Dominate / Dominacja (10 lvl Infiltratora):

Dzięki tej zdolności, Infiltrator może raz na dzień skorzystać z zaklęcia Dominate Monster.